Mehmet Gürcan Karakaş kimdir, kaç yaşında, nereli? Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş'ın görevi nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuk olduğu canlı yayında, yerli otomobilin CEO'sunun Mehmet Gürcan Karakaş'ın olacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar Mehmet Gürcan Karakaş kimdir, ne iş yapar ve kaç yaşındadır? tarzında soruları arama motorları üzerinden aramaya başladı. Peki Mehmet Gürcan Karakaş kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? İşte Mehmet Gürcan Karakaş ile ilgili detaylı bilgiler...

Mehmet Gürcan Karakaş kimdir, kaç yaşında, nereli? Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş'ın görevi nedir?

Erdoğan, Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik'e yaptığı açıklamalarda, 'Biz 2021'de elektrikli ve akıllı sürüşü olan bu otomobili üreteceğiz. Ne yaptık? Ben '5 tane babayiğit' dedim, 5 tane babayiğit çıktı ve bir konsorsiyum oluşturdular. Oluşturdukları bu konsorsiyumla beraber adımı attık. Şimdi başına da Mehmet Gürcan Karakaş diye bir arkadaşımızı Bosch'tan transfer ettik. Bu arkadaşımızla beraber inşallah bu süreci başlatacağız.' ifadelerini kullanmıştı.

mehmet

MEHMET GÜRCAN KARAKAŞ KİMDİR?

Gürcan Karakaş proje uzmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Dünyanın en önemli 100 yöneticisi arasında gösterilen Gürcan Karakaş İlköğretim, Orta ve Lise eğitimini Almanya’da tamamlamıştır.

Uzun yıllar Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini sürdüren Gürcan Karakaş 2007 yılında ise Alman markası Bosch’un, Almanya merkezinde Automotive Aftermarket İşkolu’nun kıdemli başkan yardımcılığı görevine atanmıştır.

1965 yılında dünyaya gelen Gürcan Karakaş ODTÜ Makina Mühendisliği bölümü mezunudur. Üniversiteden mezun olduğunun ertesi günü ASELSAN’da mühendis olarak iş hayatına başlayan Gürcan Karakaş, 1990 yılından bu yana Bosch Grubu’nda çalışma hayatını sürdürmektedir.

Gürcan Karakaş aslen Antalya Akseki‘lidir.

yerli oto

ALMANYA’NIN EN İYİ 100 YÖNETİCİSİNDEN BİRİ

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, 2011 yılında Gürcan Karakaş’ı Almanya’nın en tepesindeki 30 şirketi yönetmeye aday 100 kişiden biri olarak seçmişti. Gazetede Karakaş’ın Bosch firmasında ve Bosch’un son yıllarda artan başarısında çok önemli bir role sahip olduğu yazıldı. 53 yaşındaki Karakaş’ın Bosch Grubu içinde şirketin üçüncü kademe yöneticileri arasına yükselen ilk yabancı kökenli kişi olduğu da belirtilmişti.

erdoğan ntv