Nutella Cheesecake

Nutella Cheesecake

Hani o kaşık kaşık yediğimiz, müptelası olduğumuz Nutella yok mu? Çocukluğumuzdan bugünlere kadar uzanan bir tutkunun hikayesi. Ve bu lezzeti birde cheesecake olarak deneyin. Çok seveceksiniz...

Malzeme Listesi

250 gr yulaflı bisküvi
75 gr eritilmiş tereyağı
300 gr nutella
1 su bardağı dövülmüş fındık
200 gr labne peyniri
1/2 çay bardağı pudra şekeri

(6-8 Kişilik - 2 saat)

Hazırlanışı

Adım 1

Tabanı hazırlamakla başlıyoruz. Öncelikle yulaflı bisküvileri rondodan geçirin. Sonra eritilmiş tereyağı, dövülmüş fındık ve yaklaşık 50 gr kadar Nutellayı da ekleyin bir kez daha rondolayın. Karışımı kalıbınızın tabanına yayın (Kaşık yardımıyla kenarlarını iyice kalıba bastırın). Çok şart olmamakla birlikte dilerseniz dolgu malzemesini hazırlayana kadar tabanı buzdolabında bekletebilirsiniz.

Adım 2

Dolgu malzemesi için, 200 gr labne peyniri, 250 gr nutella ve 1/2 çay bardağı pudra şekerini spatula desteğiyle karıştırın.

Adım 3

Tabanın üzerine bu karışımı her yerine eşit dağılacak şekilde dökün. Buzdolabında 2 saat bekletin (Eğer ilk tabanı buzdolabında bekletmediyseniz, bu süreyi daha uzun tutun). Buzdolabından çıkardığınız cheesecake üzerine iri parçalanmış fındık parçaları serpiştirin. (Dilerseniz komple fındık ile de kaplayabilirsiniz).

Adım 4

Pişmeyen bir cheesecake olduğu için ve de tabanı yulaflı bisküviden hazırlandığı için buzdolabında kalma süresi önemli bir tariftir. Eğer zamanınız var ise, buzdolabında kalma süresini daha uzun tutun.


Tarifin detayları için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler