Facebook hakkında çarpıcı iddia

Avustralya basınında son günlerde çıkan haberler Facebook’u zor durumda bırakabilir. Şirket hakkında çarpıcı iddialar ortaya atıldı. The Australian tarafından ortaya çıkarılan yeni belgeler Facebook hakkında çarpıcı bir gerçeği gün yüzüne çıkardı. Bu belgelere göre sosyal medya devi reklamların daha etkili olması için kullanıcıların duygusal hallerinden faydalanıyor.

5 Mayıs 2017 15:25
PAYLAŞ
TWITTER
Facebook hakkında çarpıcı iddia

Sosyal medya kullanıcılarının ruh hallerini tespit eden şirket, daha sonra reklam verenlere bu durumdan faydalanmaları için gerekli bilgileri veriyor.

İDDİALAR DOĞRU MU? AÇIKLAMA GELDİ

İddialara göre bu durumdan en çok da gençler etkileniyor. Genç kullanıcılarının ne zaman bunalımda olduğunu veya değersiz hissetiğini tespit eden şirket, daha sonra bu gençlere o durumda yönelecekleri şeylerin reklamlarını gösteriyor.

The Australian tarafından hazırlanan raporda insanların ruh hallerinin nasıl tespit edildiği, kullanılan algoritmalar detaylı şekilde açıklanıyor. Bu durumun sadece ’da mı gerçekleştiği yoksa tüm dünyada mı uygulandığı bilinmiyor.

Sosyal medya devi ise bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını söylüyor. Ancak bu iddialar önümüzdeki günlerde şirketin başını fazlasıyla ağrıtabilir.

Apple, Qualcomm ’un anlaşmalarına müdahale etmeye devam ediyor

Mynet Teknoloji

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir