Nuh Tufanı hakkında öyle bir iddia ortaya attı ki... TRT'yi izleyenler şoke oldu

TRT’de yayınlanan Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında Nuh Tufanı işlendi. Programa Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek’in iddiaları damgasını vurdu. Örnek, Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü söyledi. İddialarının hep bilimsel kanıtlara dayandığını belirten Örnek, Nuh tufanı sonrasında da gemiden güvercin yollanmadığını, uçan bir insansız hava aracı İHA gönderildiğini iddia etti.

TRT’de yayınlanan Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında Nuh Tufanı işlendi. Program konukları İbn Haldun Üniversitesinden Dinler Tarihi konusunda uzman olan Prof.Dr. Ömer Faruk Harman ve İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesinden Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek oldu. Programa Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek’in iddiaları damgasını vurdu. Açıklamaları ile Pelin Çifti ve Prof.Dr. Ömer Faruk Harman'ı da şaşırtan Dr. Yavuz Örnek, Hz.Nuh zamanında günümüzden çok daha ileri seviyede teknoloji olduğunu ve bir bilim adamı olarak bunları ispatlayabileceğini iddia etti.

OĞLUNU CEP TELEFONU İLE ARADI

Dr. Yavuz Örnek, konuşmasında Nuh Tufanı esnasında Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü savundu. Örnek ayrıca 10 bin yıl önce o dönemde Hz. Nuh’un 400 metrelik dalgalara dayanan çelik levhalardan yapılmış bir gemi inşa ettiğini ve bu geminin nükleer enerji kullandığını söyledi. İddialarının hep bilimsel kanıtlara dayandığını belirten Örnek soru üzerine bunları açıklamakta zorluk çekti.

Dr. Yavuz Örnek ayrıca Nuh’un oğlunun uçan bir cisim kullandığını, Hz. İsa’nın 2000 yıl önce değil 2 bin 300 yıl önce doğduğunu, Nuh Tufanının bölgesel değil tüm dünyada gerçekleştiğini, gemiye canlı hayvan alınmadığı, Hz. Nuh’un döllenmiş bir dişi bir erkek yumurta sipariş ettiğini ve siparişlerin o dönemde Amerika’dan, Fransa’dan Hz. Nuh’a yollandığını belirtti. Yavuz Örnek'in çok iddialı konuşması üzerine Pelin Çift ve Prof.Dr. Ömer Faruk Harman oldukça şaşırdı. Pelin Çift’in düzeltme çalışmalarını da "ben bilim adamıyım bilim adına konuşuyorum" diye engelledi.

"GEMİDEN GÜVERCİN DEĞİL İNSANSIZ HAVA ARACI YOLLANDI"

Dr. Yavuz Örnek, Nuh tufanı sonrasında da gemiden güvercin yollanmadığını, uçan bir insansız hava aracı İHA yollandığını söyleyince Pelin Çift dayanamayarak "Hocam bunun bilimsel ispatı var mı? diye sordu. Dr. Yavuz Örnek “Efendim ileri teknoloji varken niye güvercin yollasınlar” diye cevap verdi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 260 yorum
işte öğrenci yetiştiren bi eğitici.bizim çocuklar bunlara kalırsa vay halimize.
Bu abi sanırım kafayı yemiş bunu görevden alın da hiç değilse öğrencilere zararı olmasın.
(Kehf 54)'te de belirtildiği üzere insan çok tartışmacı bir varlıktır. Allah'ın, hakkında hiç bir delil indirmediği konularda bir Müslüman zanna göre konuşmamalıdır. Aksi halde Hz. Adem'in yediği meyve elma mıydı, yoksa armut muydu diyerek, İsrailiyattan bir farkımız kalmaz. Kaldı ki, öyle oldu ya da olmadı, bunun Müslümanlara ne faydası var? Allah'ın Nuh tufanı ile bize vermek istediği mesaj apaçık ortada dururken, bu konulara girmenin kimseye bir faydası yoktur. Alim diye geçinenler, insanlara sorumluluklarını hatırlatıp, Hakkı söyleyeceklerine, gereksiz konularla insanları uyutuyorlar.
@abdurrahmansahin Arkadaşım daha nekadar kalacak.Yılların hocası.Kimlere ders vermiştir.Demekki başarılı....!
@abdurrahmansahin BENCE BU ADAM GİZLİ FETÖCU MAHSUS YAPIYOR Kİ AKP KÖTÜ İMAJA SAHİP OLSUN DİYE BEN HÜKÜMETET KİLİSİ OLSAM BU VE BUNUN GİBİLERİ TUTUTKLARIM
@abdurrahmansahin Ciddiye alınsa, Adamın Akıl hastanesinde olması lazım. Ciddiye almasan Yetiştireceği öğrenci de çağ dışı kalacak çoğalacaklar..!? İlk OTOMOBİL 1885 Yılında yapıldı...Biz ''BEŞ BABAYİĞİT'' İ YENİ TOPLADIK..!?
Bunlardan hakim ve savcıda yapıldığını düşünün gene gülecekmisiniz.
@ersengokmen BIRAKIN BU ÇOK TANRILI SÜMER EFSANELERİNİ.NUH TUFANI DİYE BİRŞEY OLMAMIŞTIR TİMSAHLA GEYİĞN ,ASLANLA CEYLANIN,ZÜRFAYLA ,FİLİN VE AYNI ZAMANDA TONLARCA ETCİL VE OTCUL YİYECEK.O ZAMANIN ŞARTLARINDA BÖYLE BİR GEMİ YOKTU.BAKIN 1800 YILLARDAKİ İNGİLİZ GEMİLERİ BİLE 30-40 TAYFALI GEMİLERDİR.KUTSAL SANILAN KİTAPLARDA SÜMERLERDEN KOPYA ÇEKEREK İNSANLARA YAYDILAR.BİR ÖNERİM VER ALLAH ÇIKSIN ORTAYA BÜTÜN POLEMİK BİTSİN.AMA ÇIKMAZ ÇIKAMAZ CÜNKİ YOK.
@berkuygurc Tövbe edip derhal af dilemen gerekiyor. Yazık
@berkuygurc bugüne kadar okuduğum en aptal yorum. tebrikler
Kafayı mı yedin emmiii :)
bir bitmediniz gitti..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler