Jandarma Eğitim Alayı’nda kavga: 10 yaralı

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bulunan 125. Jandarma Eğitim Alayı'nda iki grup asker arasında çıkan kavgada biri ağır 10 asker yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, usta bir asker izin dönüşü akşam saatlerinde 125. Jandarma Eğitim Alayı'na alkollü giriş yaptıktan sonra yemekhanede bazı askerlere küfür ettiği iddiası ile kavga çıktı. Yaklaşık 10 askerin birbirine girdiği kavgayı ayırmak için nöbetçi subay havaya 6 el ateş etti. Diğer askerlerin ve rütbelilerin de araya girmesi ile iki grup güçlükle ayrıldı. Çıkan kavgada biri ağır 10 asker yaralandı. Yaralılar çağrılan 112 ambulansları ile Safranbolu ve Karabük'teki hastanelere sevk edildi. Karabük Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaralı askerlerin kaldırıldığı Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Medikar Hastanesi ile Safranbolu Devlet Hastanesi'nde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Karabük Valisi Mehmet Aktaş, yaptığı açıklamada kavgada yaralanan askerlerden birisinin durumunun ciddi olduğunu belirterek, "Kavga, bugün izinden Alay'a alkollü dönen bir askerin acemi erlerle tartışması üzerine çıktı. Başlarında bulunan rütbeliler hemen duruma hakim olmuştur. Silahla yaralanma yoktur. Kavgada silah kullanılmamıştır. Rütbeli askerler kavgayı engellemek için havaya ateş açmışlardır. Askerler darp sonucunda yara almışlardır” dedi.

125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
en sononda ordunun icine ettiniz ..! bunun tek sorumlusu badem beyinliler ....
@35orhan Badem beyinli olan sensin. Sen askerlik yapmadın galiba 15 yıl önce askerlik yaptım. Bende gördüm böyle durumlar. Sonuçta koca alay herhez birbirinle geçinemez. Adam alkollü diyor. Burada sağ sol kavgası yok.
@garpike Hakikatten doğru badem beyinli olduğun..toplumu ikiye değil 4e 5e böldünüz ..Askeri de bu duruma 15 senede getirdiniz yarısı sizin gibi Fetöcüydü ama 17 aralık onları (hırsız olmadıkları için)hidayete erdirip pişman olmadılar..15 Temmuz gecesi Millet Vatanı kurtarmak için sokaklara döküldü zannetmeyin ki bademlerin k.çını kurtarmak için sokaklara çıktı.
@35orhan adam alkollu diyor kardeşim acemi askerlerle usta askerler kavga etmişler devrecilik yapmıştır mevzu çıkmıştır. bu kadar basit kamil kamil konuşma.
Cenk etmek bu milletin ruhunda var.Avrupalının mevzubahis bile yapmadığı meselelerde Türk çocuğu adam bile öldürür.Doğru mu tabiki değil..Gençleri kışlada nöbetten nöbete gönder rütbelinin ayakçısı yap ot yoldur izmarit toplat.....Böyle olmaz bu işler....6 ay askerlik yapıyosa 6 ay gereksiz işlerle uğraşıyor asker....En azından içindeki cenk ruhunu doyuracak işler yaptırılmalı...6 ay boyunca ver silahı mermiyi gönder askeri sürekli tatbikata...6 ay askerlik yeter bu şekilde...Fazlası ekonomiyede genç potansiyellerede zarar ziyan...
aslında bütün sebbeiyetin ırkçılk devreciliktedir.inanki bizde çok çektik bu usta erlerden.iki arkadaşımız o zamn bunlar9ın yuzunden firarda ettiler.bunlara aslında bir çeki düzen verilmelidr.kayseri hava indirme tugayundaydık.praşutçu komando.ama herşey kolaydıda.bu usta erlerin dertli ço büyüktü.hiçde kardeşlik arkadaşlık yok bunlarda.ama bizde usta olduk asla bir acemiyi ezdirtmedik asla.insanlıkları yok tu bu usta aerlerin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler