NASA'dan beklenen açıklama geldi

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), uzay teleskopu Kepler'in Dünya'ya benzer bir gezegen keşfettiğini duyurdu.

NASA'dan beklenen açıklama geldi

NASA, Güneş benzeri bir yıldızın yörüngesindeki gezegenin, hem yaşama elverişli koşullardaki bölge içinde keşfedildiği, hem de Dünya boyutunda olduğu için bu bakımından bir ilk olma özelliği taşıdığını açıkladı.

Keşfedilen gezegenin, Dünya'ya bin 400 ışık yılı uzaklıkta olduğu belirtildi.

Söz konusu gezegene Kepler-452b ismi verildi. Kepler-452b aynı zamanda, yaşama elverişli koşullardaki bölge içinde tespit edilen en küçük gezegen.

"GÜNEŞ'İN KUZENİ"

Kepler-452b'nin yörüngesinde gezindiği yıldız, "Güneş'in kuzeni" olarak tanımlandı. NASA, "Ancak 1,5 milyar yıl daha yaşlısı" diye ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
1400 ışık yılı uzaklıkta :D Işık hızının 700binde biri kadar gidebiliyoruz şu an... yani çalışmalarımızı 700bin kat geliştirirsek 1400 yıl sürer gitmek :D :D Onu da 500 kat geliştirirsek 1 yıl :D yani 700bin*500 kat daha gelişmemiz lazım... KAÇAMAZSINIZ BEYLER KIYAMETTEN!! KUR'AN-I KERİM YAZIYOR SONUMUZU GELİN DİNLEYİN İMAN EDİN ;)
@isorkum senden öncekilerde böyle diye diye cehalet saçtı aya bile gidemezsiniz diyorlardı bırak ayı yanardağlara tapıyorlardı tanrı diye. gelecektede insanlar senin inandığın tanrının ne kadar saçma olduğunu anlayacak ve sana gülecekler
@isorkum kaçan kim?
1400 ışık yılı yaklaşık 100,000,000,000,000,000 km... İnsanlıktan önce orayı ayak basabilirse robotlar keşif edebilir .. (yolda aksilik olmazsa tabii (meteor, astoitler,kuyruklu yıldız çarbası vb) ...
Kimsede demiyor gezegenin 1400 yıl önceki halini görüyoruz diye. Gezegen şimdi ne durumdadır kim bilir ;)
@xalixx1 he la. koskoca NASA bunu akıl edememiş. Gitte ders ver biraz. Yoksa adamlar bugun yarın yola çıkacak yolda kalırlar billahi.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler