Snap, satılmayan Spectacles gözlüklerden zarar etti

Snapchat’in çatı şirketi Snap, satamadığı Spectacles adlı özel gözlükleri yüzünden 40 milyon dolar zarar etti.

12 Kasım 2017 15:20
PAYLAŞ
TWITTER
Snap, satılmayan Spectacles gözlüklerden zarar etti

eyrek sonuçlarını açıklayan Snap, 207 milyon dolar satış geliri elde ettiğini duyurdu. Bu gelir bir önceki yıla oranla yüzde 62 daha fazlayken, S&P Global Market Intelligence analistlerinin 236 milyon dolar satış geliri elde edeceği tahmininin gerisinde kaldı.

Şirketin net kaybı bir önceki yıl 124 milyon dolar iken, 443 milyon dolara yükseldi. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan Spectacles isimli gözlükler, beklenildiği kadar satılmadı ve şirket elinde kalan ürünlerden 40 milyon dolar kaybetti.

Snapchat’in kullanıcı artışı da beklentileri karşılayamadı. Bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 3 artan günlük aktif kullanıcı sayısı, 178 milyona ulaştı.

Snap CEO’su Evan Speigel, günlük aktif kullanıcıların artış hızından memnun olmadıklarını itiraf etti.

TASARIM YENİLENECEK

Karmaşık ve kullanımı zor olduğu yönünde eleştirilen Snapchat uygulamasının tasarımının yenileneceği de duyuruldu. CEO Spiegel, tasarım değişikliğinin kısa vadede kendilerine zorluklar yaşatacağını fakat uzun vadede faydalı olacağını söyledi.

Snapchat’in en büyük rakibi olan Facebook’un görsel odaklı sosyal ağı Instagam 500 milyon günlük kullanıcıya sahip. Snapchat’in özelliklerini kopyalayarak daha kolay kullanımlı bir uygulama üzerinden sunan Instagram, Hikayeler özelliğiyle büyük başarı elde etmişti.

Mynet Teknoloji

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.