Kadın terörist öldürüldü! Üzerinden çıkanlar şoke etti

Muş'ta ölü olarak ele geçirilen kadın teröristin üzerinden, çöl kamuflajlı 7 adet termal kamera ile 23 adet gece görüş dürbünü ele geçirildi. Termal kameraların gece eylem kabiliyetini artırdığı anlaşıldı. Terör örgütünün sözde orta saha sorumlusu olan bir teröristin de ağır yaralandığı telsiz görüşmelerinden öğrenildiği belirtildi. TSK operasyon hakkında açıklama yaptı.

Muş Şenyayla kırsalında düzenlenen operasyonda bir kadın terörist ölü olarak ele geçirilirken, terör örgütünün 'sözde' orta saha sorumlusu olan bir teröristin de ağır yaralandığı telsiz görüşmelerinden öğrenildi. Ölü ele geçirilen kadın teröristin üzerinde bir adet çöl kamuflajlı termal kamera ile çok sayıda örgütsel doküman bulundu. Ayrıca 3 Temmuz'da terör örgütünün 'sözde' cephe birimi yönetimi tarafından oluşturulan depo listesinde, 23 adet gece görüş dürbünü ile 7 termal kameranın listelendiği tespit edildi.

TSK'DAN BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Muş Şenyayla kırsalında düzenlenen operasyon hakkında bilgilendirme yapıldı. 4 Temmuz'da 8'inci Kolordu Komutanlığı sorumluluğunda Muş Şenyayla kırsalında yürütülen taarruz helikopterleriyle destekli operasyon sonucunda, yapılan arazi arama tarama faaliyetlerinde bir kadın terörist ölü olarak ele geçirildi. Terör örgütünün sözde orta saha sorumlusu olan bir teröristin de ağır yaralandığı telsiz görüşmelerinden öğrenildiği belirtildi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTİN ÜSTÜNDEN ÇÖL KAMUFLAJLI TERMAL KAMERA ÇIKTI

Ölü ele geçirilen kadın teröristin üzerinde bir adet çöl kamuflajlı termal kamera ile çok sayıda örgütsel doküman bulundu. Ayrıca 3 Temmuz'da terör örgütünün sözde cephe birimi yönetimi tarafından oluşturulan depo listesinde, 23 adet gece görüş dürbünü ile 7 adet termal kameranın listelendiği tespit edildi.

GECE EYLEM KABİLİYETİ TERMAL KAMERA İLE ARTIYORMUŞ

Elde edilen bilgiler kapsamında bölücü terör örgütünün dış kaynaklardan silah, teçhizat ve mühimmat elde etmeye devam ettiği; özellikle bu operasyonda ele geçirilen termal kameralar ile terör örgütü elemanlarının gece eylem gerçekleştirebilme kabiliyetini de artırdığının anlaşıldığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler