Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ü şehit edenler yakalandı

Mardin'in Derik İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün şehit olduğu bombalı saldırıya karıştığı tespit edilen 2 terörist, yakalandı.

Güvenlik güçleri dün gece aldıkları istihbarı bilgiler doğrultusunda terör örgütü PKK’nın dağ kadrosunda olduğu tespit edilen 2 teröriste yönelik operasyon yaptı.

Operasyonda teröristler saklandıkları evde silahları ile birlikte yakalandı. Yakalanan teröristlerin Kaymakam Safitürk’ün saldırısını düzenleyen teröristler olduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma ve operasyonlar aralıksız devam ediyor.

10 Kasım günü teröristlerin Derik İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Muhammed Fatih Safitürk'ün masasının altına yerleştirdikleri bidon içerisinde plastik el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu Kaymakam Safitürk ağır yaralanmış ve tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu.

Olayın ardından güvenlik güçleri tarafından ilçede düzenlenen geniş kapsamlı operasyonda 25 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan teröristler sorgulanmak üzere Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirilirken, olay ile ilgili çok yönlü olarak sorgulamanın devam ettiği belirtildi. (İHA)

ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK KİMDİR?

1981 yılında Sakarya'nın Geyve İlçesi'nde doğan Muhammed Fatih Safitürk 2004 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İng) Bölümünden mezun oldu. 2005 Yılında Ulaştırma Bakanlığı, Savunma Sekreterliği (memur) görevinde bulunan Safitürk, 2006-2008: Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğü (Uzm. Yrd.) olarak görev yaptı. Safitürk 2009 yılında Kastamonu Küre Kaymakam vekili 2010 yılında University of Exeter, Politics, (Yüksek Lisans) tamamladıktan sonra 2011-2013 yıllarında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı ve 2013-2015 yıllarında Bingöl Kiğı Kaymakamlığı görevlerini yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığının son kaymakamlar kararnamesiyle Mardin'in Derik Kaymakamlığına atandı. Muhammet Fatih Safitürk evli ve bir çocuk babası. Şehit Kaymakam Safitürk'ün eşinin de öğretmen olduğu belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Niye beslemeye uğraşıyorsunuz hapse atarak bu herifleri. Her türlü yöntemi kullanarak bildikleri herşeyi öğrenin sonrada dağ başında kıçlarına birer dinamit lokumu sokup ateşleyerek bırakın.Bu kadar rahat insan öldürenin yaşamaya hakkı yoktur.
Resmi olarak idam gelmesin ama terör suçuna bulaşanlar işkence ile sorgulandıktan sonra bir sabah koğuşunda ölü bulunsun. Terör suçuna bulaşan insan değildir ve insanca muameleyi hak etmez ve teröristin hukuku olamaz...
Böyle güzel insanlara vatanımızda sahip çıkamadığımıza üzülüyorum. Ciğeri 5 para etmezler yedirdik şahin gibi gencimizi.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler