TV programındaki sözlere 'Atatürk'e hakaret' soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bir televizyon kanalında yayınlanan programda, Atatürk'e hakaret edildiği gerekçesiyle soruşturma başlattı. Söz konusu programda, "Afet İnan Latife Uşşakizade'den sonra Çankaya'nın çağlayanıdır. Afet İnan hiçbir zaman manevi evlat değildir, Çankaya'nın nikahsız firts lady'sidir" iddiası ortaya atılmıştı. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında RTÜK ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "TVnet'te yayınlanan Derin Tarih adlı programda Atatürk'e hakaret edildiği iddiası üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı" denildi. Söz konusu programla ilgili olarak CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında RTÜK ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı.

İŞTE O PROGRAMDAKİ ÇİRKİN İDDİALAR

“Derin Tarih” dergisinin Latife Hanım konulu bu ayki sayısının işlendiği "Latife Hanım Çankaya'nın ikinci first lady'si miydi" sunuşuyla hazırlanan programda, Afet İnan hakkında skandal ifadelerde bulunuldu.

"AFET İNAN HİÇBİR ZAMAN MANEVİ EVLAT DEĞİLDİR"

Programın konuğu Süleyman Yeşilyurt, Afet İnan'ın aile geçmişinden ve babasının mesleğinden yola çıkarak kendisinin "manevi evlat olamayacağını" iddia etti ve "Mustafa Kemal İzmir'de bir müsamerede Afet İnan'ı görür. Afetin İnan'ın alımlı çalımlı halini görünce babası Ziraat Müdürü İsmail Hakkı Bey'i çağırtılar, der ki 'Ben kızınızı manevi evlat almak istiyorum'. Şimdi burada doğruları konuşmak lazım. Manevi evlat kimdir? Bakıma muhtaç, tahsile muhtaç ama bu bir Ziraat Müdürü'nün kızı, bir dönem de milletvekilliği yapmış. Hem ziraat müdürünün hem milletvekilinin kızını almak, el vicdana koyacağız. Afet İnan Latife Uşşakizade'den sonra Çankaya'nın çağlayanıdır. Afet İnan hiçbir zaman manevi evlat değildir, Çankaya'nın nikahsız firts lady'sidir" ifadelerini kullandı.

"GENÇLİĞİNDE GÜZELDİ ANCAK SONRADAN ŞİŞMANLIYOR"

Program sunucularından, Akit yazarı Yavuz Bahadıroğlu'nun İnan'la ilgili olarak "Güzel miydi" sorusunu sorması üzerine, programın diğer sunucusu kripto Fethullahçı Mustafa Armağan ise "Gençliğinde güzeldi ancak sonradan şişmanlıyor" şeklinde cevap veriyor.

Mustafa Armağan ayrıca, İnan'ın "Atatürk'ün manevi kızı olmadığı tezini" 2012 yılında yaptığı Çankaya Köşkü gezisinde Atatürk'ün ve Afet İnan'ın yatak odalarının yerleri ve İnan'ın bir davette Atatürk'ün karşısında oturmak istemesi üzerinden tahminlerde bulunarak destekliyor. Program esnasında bir skandal da ekrandaki KJ’de yer aldı. Söz konusu programda, yazıyla "M. Kemal'in gönül galerisi" ifadeleri görülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 88 yorum
peygan bere küfür et haşa hakaret et bişey yok paşaya nasıl eleştirirsiniz o chp lilerin tanrısı
bildin bizim tanrımız ama senin hiç bir şeyin. terket bu ülkeyi ATATÜRK ün kurduğu bu ülkede yaşamayı haketmiyorsun
sahtekar adam parayi sifirlayan reisinize elestirin varmi,yiyiyomu lan dingil
Peygamberlere kim küfür ederse suç işlemiş olur.Muhammed evlatlığı Zeyd'in eski karısı Zeynep'le evlenmiştir.Bu kuran ayetinde yazıyor(Ahzap 37)
Evlatlığı zeydin eski karısı zeyneple evlenen mi?Kuranda açıkça bu yazıyor.Şu iman ettiğiniz kitabı bir okuyun.
@erdoganpolat34 peygambere küfür eden zaten öbür dünyada cezasını çekmeyecek mi biz ilime göre yaşıyoruz sen git dünyayı düz diyen adama İnan
Bunu tayyibe desen önce seni fetöcü ilan ederler sonra idam ederler :)
BÖYLE NANKÖRLERE NEDENİRKİ ALLAH AFFETMESİN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler