Youtube’den araba kullanmayı öğrenen 8 yaşındaki çocuk trafiğe çıktı

Youtube’den araba kullanmayı öğrenen 8 yaşındaki çocuk trafiğe çıktı. İşte Amerika’da gerçekleşen şaşırtıcı olayın detayları.

19 Nisan 2017 11:21
PAYLAŞ
TWITTER
Youtube’den araba kullanmayı öğrenen 8 yaşındaki çocuk trafiğe çıktı

, birçok konuda bilgilerin bulunabileceği zengin bir video sitesi. Aynı zamanda bir şeyleri öğrenmek isteyenlerin de kaynak olarak kullandığı Youtube’de resim nasıl çizilir?, yemek nasıl yapılır?, araba nasıl kullanılır?’ gibi birçok rehber videosu bulunuyor. Bu bağlamda Youtube’den araba kullanmayı öğrenen trafiğe çıktı.

Olay, Amerika’nın Ohio eyaletinde meydana geldi. Karnı acıkan 8 yaşındaki çocuk 4 yaşındaki kız kardeşini alarak bir araba ile fast food restoranına gitti. Arabayı kullanmak için ise anne ve babasının uyumasını bekledi. Olay haberi yapan ise 8 yaşındaki çocuğun arabayı kullanmayı Youtube’deki ders videolarından öğrenmesiydi.

Haberde polis memurunun “çocuğun kızkardeşini arabanın arkasına alarak, dönüşler ve demiryolu hattı içeren yolları kullanarak evinden 1 mil uzaktaki restorana gittiği, şahitlere göre çocuğun kurallarına uyduğu ve hız limitinde gittiği” sözlerine yer verildi.

Fast food restoranında yemek yiyen çocukları görenler, polise ve çocukların ailesine haber verdi. Arabayı kullanan çocuk da polise “araba kullanmayı Youtube’den öğrendiğini” söyledi. Olayda kimse yara almadı.

Nintendo Switch için Minecraft çıkış tarihi belli oldu

Mynet Teknoloji
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir