ZTE, 5G testlerine başladığını açıkladı

ZTE, 5G testlerine başladığını açıkladı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

5 Ekim 2017 16:54
PAYLAŞ
TWITTER
ZTE, 5G testlerine başladığını açıkladı

Günümüzde internet bağlantısının insanlar için ne kadar önemli olduğu, herkes tarafından bilinen bir gerçek. Artık insanlar internete bağlı olmadan 1 saat bile geçirmek istemiyor. Elbette sürekli Wi-Fi ağı bulamayacakları için, iş operatörler tarafından sunulan hücresel veri tabanlı bağlantıya kalıyor.

Bilindiği üzere ülkemizde kısa süre önce LTE tabanlı hücresel veri sistemine geçildi. 4G olarak da nitelendirebileceğimiz bu sisteme biraz gecikmeli olarak geçmiş olsa da dünyadaki en hızlı hücresel ağ sistemlerinden birisine sahip olduğumuz da bir gerçek. Biz LTE’yi yeni yeni sindirmeye başlamışken, 5G ile ilgili ilk haber Hindistan’dan geldi.

Çin’in önemli firmalarından biri olan ZTE, 5G ile ilgili testlerine Hindistan’da başladığını açıkladı. ZTE’nin Hindistan’daki 5G testleri için ülkenin önde gelen operatörlerinden Bharti Airtel, Vodafone India ve Reliance Jio ile işbirliğine gittiği belirtiliyor.

Konu hakkında kısa bir açıklamada bulunan ZTE yetkilisi Fan Xiaobing şunları söyledi;

“ZTE olarak iş ortaklarımızla birlikte Hindistan’da 5G testlerine başlamış bulunuyoruz. Hindistan bizim için çok önemli bir pazar. Ayrıca bu pazarda muazzam bir potansiyel mevcut. Bunun farkındayız. Yaptığımız işbirliği sayesinde 2020 ile birlikte 5G’ye geçmeyi istiyoruz. Hindistan’a olan yatırımlarımız hız kesmeden sürecek”

Öyle görünüyor ki ZTE, ciddi anlamda 5G için ilk adımı atmış. Ne diyelim, darısı bizim başımıza.

Ve Google, Pixel 2 telefonları için sahne almaya hazırlanıyor

Mynet Teknoloji

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir