Kedi Umut'tan savcılığa dilekçe

Ön ayakları kesilen kedi Umut, kendi ağzından yazılan suç duyurusuna patisiyle imza attı: Sevgili insan, bir daha böyle acılar yaşanmasın.

Kedi Umut'tan savcılığa dilekçe

Osmaniye’de tren rayları yakınında ön ayakları kesilmiş olarak bulunan sarman kedi Umut adına bir dilekçe yazılarak suç duyurusunda bulunuldu. “Sevgili insan” diye başlayan ve “İmza Kedi Umut” diye biten dilekçeye imza olarak da Umut’un tek sağlam arka patisinin baskısı konuldu. Radikal'in haberine göre Umut adına tedavi gördüğü hastane yönetimi tarafından hazırlanan dilekçede, “Sevgili insan, senden isteğim; bir daha hiçbir türden hiçbir canlıya böyle bir acının yaşatılmaması için gereğini yapmandır” dedi.

Umut’un tedavisi, yaklaşık iki aydır Cat Hospital Kedi Hastanesi’nde sürüyor. Başhekimi Tarkan Özçetin, Umut’un 180 gram aldığını belirtirken, her geçen gün de durumunun daha iyiye gittiğini aktardı. Özçetin, Umut’un sağlık durumundaki olumlu gelişmelerin ardından, hukuki sürece yöneldiklerini kaydetti.

‘Bu tek sağlam patim...’

Umut’un ağzından yazılan dilekçede şöyle denildi:
“Ben bir kediyim. Daha önce bildiğim bir adım yoktu, bir süredir çevremdeki insanlar bana ‘Umut’ diye sesleniyor. Bir süre önce iki ön ayağımı kaybettim. Seninle aynı dili konuşmadığım için sana ve diğer insanlara yaşadıklarımı ve bu olayın nasıl olduğunu anlatamıyorum. Buraya gelmeden önce çok acılar çektim, kötü şeyler yaşadım. Bunu anlayabileceğine inanıyorum çünkü senin gibi bir can taşıyıp, seninkine benzer acılar yaşıyorum.

Sevgili insan, senden isteğim; beni sakat bırakıp, bana bu acıları yaşatanları bulman ve bir daha hiçbir türden hiçbir canlıya böyle bir acının yaşatılmaması için gereğini yapmandır. Bu toplumda insanlarla ve diğer canlılarla birlikte yaşayan bir kediyim ve bana yapılan suçun cezasız kalmaması için adalet istiyorum. Biliyorum ki, tüm canlı türler olarak hepimiz bu dünyada eşit ve iyi şartlarda yaşama hakkına sahibiz.Bu yüzden senden yardım istiyorum. Bu dilekçeyi çevremde bana yardımcı olmaya çalışan insanlar benim ağzımdan kaleme aldılar. İnsan dostlarım patimi basarak, bu dilekçeye kendimden bir iz bırakmamı istediler; ancak bu istekleri onları daha çok üzdü. Çünkü benim iki ön patim artık yok. Arka patilerimden biri de hâlâ yaralı olduğu için sağlam kalan son patimi bu dilekçeye basıyorum.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Bence hayvan sevgisi cocuk yaşlarda verilmeli ve ders olarak anlatılmalıdır.insanlar hayvanlarla ilgili empati kurmayı öğrenmeli ve öyle muamele etmelidir.
BUNLAR İNSAN FALAN OLAMAZ, YÜCE RABBİM AYNI ACILARI ONLARA DA YAŞATSIN, NE İSTEDİNİZ HAYVANDAN, ONLARINDA BU DÜNYADA YAŞAM HAKKI VAR.
AKP'liler bu kediyi de trafoya intihar bombacısı olarak göndereceklermiş hayvan cağız kaçarken tren altında kalmış. Suçlu akpliler yargılanmalı.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler