LG G2 nasıl Root edilir?

LG G2’de bir takım spesifik işlemleri yapmak ve bazı özellikleri aktif etmek için root iznini almak, atılacak ilk adım olmalıdır.

27 Ekim 2013 11:24
PAYLAŞ
TWITTER
LG G2 nasıl Root edilir?

Nasıl yapacağınızı ekran görüntüleri ile adım adım anlatıyoruz.

Android’de root izni, Linux’taki işlevi ile aynı manaya gelmektedir. Root izni verilmiş bir yazılım, sizden tekrar izin istemeksizin telefonun tüm işlevlerine doğrudan erişim ayrıcalığına sahip olacaktır. Üstelik mümkün olmayan bazı hassas işlevlere bile. Bu nedenle güvenlik adına son derece hassas bir durum olduğundan bahsedelim. Tabi root esnasındaki riskler de işin ayrı bir boyutu.

Bu nedenle işlemlere başlamadan önce, tüm adımları uyguladıktan sonra telefonunuzun garanti kapsamı dışında değerlendirebileceği ihtimalini ve işlem esnasındaki bir aksiliğin cihazı açılmaz hale getirebileceğini hatırlatalım ve işlemlere öyle koyulalım. Bu arada yaptığımız işlemleri kendi cihazımızda deneyip başarılı olduktan sonra size aktardığımıza da dikkat çekelim.

Adım 1: LG G2 İçin PC Suite ve Sürücülerin Yüklenmesi

Öncelikle işlemleri gerçekleştireceğimiz bilgisayarda, LG G2’nin sürücülerinin yüklenmiş olması gerekiyor. Bunu yapmanın kolay yolu ise LG PC Suite uygulamasını yüklemekten geçiyor. Eğer bilgisayarınızda mevcut değil ise http://www.lg.com/tr/destek/pc-suite adresinden ilgili uygulamayı yükleyebilir ve sürücü dosyalarının yüklenmiş olduğundan emin olabilirsiniz.

LG PC Suite kurulumunu gerçekleştirdikten sonra telefonunuzu orijinal USB kablosu ile LG Yazılımı modunda bilgisayara bağlayın. Uygulama yazılımı gördükten sonra USB kablosunu çıkarabilirsiniz.

Bağlantı sağlandığında aşağıdaki gibi bir görüntü ile karşılaşacaksınız:

Yazının devamını okumak için tıkla

 

Mynet Teknoloji
Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir