Trump'ın Kudüs kararına Hamas'tan ilk tepki

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesinin ardından Hamas'tan çok sert açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Cehennemin kapılarını açtılar" ifadeleri kullanıldı.

Trump'ın Kudüs kararına Hamas'tan ilk tepki

ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması üzerine Hamas,"Karar cehennemin kapılarını aralamıştır." açıklamasını yaptı.

GAZZE'DE PROTESTOLAR

Bu arada ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma kararı Gazze Şeridi'nde protesto ediliyor.

Hamas'ın çağrısıyla Gazze Şeridi'nin kuzeyinde düzenlenen yürüyüşe, Filistin bayrakları ve Kudüs'e destek içerikli dövizler taşıyarak katılan yüzlerce gösterici, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması yönündeki kararına tepki gösterdi.

Hamas yöneticilerinden Muhammed Ebu Asker, yürüyüş sırasında yaptığı açıklamada,"İşgal ne kadar sürerse sürsün Kudüs tarih boyunca Müslümanların olacaktır." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
İSRAİL RAHAT DURMUYOR HANİ BARIŞ İSTİYORDUN HANİ HAMAS FÜZE BİZE NEDEN ATIYOR DİYORDUN. BARIŞ OLDU ŞİMDİ SAVAŞ ÇIKARMAK İSTİYORSUN ŞEYTAN DEVLET İSRAİL. FİTNE ÇIKARIYORSUN ABD VE İSRAİL DÜNYANIN YAKASINDAN DÜŞMÜYOR. BİZİM İÇİMİZDEKİ HAİNLERDE BUNLARDAN BESLENİYOR DEVLETİMİZE SALDIRIYOR. İSRAİL KANLA BESLENEN BİR DEVLET BAKTI BARIŞTAN İSTEDİĞİ ÇIKARLARI ELDE EDEMİYOR AÇIKÇA SAVAŞ ÇIKARMAK İÇİN ADIMLAR ATIYOR. ŞİMDİ BİR ROKET ATILSA MÜSLÜMANLARI SUÇLAYACAK. AMA MÜSLÜMANLAR VE HATTA HRİSTİYANLAR BİLE BİLİYORKİ FİTNE İSRAİLDEN ÇIKIYOR HERKESİN HAKKINI GASP ETMEYE ÇALIŞIYOR.
müslümanlar alemi sizinle hamas kardeşlerimiz biz birlik beraberlik olduk mu onlar korksunlar. Biz ölmek için hazırız ya onlar bizden korksunlar.
kudüs müslümanların dır müslümanların kalacak... ????????????????????????
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler