İstanbul'da bombalar AVM’deki mini fırından çıktı

İstanbul’da bir AVM’nin otoparkında yakalanan IŞİD'lilerin bomba düzeneklerini 4 mini fırına yerleştirdiği ortaya çıktı. Teröristler fırınları, üzerlerine adres yazarak AVM’nin emanetine bırakmış! Öte yandan şüphelilerin iki evde kurdukları bomba düzeneklerinin patlatılması sırasında şiddeti artırmak için evdeki boşlukları silikonla kapattığı ve odaların köşelerine pudra şekeri döktüğü belirlendi.

İstanbul Bayrampaşa’da geçtiğimiz cumartesi günü bir AVM’nin otoparkına bombalı araç ve motosiklet bırakarak uzaklaşmaya çalışırken biri yaralı yakalanan 2’si kadın 4 IŞİD'li teröristin gözaltına alındığı operasyona ilişkin detaylar ortaya çıktı. Yakalanan IŞİD'lilerin bomba düzeneklerini mini fırınların içine sakladıkları ve AVM’nin emanet bölümüne bıraktıkları tespit edildi.

EMANETTE X-RAY YOK

Bu bölümde X-ray cihazı bulunmadığı belirtilirken, dört adet mini fırının üzerinde de çeşitli adreslerin yazıldığı ortaya çıktı. Ağırlıkları 3 ve 4 kg olan bomba düzeneklerinin çivi ve demir parçalarıyla güçlendirildikleri, ateşleme sistemlerinin hazır olduğu ve uzaktan kumanda ile patlatılabilecek şekilde ayarlandığı belirlendi.

HÜCRE EVLERİ BOMBA DOLU

Şüphelilerin 27 Ekim’de önce yangın çıkarıp sonra patlatmaya çalıştığı Esenyurt’taki hücre evinde yapılan aramada, 4 mutfak tüpü, 2 bidon kimyasal madde, 2 bidon benzin, yüklü miktarda amonyum nitrat, demir bilye ve bomba yapımında kullanılan düzenek bulunduğu öğrenildi. Aynı şekilde yakılıp patlatılmaya çalışılan Arnavutköy’deki hücre evinde ise 25 mutfak tüpü, 2 bidon kimyasal madde, 2 bidon benzin, yüklü miktarda amonyum nitrat ve demir bilye ile bomba yapımında kullanılan düzenek ele geçirildiği ifade edildi.

OTOPARKTA CANLI BOMBA YELEKLERİ

Alışveriş merkezinin otoparkına bırakılan bombalı araç ve motosiklette, amonyum nitrat ve bilye ile güçlendirilmiş bomba düzeneğinin yanı sıra 4 sırt çantalı canlı bomba yeleği, 2 silah ve çok sayıda mermi ele geçirildi.

Operasyonda yakalanan Türk kökenli Avusturya vatandaşı karı koca olan Mücahit Pekdemir ve Sezgen Pekdemir’in Arnavutköy’deki evde yaklaşık beş yıldır yaşadıkları belirtildi. Çiftin beş çocuğunu önce eğitim için devlet okullarına gönderdikleri ama daha sonra burada verilen eğitimleri ‘kafirlere yönelik’ buldukları için Suriyeliler tarafından işletilen başka bir okula yolladıkları belirlendi.

PUDRA ŞEKERİ VE SİLİKON

Şüphelilerin bombalı aracı hazırladıktan sonra gelen talimat üzerine, kaldıkları evi terk ettikleri ve evlerde düzenekler kurarak, yangın ve sonrasında meydana gelecek patlamayla evdeki delilleri ortadan kaldırmaya çalıştıkları tespit edildi. Şüphelilerin iki evde kurdukları bomba düzeneklerinin patlatılması sırasında şiddeti artırmak için evdeki boşlukları silikonla kapattığı ve odaların köşelerine pudra şekeri döktüğü belirlendi.

HEDEFLERİ 29 EKİM'Dİ

Şüphelilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında bombalı saldırı gerçekleştirip daha sonra farklı noktalarda canlı bomba saldırısı yapmayı hedeflediği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi. Emniyetteki ifade işlemleri henüz başlamayan 4 şüphelinin ifadelerinin ilerleyen günlerde uzman ekiplerce alınacağı belirtildi.

(GAZETEVATAN)

Okuyucu Yorumları 7 yorum
Dinimize göre masum insanları öldürmek günahtır
@lkrishna O ZAMAN SENİN DİNİN DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE YOK... ZİRA DÜNYANIN HER BÖLGESİNDE MASUMLAR KATLEDİLİYOR ÖZEELİKLE DE ORTADOĞU COĞRAFYASINDA VE ÇEVRESİNDE....
Avusturya Ajanı olabilirler, dışarıda yaşayan Türkleri dış ülkelerin gizli servisleri itina ile çeşitli gruplar kurarak eğitiyor ve bir müddet sonra kendi milletine karşı düşman haline getiriyor. Bu yazıdan da bu sonuç çıkıyor, insanlar her gördüğü sakallıyı dedeleri sanmamalıdır. Bu vatan hainlerini polis ve jandarma birimlerine hemen ihbar etmelidir. Kendilerine bile faydaları olmayan bu insanlık düşmanlarının, hiç bir ülkeye faydaları yoktur ve olamaz.
bunlara yaşama şansı vermeyeceksin artık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler