iPhone 6 hala zirvede

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde satışa çıkan iPhone X yoğun ilgiyle karşılandı. iPhone düşkünlerine birçok yeni özellik sunan telefon gördüğü ilgiyle kısa sürede yok satmaya başladı.

10 Kasım 2017 16:24
PAYLAŞ
TWITTER
iPhone 6 hala zirvede

Bu ilgi karşısında analistler de beklentilerini yükseltti. iPhone X’in Apple tarihindeki en çok satan telefon olmasını bekliyor. Ancak söz konusu ilk hafta satışları olduğunda iPhone X, iPhone 6’nın gerisinde kaldı.

Analitik şirketi Localytics tarafından paylaşılan verilere göre iPhone 8 ve iPhone X satışa çıktıkları ilk hafta sonunda iPhone 6’nın rekorunu kırmayı başaramadı. Her iki telefon da iPhone 7’nin aynı dönemdeki performansını geride bıraktı. Ancak iPhone 6 ilk hafta sonu performansı ile hala önde. Bunun başlıca sebebi ise iPhone X’nin stok problemi yaşaması. iPhone 8 içinse aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bu modele ilginin az olmasının başlıca sebebi birçok kişinin iPhone X’i beklemesi.

Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi iPhone X her ne kadar ilk hafta sonunda iPhone 6’yı geçemese de uzun vadede çok daha başarılı olması bekleniyor.

6.899 TL’lik iPhone X, ilk düşüşte kırılıyor

Mynet Teknoloji

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.