HABER

İstanbul'daki okulda iğrenç olay!

İstanbul'daki okulda iğrenç olay!

İstanbul Levent'te bir ortaokulda tekniker olarak çalışan M.T.Y.(33), 6 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüphelinin, yaşları 11 ile 13 arasında değişen kız öğrencilerin bazılarını sözle ve elle, birini ise sınıfta öperek taciz ettiği iddia edildi. Taciz skandalı, bazı öğrencilerin ısrarla okula gitmek istememesi üzerine ortaya çıktı.

Okul yönetimi tarafından şüpheli bulunan durumla ilgili başlatılan idari soruşturmada, ilk aşamada okulda rehberlik hizmeti verildi. Rehber öğretmenler bu öğrencilerle konuşarak durumu tespit etmeye çalıştı ancak bu aşamada öğrenciler başlarına geleni anlatmadı.

Daha sonra bir kız öğrencinin durumu ailesine anlatarak okulda teknik eleman olarak çalışan bir kişinin tacizine uğradığını söylemesi üzerine soruşturmanın seyri değişti. Ortaokul müdürünün tek tek yeniden konuştuğu bazı öğrenciler tacizi doğruladı ve daha önceden korktukları için bir şey söylemedikleri belirlendi.

POLİS GÖZALTINA ALDI

Bu gelişme üzerine polise bilgi verildi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. Deneyimli dedektifler psikologlar eşliğinde çocukların bir kez daha ifadesini aldı. Çocuklar, M.T.Y.’nin yalnız kaldıklarında kendilerine sözlü tacizde bulunduğunu, okuldaki odasına sokmaya çalıştığını söylerken, bir öğrenci ise şüphelinin sınıfta kendisini öptüğünü söyledi. Aynı okuldan 6 kız öğrenci, şüpheli M.T.Y.’den şikayetçi oldu. Bunun üzerine harekete geçen ekipler M.T.Y.’yi okulda gözaltına aldı. Şüphelinin, suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Çocuk Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan M.T.Y, çıkarıldığı Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
bizim kız arkadaşlarda yapmışlardı bizaman ortaokuldayken bi hocaya gıcık kaptılar sonra iftira atıp şikaet ettiler bizi taciz etti diye, adam hala içerde, adamın çoluk cocuğu falanda vardı.
@ceogle e ozaman gidip gerçeği söylesene adam çıksın.Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diye biliyoruz biz. ama doğru sen klavye kullanıyorsun zaten konuşamıyorsun.
@ceogle gerçekten iftira olsaydı çıkardı ortaya ve adam da kurtulurdu
@ceogle kızım sen ınsan değilmisin yalan ve iftira olan bir seyi bildiğin halde niye gidip şahitlik yapmıyosun adama yazık değil mi o adam çıktığında sebep olanları bırakırmı sanıyosun git en yakın savcılıga ıfade ver adalet yerını bulsun.Allah var hesap gunu var o zaman ne dıyecen bildiğin seyi anlat.Okuyan bı yetkılı yok mu myıl adresınden yola cıkıp haksız yere ıcerde yatan ogretmene yardım edecek.
türklerin klasik sapıklıklıkları öğretmen öğrenci, baldız, sekreter, yan komşu, yan komşunun kızı, bu sapıklıklar beyinlerine yazılmış asla düzelmez bu ülke
sadece Turkiye de ve Turkler tarafindan mi yapiliyor saniyorsun? Amerikada Ingilteredeki haberleri hic okumuyorsun sanirim. Birakin artik şu ülke ve insanini asagilamayi.
birde öğretmen olaçaksın terbiyessiz
Geri Dön