TSK'dan son dakika Afrin Harekatı açıklaması

TSK'dan yapılan son dakika Afrin Harekatı açıklamasında, "Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 484 olmuştur." denildi

Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili olarak TSK'dan 9. günde son dakika açıklama geldi. TSK'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Gece süresince 37 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 484 olmuştur" denildi.

TSK'dan yapılan açıklama:

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır.

Harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

Hava Kuvvetleri tarafından gece süresince gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan hedefler imha edilmiştir. Harekâta katılan 7 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre gece süresince 37 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 484 olmuştur.

“Zeytin Dalı Harekâtı” planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
7 sene önce Şam da Cuma namazı kılacak olanlar, şimdi her nedense her aççıklamalarında Suriyenin toprak bütünlüğğne saygılı olacağını söylemek zaruriyetini neden buluyolar anlamıyorum. Ayrıca her seferinde ölen terörist sayısını açıklıyorlar her seferinde doğal olarak rakam artıyor. Kardeşim beni teröist sayısı ilgilendirmiyor. Bir milyon terörist ölse umrumda değil, beni ililendiren bir askerimin bur unun kanaması. =terörist sayısı ı n çıkluğu şehitlerimizin acısını dindirmez.Bu böyle biline.
@mak3774 Hadi oradan sağ gösterip sol vurmaya çalışıyorsun. sen gereberen teröristlere acıyorsun. Burun kanamadan, kol kırılmadan bu iş nasıl biter. Açıkçası bu işten ordumuz vazgeçsin diyorsun. Vazgeçilmeyecek. Teröristler kaçacak delik arayacaklar.
artık halepde namaz kılınacak camilerde yok arazide kılarlar
sende milleti ilgilendirmiyorsun dünyaya bir cisim yaklaşıyor 5 sene sonra çok güzel şeyler olacak
1000 olmadan kabul etmem mehmetçiğim o güzel allahım sizi korusun
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN GÖRÜYORUZ Kİ SU ANDA SADECE PYD, YPG, PKK, DAEŞ İLE DEGİL ASLINDA TÜM DÜNYA İLE SAVAŞIYORUZ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler