Apple itiraf etti! iPhone X'te sorun var

Apple şirketinin yeni iPhone X telefonunun dokunmatik ekranının soğuk havalarda kullanıcısının parmak hareketlerine tepki vermediğini kabul ettiği bildirildi.

11 Kasım 2017 05:48
PAYLAŞ
TWITTER

The Loop sitesinin haberine göre, iPhone X modelini sipariş eden kullanıcılardan yazılımsal ve donanımsal sorunlar hakkında mesajlar gelmeye başladı. 10. yıla özel olarak hazırlanan iPhone X telefonlarında tespit edilen ilk sorunlardan biri, cihazın ekranının soğuk hava koşullarında işlevsiz hale gelmesi oldu.

Reddit kullanıcılarından biri, iPhone X'in ekranının sıfır derecelik soğuklarda dışarıya çıkıldığında ‘tam 2 saniye sonra' parmak dokunmalarına tepki vermemeye başladığını bildirdi. Diğer bazı kullanıcılar da bu cihazda aynı sorunu yaşadıklarını aktardı.

"SORUNUN ÇÖZÜMÜ GÜNCELLEMELERDEN BİRİNDE SUNULACAK"

Geri bildirimleri inceleyerek oldukça hızlı bir dönüş yapan Apple, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "iPhone X ekranında soğuk ortama hızlı geçişlerde dokunuşlara tepki vermemeye başladığını biliyoruz. Birkaç saniye sonra ekran yeniden çalışır hale geliyor. Sorunun çözümü, ileride yapılacak güncellemelerden birinde sunulacak" ifadelerini kullandı.

3 Kasım itibarıyla mağazaların raflarındaki yerini alan iPhone X'in ABD'deki fiyatı 999 dolardan başlıyor.

Mynet Teknoloji

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları6 yorum
 • 51 Oy
  Jobs gitti Apple bitti...
 • 76 Oy
  apple uzun süredir reklamla ürün satıyor, iphone x e koydukları teknolojiyi samsung 2 senedir satıyor.. android > ios.. bunu ancak androide geçerseniz anlarsınız.
 • 28 Oy
  @sofist34 Bu iş PR işi, biri koyduğu teknoloji aslında esmiş olsa da , ürününün arkasında duruyor, sen hiç Iphone'u servise gönderdim onarılmadan geldi diyen duydun mu, oysa samsung veyaz HTC bu işin en iyilerinden olanlar, servis ağa berbat, her telefon mu arızası yok diye geri gelir, ben cihazım 2 kez anakart değişti, toplam da 5 kez servise gitti artık ben yıldım vazgeçtim, Iphone olsaydı şimdiye o cihaz bin kere değişirdi.
 • 20 Oy
  acele işe şeytan karışır. daha biri yerleşmeden diğerini çıkarıyorsunuz. Allah gözünüzü doyura....
 • 52 Oy
  Ellerinde patlasın
 • 9 Oy
  Yeni ürün çıkarıp aradan 3-5 ay geçmeden sadece ticari kaygıyla üretilen ürünlerin sonu budur. Her yeni üründe en iyisi bu diyen zihniyet aslında bu üründen sonra çıkacak 10 modeli daha kasasındadır. 3-5 ayda bir yeni model çıkarıp cebinize ve nefsinize göz dikiyorlar. Paranın nasıl kazanıldığını bilmeyenlerde sabahın köründe i phone kuyruğuna giriyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.