Türkiye günlük 330 dakika televizyon izleme oranıyla dünya lideri

Türkiye için pek de güzel olmayan bir rekor geldi. Medya takip merkezi Ajans Press’in RTÜK verilerinden yaptığı araştırmaya göre; kitap okuma ve eğitim oranlarında listelerde gerilerde yer alan Türkiye günlük 330 dakika televizyon izleme oranıyla dünyadaki diğer ülkelere fark atarak ilk sıraya yerleşti. Bu rekoru ise 265 dakikayla Japonya ve 261 dakikayla İtalya izledi.

Türkiye günlük 330 dakika televizyon izleme oranıyla dünya lideri

Medya takip merkezi Ajans Press’in RTÜK verilerinden yaptığı araştırmaya göre Türkiye, 330 dakika günlük televizyon izleme oranıyla dünya lideri.

Kısa bir süre önce yayınlanan RTÜK raporunda, kadın izleyicilerin bilgi yarışması, dizi, kadın programları, reality show ve magazin programlarını erkek izleyicilerden daha fazla izlediği, erkek izleyicilerin yalnızca tartışma programlarını izleme payında ilk sırada olduğu ortaya çıkmıştı.

_

Türkiye’yi 265 dakikayla Japonya ve 261 dakikayla İtalya izledi._

_

Liste şöyle devam etti:_

Polonya: 247 dakika
İspanya: 244 dakika
Rusya: 239 dakika
İngiltere: 232 dakika
Fransa: 226 dakika
Almanya: 221 dakika
Brezilya: 217 dakika

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Eğitim içerikli programlar olsa sonuncu oluruz kesin. Çünkü kanallarda belli neyin izlendiği kanal sayıları ve yaptıkları iş de belli. Haber bütün gün saçma sapan siyasi vuruşmalar çatışmalar. Sonrasında maç muhabbeti gece yarılarına kadar. Evlendirme programları, yarışmalar ve yarışmaların tekrarları. Saçma sapan diziler hep zenginlik lüks gösterilen renkli hayatlar. Sıkıntı yok kaldığı yerden devam. Ülkeyi büyüten geliştiren ve değiştiren tüm zehirli yapılar sarmaşık gibi her yeri sarıyor. % 60 kanser, % 27-35 arası engelli. Yaşam sınırı 65. Devam herşey yolunda tv ye bak yaşamı bitir. BY
insanlar yandaş kanalları izleye izleye geri zekalı oldu.işte dünya lideri olduğumuz bölüm.geri zekalılık.
@cemalhakyol bunun parti ile ne alakası var? İnsanlar dizi, film , evlendirme programı , yarışma izliyor. Bu da her kanalda var
YASASIN EVLILIK PROGRAMLARI. OLEYYY BIRINCIYIZ.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler