1 - 11 Mart haftalık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su haftalık burcunuzu sizler için yorumladı...

1 - 11 Mart haftalık burç yorumları

KOÇ

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Koçlar, Mart ayının ilk haftasında fikirlerinizi kendinizden emin ifade edeceksiniz. Ancak ilişki söz konusu olduğunda, partnerin düşüncelerini almanız, beklenmedik tepkide bulunmadan önce dengeyi iyi muhafaza etmeniz gerekiyor. Olması gerekenler, arzularınız, istekleriniz sizin için önemli olacak. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Aşkta heyecanlı ve ateşli bir dönem. 12-18 Mart arası, işte disiplin önemli. Kararlarınızı gayet dikkatli ve mantıklı bir şekilde verdiğiniz takdirde başarılı olursunuz. 23 Mart itibariyle Merkür burcunuzda gerileyecek. Cesaretinizi ve gücünüzü ortaya koyacaksınız diye, kendinizi yanlış bir durumun içine sokmayınız. Birilerinin sizi onaylamaması, düşüncelerinizi yanlış bulması, gerginliğe neden olabilir.

Sevgili Koçlar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatından finansal konulara kadar hiçbir şeyin mükemmel gitmediğini düşünmeye neden olur. Sanki her şey ters gidiyor gibi gelir. Bu biraz da bizim kendimize acımak duygumuz veya her şeyi eleştirmeye dönük tavrımızdır. Böyle bakmayı doğru buluruz. Oysaki bu Dolunayda, daha ılımlı olmak gerekiyor. Çünkü keskin sirke küpüne zarar demişler. Hayat bu, bazen zorluklar, terslikler olabilir. Bu demek değildir ki, böyle gidecek, her şey berbat olacak. Böyle düşünemeyiz. Sizin bu Dolunayda, önceliklerinizi belirlemeniz gerekiyor. Buna göre bir yol haritanız olmalı. Hem şikayet edip, hem eleştirip, hem kendimizi üzersek, fiziksel ve ruhsal anlamda yorgun düşeriz. Merkür-Balık burcunda ilerliyor ve yakında burcunuza geçiş yapacak. Merak etmeyiniz, bugün yoluna koymakta zorlandığınız işleri daha hızlı şekilde halledeceksiniz.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür burcunuzda ilerleyecek. Fikirlerinizi kendinizden emin ifade edeceksiniz. Ancak ilişki söz konusu olduğunda, partnerin düşüncelerini almanız, beklenmedik tepkide bulunmadan önce dengeyi iyi muhafaza etmeniz gerekiyor. Birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışınız. Her ikinizin de, hedef ve kişilik farklılıklarına saygı duyunuz. Denge, saygı, sevgi ve anlayışın iletişimde önemi bir hayli fazla. Çekişmelerin, bencilliklerin hiç kimseye faydası olmaz. Sen ve ben demek yerine biz demeyi başarmamız gereken süreçteyiz. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında sonrası Merkür gerileyecek. İlişkimizle ilgili konular gündem maddemizde daha da önemli hale gelecek.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Fiziksel çekiciliğiniz gayet yüksek olacak. Bir şeyi istediniz mi elde etmeniz gayet kolaydır. Bekar Koçlar için hem bireysel hem başkalarıyla ilişkide aktif bir dönemdir. Karşı cinsin bakışlarını üzerinizde hissedersiniz. Venüs burcunuzda, cinselliğe dönük arzuların yükselişidir. Hem fiziki hem ilişki anlamında sizi tatmin edicidir. Arzularsanız ve ele geçirirsiniz. Kimseye hesap vermek zorunda değilsinizdir. Bu süreç erkek Koçlarda çapkınlığın üst seviyeye çıkması Bayan Koçlarda ise güzelliğin yükselişidir. Sorunlarla uğraşmak yerine, hayatın güzel yanlarının keyfine varmak istersiniz.

BOĞA

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Boğalar, ister kısa ister uzun soluklu olsun, ilişkide titiz düşüneceğiz, kritik edeceğiz. Kendimize göre yorumlayacağız. Fakat gerçekleri göz ardı etmeyelim. Maddi konularda dikkatli olun. Riskli kararlardan kaçının. Ay ortasında hedef belirleme ve işlerinizi ciddi şekilde düzenlemeniz mümkün. Merkür ay sonuna doğru gerileyecek. Elinizde olmadan en ufak bir şeyi kafanıza takabilirsiniz. Fakat bunu dışa yansıtmakta zorlanınca sağlığınız bundan etkilenebilir. Kendinize lütfen dikkat ediniz.

Sevgili Boğalar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, ister aşk ister uzun soluklu ilişki olsun, bir yanıyla titiz düşüneceğiz, kritik edeceğiz. Diğer taraftan işimize gelmediğinde olanı olduğu haliyle kabul etmeye hazır olacağız. Bu tabii ki bizi yorabilir. Öncelikle biz aşka nasıl bakıyoruz, hayatı nasıl ele alıyoruz, ne gibi kriterleri önemsiyoruz. Bunu bir tespit edelim. Kimse mükemmel olmak zorunda değil, bunu da bilelim. Gerek toplumsal ilişkilerde gerek ideallerimiz söz konusu olduğunda önce kendimize bir ayna tutalım. Bizim de mükemmel olmadığımızı bilerek, gerçekçi düşünelim. Merkür-Balık burcunda ilerlediği için sezgilerimiz son derece yüksek. Birçok meseleyi kendimize göre yorumluyor, hissediyoruz. Ancak gerçekleri göz ardı etmeyelim. Şikayet ettiklerimizin yaratıcısı olmayalım. Bu Dolunayda çıkarlarımızı tabii ki düşüneceğiz. İlişkilerde, ortaklıklarda, dostluklarda, hedef belirlemede akılcı davranacağız. Fakat sürekli bir şeyleri, eleştirmek sonra kendimizle çelişkiye düşmek yanlış olur. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Kendinizi çok fazla yormayınız, stresten uzak durunuz.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş bazı günler gerginliğe neden olabilir. Boğa'ların olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Maddi konularda görüştüğünüz insanlara dikkat etmeliyiz. Gizli işler, gizli görüşmelerden kaçınmakta yarar var.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Boğalar ilişkide -Ben haklıyım tarzında davranışlar gösterir veya bu yönde bir alışverişte bulunmayı tercih ederler. Ayrıca bu seyir, erotizm duygusunu yoğunlaştırır.  İlk bakışta aşk dediğimiz ancak gizli sürdürülen, temelinde cinsellik olan ilişkiler yaşanabilir.  Birlikte olduğunuzu kişiyle aranızdaki ten uyumu beraberliğin özünde büyük bir yüzdeye sahiptir.  Sorunları çözme biçiminiz veya ilişkinizi sağlam bir temele alma ihtiyacınız bu paylaşıma bağlı gibidir. Sorunlu bir ilişkiniz olsa dahi, eğer birbirinize karşı tutkuluysanız beraberlik devam eder. Bu enerji Boğa gibi cinsellik konusunda gayet güçlü bir burcun, ilişkideki problemleri bu dürtü çerçevesinde değerlendirmeye alması mümkünse de, ben Boğaların yine de ayakları yere basacak şekilde düşünecekleri kanaatindeyim.

İKİZLER

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili İkizler Mart ayının başındaki Dolunay, biraz gerginlik yaratıyor. Önyargılı düşünebiliriz. 6 ve 7 Mart tarihlerinde iletişimde aktifsiniz. Yeni birisiyle tanışabilirsiniz. Sosyal ortamlarda dikkatleri üzerinize çekersiniz. 17 Mart tarihindeki Yeniay, iş hayatında başarı kadar maddi çıkarlarınızı gözetmenin işaretçisidir. Aynı gün Mars-Oğlakta seyrine başlıyor. İşlerinizi disiplinli bir şekilde planlamanız gerektiğini hatırlatıyor. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Beklemeye pek sabrınız yok ama bu size yanlış kararlar verdirmesin dikkatli olunuz. Hedef ve önceliklerinizi tekrar gözden geçiriniz.

Sevgili İkizler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, aile ilişkilerinde, iş hayatında, finansal konularda sizi zorlayan şartlar nedeniyle gerginsiniz. Size göre hiçbir şey mükemmel değil. Bu yüzden etrafınızdaki insanları eleştirebilirsiniz. Armudun sapı, üzümün çöpü misali, her şeyde bir kusur bulabilirsiniz. Bu durum tabii ki aile içinde huzuru kaçırabilir. Hassasiyet iş hayatında da ön plandadır. Önyargılı düşünce bazen kendinize acıma, işlerinizi verimli şekilde yapamamaya sebep olur. Bütün bunlar Dolunayın etkisidir. Ancak ben size ufak tavsiyelerde bulunarak ılımlı bir gün geçirmenizi sağlayabilirim. Öncelikle şu aşırı titiz düşünmekten uzak duralım. Kendimizden fedakarlık yapıp, sonra şikayetçi olmayalım. Üstümüze düşeni, yapabildiğimiz kadar yapalım. Başkaları sizin iyi niyetinizi kullanıyorsa, bunu ılımlı şekilde konuşarak halledelim. Evimizin ihtiyaçlarını, zorunlu giderlerimizi gözden geçirelim, analiz yapalım. Güzellikleri hayal edelim, umutsuz düşünmeyelim. Hayalci olmayalım. Özellikle işimiz gücümüzle alakalı gerçekçi bir hedef belirleyelim. Yakın bir zamanda Merkür-koç burcunda ilerleyecek. Arzu ettiğiniz girişimler hızlıca gerçekleşecek. Başkalarını ikna etmeniz kolaylaşacak.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Bu seyir sizler için aktif bir iletişimin simgesidir. İkizler, zaten iletişimin öncüsü kişilerdir. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu olacaktır. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Beklemeye pek sabrınız olmaz. Oysaki yeniden her şeyin dikkatli şekilde ele alınması gerekecek.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Sosyal hayatınızı aktif hale getirir. İlişkiler daha çabuk kurulur. Hedefinize, arzularınıza uygun arkadaşlıklar yaşanır. Bununla da kalmaz. Liderlik gücünüzü ortaya koyarak isteklerinizi elde etmeniz mümkündür. Karşı cinsin gözleri üzerinizdedir.  Girişken ve hevesli oluşunuz gözlerden kaçmaz. Gayet hevesli bir şekilde yeniliklere kucak açarsınız. Değişik kişilerle tanışmak onlarla bir arada olmak istersiniz.  Devam eden ilişkinizde arkadaşlık öne çıkar. Çoğu zaman kendinizi daha fazla öne alırsınız. Beklemeye tahammülünüz yoktur. Farklı bir şeyler keşfetmek istersiniz. Eğer partneriniz size uymazsa, siz kendi başınıza  bile olsa aktif yaşamınızı sürdürürsünüz. Birlikte gezebileceğiniz, aktivitelerde bulunacağınız, hatta aynı grubun içinde yer alabileceğiniz bir insan oldukça dikkatinizi çekebilir. Bulunduğu ortama renk katan insanları tercih edersiniz.  

YENGEÇ

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Yengeçler, 2 Mart tarihindeki Dolunay, eleştirel konuşmaya, işlerimizi yoluna koymak için aşırı titiz düşünmeye neden olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır. 6-7 Mart tarihlerinde, dış etkiler nedeniyle çabuk gerginleşiriz. 17 Mart tarihindeki Yeniay, duygularımızı derinlikli gözden geçirmemizi ve ne olursa olsun ilişkimize devam etme arzumuzu işaret ediyor. Sorunların farkındayız. 20 Mart itibariyle Merkür geriliyor. İş durumumuzu ve kararlarımızı tekrar gözden geçirmeliyiz. Bu ay iş, ilişki konularına bilinçli yaklaşmakta yarar var.

Sevgili Yengeçler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, eleştirel tarzda iletişime, işlerimizi yoluna koymak için aşırı titiz düşünmeye neden olabilir. Yoğunluk fazladır. Birilerine laf anlatmak zorlaşır. Biz de ufak bir sıkıntıyı dahi kaldıramayız. Aslında olumsuz bir Dolunay değil. Bilakis, sezgileriniz oldukça güçlü. Bu sizi yanlış bir karardan koruyabilir. Fakat meseleleri öylesine kritik edersiniz ki, size göre hiçbir şey mükemmel değildir. Bu bakış açısı yerine, bugün olan bitenleri biraz ılımlı ve biraz da gerçekçi şekilde ele almak gerekiyor. Yetişmeyen evraklar, öncelikli bitirilmesi gereken işler, geciken toplantılar, yinelenen görüşmeler zorlayıcı olsa da, bunları elden geldiğince organize edelim. Yurtdışıyla ilgili işlerimiz, aşk hayatımızla ilgili konular, çocuklarımız, sağlığımızla ilgili meseleler gündem maddemizde yer alabilir. Bunları derleyip toparlamamız gerekebilir. Bugün gelecek haberler, gelişmeler tekrar düşünülmeyi gerektiriyor. Tam olarak netlik kazanmamış olabilir. Bunu doğal karşılayınız. Dedikodulara dikkat ediniz. Bir şeyler yolunda gitmediğinde veya bir haksızlıkla karşılaştığınızda bunu dünyanın sonu olarak görmeyiniz. Ancak hakkınızı da gözetiniz.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecektir. İş hayatınızda aktif düşünme, hızlıca hareket etme ve gerginlikten uzak durmanızda yarar var. Bazen bilinçli analizlerde bulunacağız ancak çoğu zaman gergin konuşmalar söz konusu olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Şimdiden belirteyim, özellikle iş hayatında bazı kişilerle anlaşmakta zorlanırız. İletişimde dikkatli olmalıyız.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Gerek ailevi gerekse kariyer hayatınızdaki ilişkilerimizi vurgulayıcı bu döneme genel olarak baktığımızda hem sorumluluklarımız hem de dış dünyanın zorlukları karşısında dayanıklı olmamız gerekiyor. Bu kolay mı, elbet çok kolay değil. Fakat hayat şartları güçlü olmamızı gerektiriyor. Öncelikle amacımızı bilmemiz, hedefimizi tayin etmemiz lazım. Çünkü dışarıda yaşanan bir gerilim ister istemez ev içinde huzursuzluk yaratabilir. Doğru kararlar vermek için ölçüp biçmeliyiz.

ASLAN

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Aslanlar, 2 Mart tarihindeki Dolunay, evinizin ihtiyaçları, çocukların giderleri, kira-taşınma veya onarımla ilgili harcamalar veya sizin özel gereksinimleriniz nedeniyle zorlanmaya neden olur. 6 ve 7 Mart tarihlerinde oldukça cesur, girişimciyiz. Karşı cins üzerinde etkimiz yükseliyor. İsteklerimizi net olarak ifade edeceğiz. 17 Mart tarihindeki Yeniay, mal bölüşümü, hukuksal alacaklar, miras bölüşümü, ev kiralama, satın alma gibi konuları gündeme taşıyor. Aynı gün Mars-Oğlakta seyrine başlıyor ve size zorluklar karşısında güç veriyor. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. İşlerinizi hızlıca yoluna koymak pek kolay değil. Bir takım insanlarla anlaşmakta zorlanırsınız. Mevcut durum ve yapmayı düşündüklerinize yeniden bakmanızda yarar var.

Sevgili Aslanlar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, alacak-borç konularında hesabımızı iyi yapmanın, bütçemize göre hareket etmenin önemini vurgulayacak. Evin ihtiyaçları, çocukların giderleri, kira-taşınma veya onarımla ilgili harcamalar veya sizin özel gereksinimleriniz nedeniyle bir miktar zorlanabilirsiniz. Aslında bu zorlanma, sizin için bir uyarıdır. Dengeli bir bütçe için, kredi kartlarına yüklenmemek için, yüksek faizli bir borca girmemek için bir ikazdır. Bu Dolunayda hesap kitap biraz şaşabilir. Merkür-Balık burcunda paraya kimi zaman boş vermeye, dikkatsiz davranmaya, bazen de gelirimizi yetersiz görüp üzülmeye neden olur. Eğer bizde bir yanlış varsa, o zaman aklımızı başımıza almalıyız demektir. Çok da fazla kendinizi hırpalamayın. Bazen de öylesine aşırı endişeli olursunuz ki, sanki her an parasız kalacakmışsınız gibi. Bu kadar olumsuz düşünmek yanlış. Ancak tabii ki ayarımızı bileceğiz. Kazancımızı önemseyeceğiz. Birkaç gün sonra, bu Dolunayın yöneticisi Koç burcunda ilerleyecek. Bu sizin bugün yaşadığınız sıkıntılara yeni çözüm yolları bulmanız için destek olacak. Fakat benim tavsiyem bugünlerde lütfen cüzdanınıza sahip çıkınız. Gereksiz şeylere para harcamayınız. Yapılacakları ihmal etmeyiniz ki, bazı şeylerin astarı yüzünden pahalıya gelmesin.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Biz de istekli bir şekilde düşüncelerimizi, inancımızı, hayata bakış açımızı öne sürmek isteyeceğiz. Bu süreç yurtdışı, ticaret, aktif girişimler, haberler, fırsatlar, hızlı kararlar vermek yönünde etkilidir. Ayrıca yolculukların da simgesidir. Kişi iş girişimlerinde bulunmak veya eğitim, ticari konularda aktiftir. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Bazı kişilerle anlaşmak pek kolay olmaz. Beklediğiniz cevapları alamadığınızda veya sizden farklı düşünen kişilerle sorun yaşayabilirsiniz.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Venüs süresince ilişkilerimizde bir hayli cesur, aktif, kararlı, sabırsız davranabiliriz. Kendimizden emin bu hallerimiz  diğerleri tarafından farklı yorumlansa da, biz pek de önemsemeyiz. Aslanlar bu dönemde bir hayli çekicilik kazanırlar. Bir de Mars Koç burcunda ilerlediği için, bu çekicilik karşı cins tarafından bir hayli beğenilmenizi sağlar. Cinsellik bir hayli ön plandadır. Bekar Aslanlar bu enerji altında, sürpriz ve hızlı bir aşka merhaba diyebilirler. Bu dönem, hem yeni bir çevreye dahil olma isteğinin hem de  yeni insanlarla tanışma ihtiyacının öne çıktığı zaman dilimidir.  Özgürlük önemlidir. Akıl almak işimize gelmez.

BAŞAK

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Başaklar, 2 Mart tarihindeki Dolunay, ilişkide gereksiz eleştiriler her iki tarafın da üzülmesine yol açar. Kimse mükemmel değildir bunu unutmayalım. 6 ve 7 Mart tarihlerinde, bencil konuşmalar, bir tarafın sürekli kendini merkeze alması sıkıntı yaratabilir. Kredi, mal mülk paylaşımı, borçlanmada başkaları bencil hareket edebilir, kendi çıkarlarını gözetebilir. Bu konularda dikkatli olalım. 17 Mart tarihindeki Mars-Oğlak seyri, seçimlerinizi doğru ve yerinde yaparak, hedefinize odaklanmanızda yardımcıdır. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Finansal konularda, borç ve alacaklarınızla ilgili meselelerde lütfen aceleci ve sabırsız davranmayınız. Haksız duruma düşmemek için en başından her şeyi akıllıca gözden geçiriniz.

Sevgili Başaklar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, ilişkide bir çok meselenin yeniden ele alınmasını, ilişkimize göre bir kararın verilmesini, bazı meselelerin aile içinde ele alınmasını sağlıyor. Öncelikle bu Dolunayda, beraberlikte açıklık ve dürüstlük önemli. Kimse kimsenin iyi niyetini kullanmamalı, güvenilir olmalıdır. Siz, belki aşkınızdan belki de inanmak istediğiniz için, söylenen sözlere kanabilirsiniz. Daha önce verilen kararlar şimdi tekrar düşünülmeyi gerektirebilir. Tamam oldu dediğiniz bir mesele, yeteri kadar sizi tatmin etmeyebilir. Hayatınıza giren kişinin kim olduğunu, aranızdaki iletişimi, karakter özelliklerini iyice anlayınız. Tabii ki aşk güzel, sevilmek, sevmek güzel. Fakat soru işareti uyandıran noktalar es geçilmemelidir. Bir kısım Başaklar bu Dolunayda armudun sapı üzümün çöpü vari titizlenecekler. Aslında düzgün yürüyen bir ilişkide gereksiz eleştiriler her iki tarafın da üzülmesine yol açar. Kimse mükemmel değildir bunu unutmayalım. Bütün yükü üstümüze alıp sonra sızlanmayalım. Hayalci düşünmeyelim. Ancak vesveseli de olmayalım. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Finansal konularda yavaş yavaş hesabı bilmek vaktimiz geliyor. Hızlı ve düşünmeden karar vermeyelim.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız. Bu süreç mali konularda da etkilidir. Çözüm bulmak amacıyla hızlı kararlar verilebilir. Lütfen bu geçişte biraz ortam şartlarına bakın. Borçlarımız, kredi kartı harcamalarımız, nafaka, miras, ortaklaşa yapılan parasal alışverişler ve bunlarla ilgili davalar veya bir takım meseleler üzerinde bilinçli olmamız tabii ki faydalıdır. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Finansal konularda, borç ve alacaklarınızla ilgili meselelerde lütfen aceleci ve sabırsız davranmayınız.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Para evimizin yöneticisi olan Venüs, bu dönemde çıkarlarımızı korumak istediğimizi gösteriyor. Ancak karşımıza çıkan kişiler de aynı şekilde kendilerine dönük hareket edebilirler. Sözgelimi biriyle beraber olacaksak, onu çok iyi tanımamız lazım. Ne kazanır, nasıl bir hayat sürer bilmek gerekiyor. Ayrılmaya karar verdiysek, nasıl geçiniriz, nasıl bir yaşam süreriz, kaynaklarımız yerinde mi hesap etmek gerekiyor. Bir iş ortaklığı kurmak istiyorsak, iş ortağımızla aramızdaki alışverişin sözleşme anlamında sağlamlaştırılması lazım. Eğer yeni bir iş, çevre  veya bir gelişim anlamında adım atacaksak, parasal açıdan durumumuza bakmamız lazım. İş veya özel ortaklarınızla aranızdaki her türlü paylaşımı bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz lazım. Kimlerle iş birliği yapıyorsunuz, kimlerle yola çıkıyorsunuz veya neye güvenerek yeni bir adım atmak istiyorsunuz bunları iyice düşününüz. Ani istekler veya henüz yerli yerine oturmamış koşullar size yanlış kararlar aldırmasın.

TERAZİ

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Teraziler, 2 Mart tarihindeki Dolunayda her şeyin altında bir şey aramanın insanı yorabileceğini işaret ediyor. Eleştiri oklarını ne kendinize ne de başkasına yöneltmeyin. 6 ve 7 Mart tarihindeki görünümler, ilişkideki görüş farklılıkları gerginliğe neden olabilir. 17 Mart tarihindeki Yeniay, ev içinde yapılacak tamir, bakım, onarım, beden ve ruh sağlığımızla ilgili tedaviler için etkin bir zamandır. Bu yönde harcamalarınız olur. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. İlişkinizde geçmiş sorunlar tekrar yüzeye çıkıyor. Bunları halletmeden anlaşmak pek kolay gözükmüyor. Evlenmek veya boşanmak gibi çok önemli konuları lütfen tekrar gözden geçiriniz.

Sevgili Teraziler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, mükemmeliyetçilik iyidir hoştur da, insanı bazen öyle yorar ki, dikkat etmek gerekir. Böyle bir günde, mantıklı olmak, tabii ki analiz etmek, ne istediğimizi bilerek duruma bakmak gerekiyor. Bazen de hayatı denetleyemeyiz. Sadece yaptığımız bir yanlışın, hatalı bir gidişin farkına varabilir, bundan sonrasında dikkat etmeye çalışırız. Bugün görüyoruz ki, hiçbir şey bizi tatmin etmiyor. Bu bakışı açısıyla olaylara yaklaşmak ne derece doğru olur ki? Fiziksel ve ruhsal anlamda bizi yorar, zorlar ve hasta edebilir. Lütfen makul ve mantıklı sınırlar içinde yaşamı ele alınız. Yarım kalan bir işin mutlaka bitirilmesi zorunluluğu, finansal bir konunun halledilmesi mecburiyeti, ailenizi ilgilendiren bir meselenin ele alınması ve sağlık kontrolleri, ufak tefek şikayetler olabilir. Bunlar altından kalkamayacağınız dev sorunlar değil. Siz pes ettiğiniz için, belki de fazla endişeli olduğunuz için göremiyorsunuz. Farkındalık yaratan Dolunaylar, aslında kuvvetli bir ışıktır. Her şeyin net görmemizi sağlar. Gerçekçi insanlar bundan haz duyar. Şurada şu var, bunu halledeyim diyerek bakarak. Ancak olumsuz, kendine acımaya açık olanlar kaçışı gösterir. O zaman gelin, bugün hayat bize ne söylüyor bir dinleyelim. Gücümüzü aşan işlere kalkışmayalım. Sağlığımıza dikkat edelim. Bu yönde harcamalar yapabiliriz. Yakında Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Şimdiden ikili ilişkilerde, iletişimin önemli olduğunu bilerek hareket edelim.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında etkili Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Partnerinizle aranızdaki görüş farklılıkları nedeniyle gerginlikler yaşanabilir

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. İlişki-evlilik veya iş ortaklığınızla alakalı konular üzerinde bu dönem bir hayli hareketli, aktif  ve hızlı kararlar alınmasına neden olabilir. Ancak diğer taraftan kafamız karışık. Ne yapmalıyız? Tabii ki öncelikle ilişkimize bir bakmak lazım. Aramızdaki sevgi birliğine. Düzeltmemiz mümkün mü yoksa tümüyle bu ilişki bitti mi? İlişkisi olmayanlar bu dönemde karşılarına sürpriz bir şekilde çıkan kişi hakkında iyice gözlemde bulunmaları lazım. Onu tanımak gerekiyor. Cüretkar ve özgür ilişki kurma biçimi, bu dönemin özünde var. Sabırsızlık ve bir an önce değişimde bulunmak, ancak ilerisini düşünmemek. Oysaki daha dikkatli ve daha seçici olmak gerekiyor. Oldubittiye getirmemek lazım hiç bir şeyi.

AKREP

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Akrepler, 2 Mart tarihindeki Dolunayda, bir haber aldığınızda veya bir gelişme olduğunda bunu çok iyi analiz edin. 6 ve 7 Mart tarihlerinde, fikirlerinizi net ve açık bir dille ifade edeceksiniz. Bir iş kararı, bir yenilik, bir değişim gündeme gelebilir. İsteklerinizi daha fazla öne alırsınız. Mecburiyetler canınızı sıkar. Çevre değişikliği yaşanabilir. Yeni bir yere taşınabilirsiniz. Bu önceden planlandığınız bir şeydir. İş yeri değişikliği de olabilir. 17 Mart tarihindeki Yeniay sevginin, paylaşımın, anlaşılmanın ve güvenmenin önemini vurguluyor. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Sağlığımıza önem verelim. İş ortamında veya günlük yaşantınızda sözlerinize dikkat edin. Kararlarınızı gözden geçirin.

Sevgili Akrepler, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, sizi aşkta romantik, hedef belirlemede seçici yapar. Hani bir yanınız yumuşacık ılımlı, diğer taraftan aşırı titiz hiçbir şeyi beğenmez bir hale getirebilir. Bir şeyler aşk uğruna gözden kaçırılmamalı. İdealler belirlenmeli, ona göre yol seçilmelidir. Bu Dolunay sizi destekliyor. Evet biraz önce söylediğim tarafları da var. Ancak ben yine de hem işlerinizi titiz yaparak hem de aşkın tadına vararak günü geçireceğiniz söyleyebilirim. Dolunayın görünümleri, gelen bir haber, gelişme veya meselenin iyi analiz edilmesinde önem taşıyor. Bu bir proje, planlama, daha önce adım atılmış bir iş olabilir. Her yönüyle gözden geçirilmelidir. Söylenen sözler, söyleyen kişiler, şartlar, para gibi hususların gerçekçi bir şekilde incelenmesi iyi olacaktır. Bugün böyledir, yarın başka olabilir. Tabii ki olumsuz düşünmeyiniz. Tedbir evladır diyerek bakınız. Borç vermek, bir dosta destek olmak, sizden beklenen bir yardımı yapmak gerekebilir. Bu sizin gücünüzü aşmamalıdır. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. İş hayatında hız ve aktivite yükseliyor. Zihin bir hayli işlek olacak. Ancak ani kararlar vermemek gerekiyor. Şimdiden bunu da göz önüne alalım.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihlerinde Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur. Ancak dikkatli olacağız. Önümüzdeki şartlara iyi bakacağız. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. İş ortamında veya günlük hayatta ilişkilere dikkat ediniz.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte sert, taviz vermez ve  başkaları üzerinde etkin olmaya çalışabilirsiniz. İster istemez hakimiyetçi pozlar takınırsınız. Yerini ve zamanını bilmediğinizde bir takım sorunlar yaşanabilir. Evet bu geçiş, yeni kararlar vermek hem yolunuzu ve hem de ne yapmak istediğinizi belirlemeniz için sizi bir hayli itekleyecek. İlişkilerde sabırsızlık, bazen ani ve fevri çıkışlarda bulunmak mümkün. Benim tavsiyem, iş konusunda özellikle oturup yeteneklerinizi, becerilerinizi bir düşünün. Eğer yetersizseniz, o zaman sabırlı bir şekilde eksiklerinizi gözden geçiriniz. Bir an önce amacıma varayım diye olur olmaz kararlar vermeyiniz.

YAY

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Yaylar, 2 Mart tarihindeki Dolunay, haksızlıklara gelemeyeceğimizi gösteriyor. Kolay kolay hiçbir şeyi beğenmeyiz. İşimiz, aile hayatımızla ilgili konuları düzenlemeye çalışırız. Bize gelen ters gelen bir şeyler olduğunu düşünürüz. 6 ve 7 Mart tarihlerinde aşk hayatınız canlanıyor. Birisiyle tanışabilirsiniz. Fikirlerinizi cesur şekilde öne sürebilirsiniz. 17 Mart tarihinde Mevcut parasal duruma göre evimizde bir yenilik düşünebiliriz. 23 Mart itibariyle Merkür geriliyor. Borsa, şans oyunları ve harcamalar konusunda lütfen dikkatli olunuz.

Sevgili Yaylar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, bir yanıyla kendimize olduğu gibi başkalarına karşı da dürüst yaklaşmamız gerektiğini vurguluyor. Evet iş dünyası, toplumsal yaşam bazen insanı yoruyor, zorluyor. Mükemmellik anlayışımıza ters düşen, ideallerimize hiç uymayan şartlara isyan ediyoruz. Ancak elden bir şey gelmez sanıyoruz. İşte bu Dolunay bu çelişkili hallerin içinde bocalamaya neden olabilir. Oysaki ne kendimizi ne de başkalarını eleştirmemek, kendimizi de üzmemek lazım. Olumsuzlukların aslında bir bakış açısı kazandırdığını görelim. Dersler çıkarıyoruz. Tecrübe ediniyoruz. Olan durumları hayatın şartlarına göre analiz etmek doğru olacak. Bugünkü Dolunayın bir başka yanı, yaratıcı düşünerek, dış dünyadaki haksızlıklara cevap vermeyi sağlamasıdır. Öyle becerileriniz vardır ki, bunları iş alanında göstererek, ürüne dönüştürerek, kazanç elde edebilirsiniz. Demem o ki, birilerini değiştiremeyiz belki ama çabamızla, başarımızla onlara örnek oluruz. İşte bu dolunayı güce dönüştürmenin işaretidir. Birkaç gün sonra Merkür-koç burcunda ilerleyecek. Size bahsettiğim bu konularda başarı, hız, yenilik için şans sunacaktır.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Merkür, bekar Yay'lar için yeni tanışmaları simgeler. İletişim anlamında fikirlerinizi gayet cesur şekilde öne sürebilirsiniz. Bu haliniz yeni tanışmalarda partner üzerinde epeyce etkili olur. Ancak bir problem varsa, biraz lafımızı bilmemizde yarar var. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Borsa, şans oyunları ve harcamalar konusunda da lütfen dikkatli olunuz.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatınızı aktif hale getiren, ilişki kurmada kolaylıklar tanıyan, çabuk ve hızlı aşklara yelken açtıran bir yansıma yaratıyor. Beklenmedik sürpriz aşklar öylesine etkili ki, hayatınıza girecek kişi kalabilir de, geldiği gibi de çıkıp gidebilir. Ancak şu var ki, iki yıl sonra Mars da bu alanda seyrini sürdüreceğinden bu sefer aşk hayatınızda cinsellik bir hayli ön planda. Venüs Koç burcunda astrolojik olarak bencilliği teşvik eden, uyumlu davranmayı engelleyen ilişkilerde bencil yanlarımızı, arzularımızı ortaya çıkaran zamanlardır. Kişi ihtiraslı ve arzularının esiri olabilecek kadar tutkuludur. Hayatın tüm zevklerine kendini açar ve artık durmak, engellenmek, geriye bakıp takılıp kalmak istemez. Aniden aşık olabilirsiniz veya devam eden ilişkinizde minicik bir sorunu bile kaldırmaz, hoşça kal demeye kalkışabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili yeni kararlar verebilir,  çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bu dönemde harekete geçebilirsiniz. Benim tavsiyem, aşkın hayatınızdaki yeri ve anlamını lütfen iyice düşünün.

OĞLAK

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Oğlaklar, 2 Mart tarihindeki Dolunay bilginin, tecrübenin önemini vurguluyor. Her şeyin en iyisi olsun istiyoruz. Bazen de sırf bu yüzden bütün taşların altına elimizi sokuyoruz. Bu da yorulmamıza neden oluyor. Aileyle ilgili mevzular sizi biraz gerebilir. Bir şeyler yerine oturmadığında tepki gösterirsiniz. 6 ve 7 Mart tarihleri bu anlamda etkili. Evde bir hayli koşuşturma, iş-ev arasında gidip gelmeler yorucu olabilir. 17 Mart tarihindeki Yeniay, rahatlatacak sizi. Çevrenizden destek göreceksiniz. Aynı gün Mars burcunuzda seyrine başlayacak. Bu size güç verir. 23 Mart sonrası lütfen sakin olunuz. Her şeyi yerli yerine koyacağım, halledeceğim diye kendinizi yormayınız.

Sevgili Oğlaklar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunayda dünya görüşünüz, huzur ve güvene verdiğiniz önem, gayretiniz, kendinizi geliştirmeniz iç dünyanızda hassasiyet yaratan sıkıntıları aşmanızı sağlar. Dolunaylar ışıktır, farkındalıktır bazen de gerçekleri görmemiz için uyarıdır. Şimdi dünyaya bakıyoruz. Biz dürüstçe ve disiplinli şekilde çabalıyoruz. Ancak en yakınımızda bulunanlar veya karşılaştığımız insanların halleri derinden etkiliyor bizi. Hani deyim yerindeyse dağları aşıp, küçük bir su birikintisinde boğulmak gibi. Canımızı sıkılıyor, tahammül edemiyoruz. Dünyanın tuhaf bir yer olduğunu düşünerek kendi kendimizi engelliyoruz. Oysaki bu Dolunayda yaratıcı fikirleriniz, mütevazı duruşunuzla başkalarını kolaylıkla etkileyebilirsiniz. Bunca karmaşa içinde bu denli bilgece davranan, mücadele eden kişiye gıptayla bakarlar. Demem o ki, dünya mükemmel bir yer değil belki ama aldığımız her nefes armağan bize. O zaman gelin bugün çalışmalarımızı, araştırmalarımızı, bilgilenmeyi, tecrübelerimizi başkalarına sunalım. Kendimizi böylece çelişki ve hassasiyetten uzak tutmuş oluruz. Merkür birkaç gün sonra Koç burcunda ilerleyecek. Evimizle ilgili işler, ailemizi ilgilendiren konularda zihnimiz bir hayli hızlı çalışacak. Yapılacakları şimdiden ajandamıza not etmekte yarar var.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Güneş de bu bölgede ilerliyor. Bizler de, yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade etmek istiyoruz. İstiyoruz da, bunun ayarını bilmek gerekiyor. Ailemizle, işverenimizle, toplumsal ilişkilerimizle bir bütün oluşturduğumuzu unutmayalım. Dış şartlara bakalım. Öyle alelacele kararlar vermeyelim. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Kiralama, satın alma gibi konularda acil kararlar vermemek lazımdır.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. astrolojik açıdan bir hayli etkili bir dönemi işaret ediyor. Oğlak öncü bir burçtur. Kariyer evinizin yöneticisi olan Venüs çalışma hayatında daha fazla başarılı olmak için diğer kişilerle rekabeti kızıştırıcıdır. İç dünyanızda aktif rol oynama arzusu belirir. Ev ve ailevi konularda temkinli olmak gerekir. En soğukkanlı Oğlak bile, Venüs-Koç burcu geçişinde şöyle bir canlanır. Aktif roller üstlenir. Hakkını sahip çıkabilir. Sözünün dinlenmesinden hoşlanır.  Birlikte yaşadığınız kişi veya kişiler üzerinde baskın rol oynamaya çalışmanız mümkündür. Ayrıca eviniz sınırları içinde hareketlilik yoğundur. Mars da, Koç burcunda ilerleyeceğine göre, ev sınırları, kariyer konularında hem güçlü tepkilerde bulunmaya açığız. Ancak aklımız da başımızda olsun.

KOVA

kova

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Kovalar, 2 Mart tarihindeki Dolunayda hesabımızı bilmeyip açıldıysak sıkışırız. Birilerine güvendiysek zorlanırız. 6 ve 7 Mart tarihlerinde zihin hızlı çalışıyor. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi kolaylaşıyor. Bir yolculuk esnasında önemli biriyle tanışabiliriz. Yeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Ancak unutmayalım 23 Mart sonrası Merkür gerileyecek. Bu kişiyi iyice gözlemleyin. Kimdir, neyin nesidir? Girişimler, görüşmeler, yakın çevrenizle olan iletişiminize dikkat edin.

Sevgili Kovalar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, başkalarına parasal konularda akıl ve destek verdiğimiz halde, kendi kazancımızı doğru değerlendirmemek yanlış olur. Elimizin açıklığı veya hesap kitap yapmamak bizi bu Dolunayda çelişkide bırakabilir. Birileri iyi niyetimizi kullanabilir. Aslında buna biz de sebep olabiliriz. Bütçemizin dengeli olması gerekir. Bu Dolunayda, paraya sıkıştığımız için hayıflanırız. Bazen başkalarını, çokça da kendimizi eleştirebiliriz. Şöyle bir faturalara baktığımızda harcamaların yüksekliği, sınırı aştığımız gerçeği bizi rahatsız eder. Peki bu dolunayı nasıl güce dönüştürebiliriz. En azından bundan sonra gerekli olanla olmayanı ayırt ederek. Nerede yanlış yaptığımızın farkına vararak. Paramıza sahip çıkarak. Hesabımızı bilerek. Tabii ki her Kova aynı durumda değil. Kimileri, paraya fazla düşkünlüğü, her şeyi inceden inceye hesap etmeyi, sürekli para konusunda endişe etmeyi sürdürerek kendine eza cefa çektirebilir. Bu da yanlış olur. Gereğinden fazla her şey abartıdır. Bundan kaçınalım. İhtiyaçlarımızı elimizden geldiğince uygun bir bütçe çerçevesinde düzenleyelim. Ödemeleri geciktirmeyelim. Tutarlı ve dengeli olalım. Gereksiz borçlar altına girmeyelim. Borcu borçla kapatmaya çalışmayalım. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Yeni girişimler için zihnimiz hızlanacak. Çözüm yolu bulmamız kolaylaşacak.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Koç geçişini eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminize dikkat ediniz. Yolculuklara çıkmadan  önce güvenliğiniz konusunda önlemci olunuz.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Çevre değişimi, ailevi anlamda yeni kararların alınması, yolculuklar, yakınlarınızla olan ilişkileriniz, kardeşlerinizle ilgili gelişmeler yönünde destekleyicidir. Ancak bir parantez açayım. Özellikle ev değiştirmelerde, satın alma gibi durumlarda iyi düşünün. Acele etmeyin. Yenilikler bir hayli çekecektir. Heveslilik bir hayli yüksek olduğundan, hiçbir şeyden çekinmeden her türlü rekabette ön sıralarda sizi görebiliriz. Değişimlerin birçoğu aslında iki yıl önce düşünülmüş olabilir. Hayır diyorsanız, siz iki yıl önce adım atmamış Kovalardan birisi olabilirsiniz. O zaman şimdi buyurun değişime, yeni sayfadan hayata  merhaba demeye. Başkalarından akıl almaya gerek yok. Sizin aklınız size yeter.

BALIK

burçlar

MART ayında sizi neler bekliyor?

Sevgili Balıklar, 2 Mart tarihindeki Dolunay, ilişkinizde gerçekçi olmanız gerektiğini gösteriyor. Sorunlar göz ardı edilmemelidir. Paylaşım, ortaklaşa yaşam, sorumluluk, empati gibi olgular önemsenmelidir. 6 ve 7 Mart tarihlerinde sırasıyla Merkür ve Venüs-Koç burcunda seyirlerine başlıyor. Maddi konularda hızlılık, para girişleri, gelen önemli haberler var. Ancak bir o kadar da harcamalara meyilliyiz. Ancak 23 Mart sonrası Merkür gerileyecek. Ben derim ki, lütfen bütçenizin ayarını bozmayın. Aldığınız ürüne ve harcadığınız paraya dikkat edin.

Sevgili Balıklar, 2 Mart saat 03:51 karşıt burcunuz Başakta oluşacak Dolunay, ilişki konularını gündeminize yoğun şekilde katıyor. Mükemmellik arzunuz yükseliyor. Aynı şekilde böyle düşünen kişileri hayatınıza çekiyorsunuz. Sözgelimi partneriniz eleştirel davranabilir. Hiçbir şeyi beğenmeyebilir. Siz de elinizden geleni yaparak, kendinizden fedakarlık ederek ilişkiyi ayakta tutmaya çalışırsınız. Kimi Balıklarda bu tersine çalışır. Siz hiçbir şeyi beğenmezsiniz, partneriniz elinden geleni yapar. Görüyoruz ki, bu Dolunayda bir memnuniyetsizlik var. O zaman gelin ufak tavsiyelerde bulunayım. Öncelikle, ilişkinizde her ikiniz de gerçekçi olmalısınız. Kimse mükemmel değildir. Ancak sorunlar da göz ardı edilmemelidir. Paylaşım, ortaklaşa yaşam, sorumluluk, empati kıymetli olgulardır. Bunu birbirinizden esirgemeyin ve önemseyin. Eleştiri yapıcı olursa, ilişkiyi besler. Ancak fazlası bizi burun buruna getirir. Dikkatli olunuz. Birkaç gün sonra Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Parasal konular gündeminize hızlı biçimde girecek. Hesap kitap yapmalı, harcamalara dikkat edilmelidir.

6 Mart saat:10:34-23 Mart saat:03:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda para konusunda etkili olacak. Yuvanız-iş hayatınız-ilişkinizle alakalı konularda insanları etkileme, rekabetçi düşünme, aklınıza koyduğunuz bir şeyi yapabilme yönünde bir hayli etkilidir. Para hırsı verir ve insan bir an önce güçlü olmak, hedefine ulaşmak, artık rahat etmek isteyecektir. Bazıları bu dönemde eviyle alakalı harcamalara ağırlık verirken, iş ortaklarınız ve partneriniz parasal konularda size müdahalede bulunabilir, ilişkinizin niteliğine göre siz eşinize mali anlamda yardımcı olabilirsiniz. Ancak ipler genelde sizin elinizdedir. Yeni bir yere yerleşim, ailevi konularda yapılacak değişimler, paraya endeksli olabilir. Gücünüz nispetinde hareket etmekte yarar vardır. 23 Mart-15 Nisan tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda gerileyecek. Harcamaların mutlaka belli bir sistem içinde yürütülmesi, kontrollü davranılması gerekir.

7 Mart saat:02:45-31 Mart saat:07:53 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Maddi ve manevi anlamda ayaklarınızın üzerinde dimdik durabilmek adına hem kaynaklarımız doğru kullanabilmek hem de kazanç elde etmek anlamında önem taşıyor. İşbirliğinde bulunmak, böyle bir enerji altında zor olsa da, eğer yararlı olacaksa neden denenmesin. Venüs-Koç geçişlerinde liderlik etmek, lider olmak, girişimde bulunmak, taviz vermemek, zevke düşkünlük, parayı sevmek gibi dürtüler sıkça yaşanır. İyi midir? Nasıl değerlendirdiğinize bağlı. Ancak ben derim ki, yaşadığımız eski tecrübeleri unutmayalım. Belki siz bir eliniz yağda bir eliniz balda kişisiniz. Olsun. Yine de sınırları aşmayın. Eğer yokluk nedir bilen kişiyseniz, o zaman bol bol çalışın, çabalayın ve hedefinize varmak için azimli olun. Böylece arzu ettiğiniz yaşamı, hayatı kurabilirsiniz. Bu süreçte, yeni bir iş alanında veya devam eden işinizle ilgili konularda değişimler gündeme gelebilir. Yetersiz kazananlar, başka bir iş arayışına geçebilirler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler