Nintendo Switch Mini 2019 yılında gelebilir

Nintendo Switch, satış rakamlarıyla parmak ısırtıyor ve birçok oyuncunun hayalini süslüyor. Çoğu oyuncu daha konsola sahip bile olamamışken daha küçük bir Switch iddiası gündeme geldi. Nintendo Switch Mini 2019 yılında gelebilir.

20 Nisan 2017 10:44
PAYLAŞ
TWITTER
Nintendo Switch Mini 2019 yılında gelebilir

Nintendo’nun son konsolu Switch, hem TV konsolu hem de taşınabilir konsol olarak kullanılabiliyor. Konsol her iki şekilde de piyasadaki güçlü konsolların slim diye adlandırılan modellerinden bile küçük. Ancak daha da küçük bir Nintendo Switch hayal edebilir misiniz? Analistlere göre bu mümkün ve Nintendo Switch Mini 2019 yılında gelebilir.

Citigroup analistleri Minami Munakata, Kota Ezawa ve Alicia Yap hazırladıkları raporda Nintendo’nun satış rekorları kıran konsolu Switch’in daha da küçülebileceğini belirtti. Konsolun adının Nintendo Switch Mini olmasının büyük bir ihtimal olduğunu ve 2019’da çıkmasının beklendiği belirtildi.
Analistler “Nintendo Switch bir taşınabilir konsol olarak da kullanılabiliyor. Ancak biz çocukların konsolu, büyük tasarımı (diğer taşınabilir konsollarla kıyaslanıyor) ve ağırlığı yüzünden kullanmakta zorluk yaşayabileceğini düşünüyoruz. Buna göre Nintendo’nun daha hafif ve taşınabilirliğe adanmış yeni bir Switch versiyonunu piyasaya sürebileceğini düşünüyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Bunların analistlerin görüşleri olduğunu ve sadece düşünce olarak kalabileceğini belirtelim. Öte yandan Nintendo’nun geçmiş Wii, Wii U ve 3DS gibi konsollarına baktığımızda fazla değişikliğe gitmediğini görüyoruz. Firma sadece el konsolu DS’de çok fazla model versiyonu sundu. Öte yandan Switch’in küçülmesinin taşınabilir ekranını da küçüleceği anlamına geliyor. Bu da oyuncuların çok hoşuna gitmeyecektir. Bakalım Switch ile ilgili ileride ne gibi gelişmelere tanık olacağız?

Elektronik sigara Birleşik Devletler donanma gemilerinde yasaklandı

Mynet Teknoloji
Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir