İşçileri taşıyan bot alabora oldu!

Erzurum'un Aşkale ilçesi Karasu baraj göletinde bir elektrik arızasını gidermek üzere giden 5 TEDAŞ görevlisinin bulunduğu botun alabora olması sonucu 5 işçi kayboldu.

İşçileri taşıyan bot alabora oldu!

Erzurum’un Aşkale ilçesindeki ‘Karasu 2’ baraj göletindeki elektrik direğinin tamiri için TEDAŞ görevlileri Feridun Öztürk, Mustafa Arifoğulları, Sait Turan, Rıdvan Takım, Şahin Baykal deniz bisikletiyle açıldı.

Ancak işçilerin bulunduğu deniz bisikleti, dün akşam 18.00 sıralarında göletin yüzeyindeki buza çarparak alabora oldu. 5 işçi suda kayboldu. Gece boyu yapılan arama kurtarma çalışmalarından sonuç alınamadı.

ARAMALARA SABAH DEVAM EDİLECEK

Aşkale Kaymakamı Asalet Karabulut, saat 01.00'de baraj göletinde kaybolan 5 TEDAŞ işçisini arama kurtarma çalışmalarına ara verildiğini söyledi.

Karabulut, yaptığı açıklamada, ekiplerin arama çalışmalarına zaman kaybetmeden başladığını ifade ederek, “İyi bir çalışma yapıldı. Şu an itibarıyla arama kurtarma çalışmalarına ara verildi. Sabah 06.00'da çalışmalara yeniden başlanacak. Üzüntülüyüz, diyecek başka bir şey yok” dedi.

21 KİŞİLİK EKİP ÇALIŞIYOR

Erzurum Vali Yardımcısı Ömer Hilmi Yamlı da Malatya'dan gelen helikopterle arama kurtarma ekiplerinin su üstünde arama yaptıklarını belirterek, Erzurum Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği'nden de 7'si dalgıç, 21 kişilik ekibin çalışmalarda görev aldığını bildirdi.

Öte yandan Ankara’nın Etimesgut ilçesinde Ali Süvari İlköğretim Okulu 7’nci Sınıf öğrencisi 4 arkadaştan İbrahim Togul, okul çıkışında girdikleri Ahi Evran Mahallesi’ndeki boş bir arazide kar suyunun erimesiyle oluşan gölette boğularak hayatını kaybetti.

bot-alabora-oldu/1442744.swf">[İşçileri taşıyan bot alabora oldu!](http://video.mynet.com/habervideo/Iscileri-tasiyan-bot-alabora-oldu/1442744/ "İşçileri taşıyan bot alabora oldu!") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
yüzme bilsin bilmesin baraj göl deniz gibi su üzerinde çalişma yapan kışılerim çalışma talimatına can yelegi giyeceksin ibaresi birinci maddedir. ve bunu kontrol eden bir zabıt kaydı tutulur. ve bu insanlara can yelegi giydirilmiş olsaydı şuanda yaşıyor olacaklardı, burda büyük bir ihmal sözkkonusudur, bu adam öldürmeye teşşebbüsle eş deger bir cezayı gerekitirir.
Arkadasımda orada calısıyor bugun konustuk kaza haberı var oraya gidiyoruz demişti inş. bi sey olmaz ALLAH ım sen yardımcıları ol .!!!!
benimde arkadaşım kaybolan işciler arasında umarım en kısa zaman da bulunurlar...biraz önce orada bulunan arkadaşlarla konuşdum ne yazıkkı daha hiç birine ulaşılamamış.allah sevenlerine bağışlası hepsini inşallah bulunurlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler