Koza İpek'e Kayyum talebi yazısında 'Şirinler Köyü' ayrıntısı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Koza İpek Holding’e kayyum atama talebi yazısında Koza Holding’in Ankara Yenimahalle’deki merkezinin ismi ‘Şirinler Köyü’ olarak geçiyor.

Koza İpek'e Kayyum talebi yazısında 'Şirinler Köyü' ayrıntısı

AA’nın haberine göre savcılığın Koza İpek'e kayyum atanması talebi yazısında Koza-İpek Grubu’ndaki parasal hareketlerin kapalılığına vurgu yaparak şirketin Şirinler Köyü sistemini kullandığı iddia ediliyor.

Şirkete ilişkin iddialar “Çok yoğun ve fazla sayıda Smurfs Village, yani Şirinler Köyü parasal hareketliliğinin olduğu, mali iz takibini ortadan kaldıracak şekilde iç içe geçmiş kurumsal belge hareketliliğinin olduğu ve muhasebe sistemine aşırı derecede yüklenilerek sistemin yorulduğu” ifadesiyle savcılık yazısında yer alıyor.

‘ŞİRİNLER KÖYÜ ADRESİ’

Başsavcılığın talep yazısında bulunan bilirkişi heyetince düzenlenen raporun sonuç bölümünde, kayyum talebine konu şirketlerle ilgili olarak, "bilinçli olarak tesis edilen kurumlardan oluşturulduğu, bu kurumların birbirleriyle ilişkili oldukları, kurum ortaklık yapılarında yer alan kişilerin neredeyse tüm şirketlere hakim derecede aynı kişiden oluştuğu, kurumların aynı adreste oldukları, farklı adreslerdekilerin ise Ankara Yenimahalle merkezindeki Smurfs Village, yani Şirinler Köyü adresinde toplandıkları" ifadeleri yer alıyor.

KARIŞTIRILDI MI?

Ankara Yenimahalle’de de halk arasında Şirinler Parkı olarak bilinen bir park bulunuyor. Savcılık yazısında bu adres ile Koza Holding’in merkez binasının adının karıştırılmış olabileceği iddia ediliyor. Şirketlerin kapalı parasal hareketler ile belli kişilerin elinde nakit akışı bulundurmasına Şirinler Köyü taktiği deniyor.

‘HİMMETDEDE MADENİ HİMMET DİYE HABER OLDU’

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek bugün yaptığı bir açıklamada, “Himmet parası bulduk diye bir başlık atmışlar. Himmetdede madeni ile ilgili evrakları himmet diye haber yaptılar. Bu kafayı kayyum diye şirketime atamışlar maalesef” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Elimizde 2 seçenek var..Ya 1 kasımdan sonra dikta rejimine razı olup.Suriyeleşeceğiz...yada birlik olup dikta rejimine gereken cevabı vereceğeğiz.
DNS DEĞİŞTİRİP YOUTUBA GİRİN,DENİZ FENERİ DAVASINDA 17 ARALIK SIFIRLAMACI BAŞ HIRSIZIN GURBEÇÇİLERİ NASIL SOYDUĞUNU ÖĞRENİN.
@alaboraw bu gibi iftiralarla gercek hırsızları saklamak istiyorsun demekki sende hırsızsın.adam 7 milyar dolar alıp ingiltereye kaçmış sen halen yalam dolan iftira peşinde olan bir salksın.
HALKBANKTAN A HABER TV YE DEVLETİN PARASI AKTARILIR,DEVLET SOYULUR. A HABERE KAYYUM ATANMAZ.KENDİ KENDİNİ İDARE EDEN VE EKONOMİYE KATKI YAPAN BUGÜN TV YE KAYYUM ATANIR. HIRSIZA OY VEREN MİLLET BELAYA UĞRAR.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler