PKK Hakkari'de Anti-Terör timi kurdu

Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalandığı tarihin yıl dönümünde YPS anti-terör adı altında bir oluşum kurdu. Terör örgütünün kurduğu bu oluşum sosyal medyada da tartışmalara neden oldu.

PKK Hakkari'de Anti-Terör timi kurdu

MYNET.COM / Özel Haber

PKK’nın gençlik yapılanması olan YDG-H adını değiştirerek YPS (Sivil Savunma Birlikleri) yapmasının ardından, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde anti-terör timi kurdu.

YPS Anti-Terör Timi'nin üyeleri, omuzlarının soluna sözde örgüt flaması ve sağına da YPS Anti-Terör amblemini takarken, omuzlarının sol üstüne ise Öcalan'ın fotoğrafını yapıştırdı.

TEHDİT YAĞDIRDILAR: SUR VE CİZRE'NİN İNTİKAMINI ALACAĞIZ

Kuruluş bildirgesini okuyan açıklayan grup, ''AKP ve Erdoğan çetelerini son kez uyarıyoruz. Sur ve Cizre'de halkımıza uygulanan vahşetin intikamını katbekat alacağız" dedi.

YPS KURULUŞUNU BÖYLE AÇIKLAMIŞTI

PKK’nın yeni oluşumu YPS, kuruluşunu açıklamak için bir araya geldikleri Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde beyaz kamuflajlı ve tek tip kıyafetleriyle görüntülendi.

Yaklaşık 50 kişiden oluşan terörist grubun, olağan kıyafetlerinden farklı olarak ilk kez tek tip kıyafet giymeleri ise PKK’nın dış yardım alma ihtimalini güçlendirdi.

PKK’nın dağ kadrosundan gelen örgüt elemanlarının ilk kez beyaz renkli tek tip kıyafetli görüntüleri ortaya çıktı. Üzerleri hücum yelekli, beyaz kamuflajlı teröristlerin görünümü PKK’nın dışarıdan yardım almış olma ihtimalini güçlendiriyor.

ASKER GÖRÜNÜMÜNDELER

Abdullah Öcalan’ın fotoğrafı ve PKK bayrağı altında fotoğraf da çektiren teröristlerin kendilerine asker görünümü vermeye çalışmaları dikkat çekti.

Görüntülerde YSP mensubu kış koşullarına uyumlu kar maskeli teröristler sözde komutanlarına selam veriyor.

YPS'nin anti terör timi kurması sosyal medyada da tartışma yarattı: