TEOG kaldırılıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama

TEOG kaldırılıyor mu? Katıldığı canlı yayında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım' dedi. Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrası tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEOG'la ilgili açıklaması bir anda gündeme bomba gibi düştü. Canlı yayında gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'TEOG sisteminin kaldırılması lazım' dedi. Erdoğan'ın bu açıklaması sonrası milyonlarca öğrenci ve veli 'TEOG kaldırılıyor mu?' sorusunu merak ederken, tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrildi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEOG'la ilgili o açıklamaları:

'TEOG'UN KALDIRILMASI LAZIM'

"Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 99 yorum
artık sabit bir sistem oturtun yazık çocuklara salağa döndü
Ya siz nasıl insanlarsınız ya yokolun gidin çekin şu kirli ellerinizi çocuklardan ya böyle ikide bir oyuncak gibi sistem mi değişir ya !!
@prolika BİZ YILLARDIR DİYORUZ TAKAN YOK.GALİBA BUNUN YA TORUNU TEOG DA ZORLANDI YADA BİR YAKINI,KALDIRILSIN DİYOR
@prolika TORUNU ZORLANIYORDUR.
Vay arkadaş 94 yıllık devletin oturmuş bir eğitim sistemi yok.Eğitime verilen önem zaten sokağa çıkınca anlaşılıyor.Allah yardımcımız olsun!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler