Meteoroloji’nin tahminleri şaştı! Hava durumu birkaç gün sonra…

Meteoroloji'nin hava durumu tahminleri değişti. İstanbul'da bugün yağması beklenen kar son dakika hava değişimleriyle gelecek haftaya kaldı. En son meteorolojik verilere göre birkaç gün sonra yurt yeni bir soğuk hava dalgasının etkisine girecek. Özlemle kar bekleyenler için haberler iyi, 20 Ocak'tan sonra beklenen soğuk hava sistemi günlerce sürecek ve birçok şehir beyaz örtüye bürünecek...

Türkiye kara hasret kaldı. Son bir haftadır beklenen ve yurdun bir çoğunu bugün etkilemesi beklenen kar Meteoroloji’nin son dakika tahminlerine göre İstanbul’a yağmayacak. Sözcü'nün haberine göre, yurdun iç ve yüksek kesimlerinde yerel olarak kendini gösterecek kar yağışları hayatı etkileyecek boyutlara ulaşmayacak. Kışın kendini iyiden iyiye hissettireceği uzun soluklu soğuk hava dalgası ise haftaya gelecek.

20 OCAK’TAN SONRA KARA KIŞ GELİYOR…

Meteoroloji tahmin sistemlerinden gelen raporlara göre 20 Ocak’tan sonra Türkiye yeni bir soğuk hava dalgası etkisi altına girecek. Uzun süre boyunca etkisini devam ettirecek olan yeni soğuk hava dalgası birçok şehirdeki kar yağışı özlemini giderecek.

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan haftalık hava durumu tahminlerine göre beklenen durum şu şekilde;

BUGÜN BEKLENEN HAVA HADİSELERİ

Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimleri ile zamanla batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Tokat ile gece saatlerinden sonra İzmir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile İzmir çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, zamanla kuzeybatı kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
Ya İstanbul'a kar yağması milli mesele oldu, Yağdı, yağacak, yağmadı, erteledi, kesin, ama yağmadı.......vs. günlerdir baş haber...en iyisi vazgeçin yağdığı zaman yazarsınız.
@bilge14bilge yağcak mı hocam
valla lafı tam gediğine oturttun
Meteoroloji müdürü bence bu işi bırakıp sayısal loto kovalasın böyle rezaletmi olur bir dediği tutmazmı adamın:)
metooroloji atiyor ama tutmüyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler