1-5 Ağustos haftalık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su haftalık burcunuzu sizler için yorumladı...

1-5 Ağustos haftalık burç yorumları

KOÇ

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan burcundaki Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkür geri hareketleriyle örtüşüyor. Ne gibi yenilikler düşünüyoruz, şu andaki durum nedir, nelere ihtiyacımız var, eksiklerimiz var mı diye bakmak gerekiyor. Aşk hayatınızda, finansal konularda iletişim ve geçmişe dönük meseleler sizi yoruyordur. Bir şeyler yapmak isterken karşınıza engeller çıkabilir. Bu yüzden gerginsiniz ve bir o kadar da halletmek için heveslisiniz. Lütfen egonuza yenik düşmek yerine, abartılı karar vermekten kaçınınız. Bütün bu meseleler ay sonuna doğru netlik kazanmaya başlar. İnatlaşmak size bir şey kazandırmaz. 13 Ağustos tarihinde, Oğlak burcuna gerileyecek Mars, iş hayatımız ve toplumsal alanda düşünmeden bir hamlede bulunmak yerine, beklentilerinizi yeniden ele almamız gereken zamandır. Hedefimize bir daha bakarız. Hangi yol, yöntem izleyeceğimizi tespit ederiz. 19 Ağustos Yazışma, haberleşme ve zihne dayalı oyun ve aktiviteler, gezmek, görmek, yaşamak için bağlantılar kurmak kolaylaşır. 26 Ağustos tarihinde işlerimizi elden geldiğince organize edelim. Hesabımızı bilelim. Aşırı çalışıp kendimizi harap etmeyelim. 27 Ağustos tarihinde Mars-Oğlak burcunda düz seyredecek. Mesleki konularda azim sabır ve direnç, soğukkanlı bir şekilde hedefinize kilitlenmek ve kariyer hayatınıza ciddi bir şekilde eğilmek anlamı taşır.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Koçlar, 1-5 Ağustos tarihlerinde yöneticiniz Mars geri hareketi nedeniyle plan ve projelerinizi yürürlüğe koymak için zamanı beklemek gerekiyor. Tabii ki, bir Koç, başkalarına göre değil, kendine göre bir yol benimsemek isteyebilir. Bu sizin doğanızda var. Ancak bu yol, bu dönemde pek doğru değil. Çünkü ekip çalışmaları, sosyal dünyayla bağımız çok önemli. Eğer finansal anlamda güçlü olmak istiyorsak, toplumun bize sunduğu şartlara, geçtiğimiz dönemin koşullarına bakmak ve yeniden hedefimizi gözden geçirmek vaktidir. Parasal açıdan inatçıyız, zorlukları engelleri aşmak için çabalıyoruz, bize kimse karşı çıkmasın istiyoruz. Tamam da, ne demiştik geri hareket dönemlerinde böyle aklımıza eseni yapamıyoruz. Ne gibi yenilikler düşünüyoruz, şu andaki durum nedir, nelere ihtiyacımız var, eksiklerimiz var mı bir bakmak gerekiyor. Bu gözden geçirmeler, Eylül ayı itibariyle hızlı ve aktif şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır. Gerçek anlamda ne istediğinizi belirlemeniz bu tarihe kadar önem taşıyor. İnatçı ve tepkisel davranmayalım. Finansal alacak ve borçlara dikkat. Harcamalarımızı bilinçli şekilde gözden geçirelim.

BOĞA

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Kısmi Güneş Tutulması, ailevi ve ilişki konularında etkili olduğu gibi, kariyerimiz ve somut planlarımızı hayata geçirme arzumuzun da göstergesidir. Bu Tutulma Mars ve Merkürün geri hareketleri nedeniyle, iş-eğitim-yolculuk-görüşmeler-hukuk veya belgeler yönünde zorluk çıkartıyor. Yeni bir iş girişimi, yeni bir yere yerleşmek, sağlam bir adım atmak için her şeyin tekrar gözden geçirildiği zamandayız. 13 Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. İki ayrı burçta gerçekleşen bu geri hareketler, her ne kadar yolculuk, girişim, eğitim, iş gibi konularda plan dışı gelişmelere neden olsa da, aslında bu konulara bir daha dikkatli şekilde bakmamızı sağlıyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. Aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. 26 Ağustos tarihinde bizim ilişkimizden beklentilerimiz var. Birilerinin bunu görmezden gelmesine tahammülümüz yok. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Mesleki ve eğitim hayatımız, bilgilenmeniz, yabancılarla olan temasınız ve yurtdışıyla ilgili işlerimizi düzenleyebileceğiz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Boğalar, 1-5 Ağustos tarihleri, Mars geri hareketiyle örtüşüyor. Bu doğal olarak iş hayatımızın, plan ve projelerimizin, kariyer yaşantımızın ve içinde yaşadığımız toplumun şartlarını gözden geçirmemiz gerektiğini vurguluyor. Uranüs burcunuzda ilerlediği için, finansal anlamda sizi doyurucu, özgürce hareket etmenizi sağlayıcı işlere, yeniliklere açıksınız. Belki de bu nedenle gerek iş hayatında, gerek ilişkide ve gerekse yaşamınızda kimsenin nazını niyazını çekecek halde değilsiniz. Fakat köprüleri atmak, her şeyi kendimize göre ele almak zamanı değildir. Yeni bir projemiz varsa, bunun üzerinde düşünelim. Önceden başlanan işlerimizi bitirelim. Zamanı çok iyi kullanalım. Araştıralım, soruşturalım. En doğru kararı vermek için her şeyi analiz edelim. İşimizden ayrılmayı veya farklı bir alanda çalışmayı düşünüyorsak, teklifleri, fırsatları veya atılım yapacağımız alanı, ortam şartlarını mutlaka inceleyelim. Bugünlerde başlanan işler veya şu anda karşınıza çıkan engeller Eylül itibariyle yavaş yavaş düzene girer. Sabırlı olmak gerekiyor. İlişkide, iş ortaklıklarında kimlerle ne gibi sorunumuz varsa, inatçı davranmayalım. Birileri bu şekilde davranabilir. Dikkatli olalım.

İKİZLER

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, tutkulu ve kendimizden emin bir şekilde isteklerimizi öne sürerek, başarılı işler çıkarmak, sağlıklı olmak, yenilikte bulunmak ve finansal sorunlarımızı aşmak arzumuzu işaret ediyor. Mars ve Merkürün geri hareketleri tüm burçlar için bu tutulmada zorlanmaya neden oluyor. Ay sonuna kadar temkinli olmak gerekiyor. Farklı bir çözüm bulanabilir. 13 Ağustos Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. Birilerine güvenip, planlamada bulunmak yanlış olabilir. Kredi kartlarımıza yüklenmeyelim. 19 Ağustosta Merkür düzeliyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda olumludur. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek ve yeni tanışmalar için güzel bir tarihtir. 26 Ağustos tarihinde bir proje veya çalışma nedeniyle yorulabilirsiniz. İşlerinizi iyi takip ediniz. 27 Ağustos tarihinde, bir kredi veya borç almadan önce enine boyuna düşünelim. Mars-Oğlak burcunda düzeliyor. Ancak garanti olgusu her şeyde önemini koruyor.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili İkizler, 1-5 Ağustos tarihlerinde, plan ve projelerimizi, fikirlerimizi başkalarına kabul ettirmeye çalışacağız. Aslında haklıyız ve hakikaten baktığımızda başkalarına göre gayet hızlı ve farklı düşünüyoruz. Ancak Mars geri hareket dönemindeyiz. Belki de biraz esnek düşünmek daha faydalı olacak. Bu hafta her türlü konuda gözden geçirmelere ihtiyacımız var. Yurtdışıyla ilgili konular, eğitim, ihtisas, tayin, terfi, yabancılarla ilişkimiz, yeni tanıştığımız insanlar hepsini mercek altına alacağız. Neler eksik, neler lazım, neler yapabiliriz, bir bakmak gerekiyor. Diretmek, inat etmek, sadece kendi bildiğimizi doğru görmek vakti değil. Zaman olgusu önemli. Bugünlerde karşımıza çıkan engeller Eylül ayı itibariyle yavaş yavaş yoluna girer. Burada önemli olan, sizin kısır bir döngü içinde yuvarlanmadan gerçekçi tespitlerde bulunmanızdır. Köprüleri yıkmak değil, kararlarımızı verirken enine boyuna düşünmek önemli. Hangi konuda bir girişimde bulunmayı düşünüyorsak, o konuya ait trendleri, dokümanları, dünyada olan bitenleri takip etmelisiniz. Bunlar ufkunuzu genişletir. Cesaretinizi bir şeylerin kırmasına izin vermeyin. İnanıyorsanız, başarırsınız. Sadece zaman önemli.

YENGEÇ

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, maddi açıdan güçlü olmak, bize ait olana sahip çıkmak, parasal krizleri aşarak rahatlamak, güven dolu bir ilişki yaşamak isteğimizi vurguluyor. Bildiğiniz gibi Mars ve Merkür gerilediği için, finansal konularda dışarıdan bir destek bulmak, kredi yatırım miras hukukla ilgili mevzuları halletmek pek kolay değil. Önceden adım atılmış veya düşünülmüş işler bugünlerde yavaşlamış durumda. Evlilik, ortaklık, boşanma v.b işlerinin sağlam ve düzgün hale getirilmesi için, ay sonuna kadar bir zamana ihtiyacınız var. 13 Ağustos tarihinde Mars-Oğlak burcuna gerileyecek. İlişkide eşin tavırları, arzuladığımız gibi davranmayışı, her şeyin yavaşlaması, aranızdaki mesafenin artışı canımızı sıkabilir. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Bu, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. İnsanları ikna etmek kolaylaşır. 26 Ağustos tarihi, sevdiklerimize olan düşkünlüğümüzü ve bu konudaki hassasiyetimizi yükseltiyor. Ruhumuz güzel, iyi ve huzur verici olanı istiyor. Ancak birilerini mutlu edeyim derken, kendimizi de düşünmeliyiz. Size uymayan şartlar varsa, bir şeyler canınızı sıkıyorsa, bunu tabii ki dile getirelim. Kendimizi üzmeyelim. 27 Ağustosta Mars geri hareketi sonlanıyor. Şimdi ilişkimizle ilgili konular netlik kazanmaya başlıyor. Sakin ve soğukkanlı şekilde duruma bakacağız.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 1-5 Ağustos tarihlerinde, finansal konularda biraz dikkatli olmak, hesabı kitabı iyi yapmak gerekiyor. Mars geri hareketi nedeniyle, öyle fazla özgür davranamıyoruz. İfade etmeye çalıştıklarımız veya girişimde bulunmak istediğimizde şartlar zorluyor. Belki bir davamız var. Hukuki açıdan duruma bakmak lazım. Belki bir projemiz var. Kimlerle bunu yapacağız, ne kadar paraya ihtiyaç var, nasıl bir kaynak gerekiyor, bunları gözden geçirmeliyiz. Uranüs desteğiniz artık yanınızda. Bu yeni değişimlerin, projelerin, işlerin göstergesidir. Sadece şu aralar özellikle Eylül ayına kadar şartlar kısıtlı olabilir. Büyük borçlara girmemek lazım. Güven olgusu önemli. Sözgelimi eşiniz, sevgiliniz veya iş ortağınız aklına eseni yapan biri olmamalı. Bu sizi zorlar. Her şey para değildir. Ancak çoğu zaman önümüze çıkan en büyük engel para oluyor. O zaman sakince, zamanı iyi kullanarak hareket etmek gerekiyor.

ASLAN

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos tarihindeki Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkürün geri hareketleriyle örtüşüyor. Bu nedenle insanlar, olaylar, durumlar size karşıymış gibi hissetmenize yol açıyor. Biz kendimizi ifade etmek istersen, başkaları üstümüzde baskı kuruyor. Ancak unutmayalım ki, geri hareketler tüm burçlar için geçerli. Sizin, ilişkide, çalışma hayatında sakin olmanız, geçmişle alakalı meseleleri tekrar ele almanız, tecrübeniz ışığında bakmanız lazım. 13 Ağustos tarihinde Kova burcundan Oğlak burcuna gerileyecek Mars, iş hayatımızla ilgili konular başta olmak üzere, farklı işler, projeler ve durumlar üzerinde bir gözden geçiriş anlamı taşıyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İnsanları etkilememiz, düşündüklerimizi ifade etmemiz anlamında rahatlıyoruz. 26 Ağustos tarihinde, sorumluluk hem iş hayatında hem de kişisel sağlığımızla ilgili konularda etkili. Kendimize bakmalıyız. Yatırım, kazanç, kredi, başkalarıyla ortaklaşa her türlü meseleye dikkatimizi vermeliyiz. 27 Ağustosta Mars düzeliyor. Her türlü engelle savaşmanızı sağlar ve size direnç kazandırır.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Aslanlar, 1-5 Ağustos tarihlerinde özellikle ilişkide prensipler, bakış açısı, hedef farklılıkları daha fazla su yüzüne çıkar. Düşünürüz. Bu ilişkide neler yanlış, neler eksik veya neler engel çıkartıyor. Bu aynı şekilde karşı taraf için de geçerlidir. Her iki kişi de inatlaşmadan meseleleri ele almalıdır. Böyle bir süreçte, ben dedim sen dedin derken zaman gereksiz yere tartışmalara gebedir. İlişkinin niteliğine göre şekillenecek böyle bir haftada benim özellikle çiftlere tavsiyem, inatlaşmayınız. Birbirinizin görüşlerine karşı esnek bir yaklaşım göstermenizdir. İlişki dışındaki meselelerde bu hafta, karşıt görüşte olan kişilerle aramızda bir çatışma doğabilir. Sizin arzu ettiklerinizle başkalarının sundukları veya farklı fikirde oluşunuz sorun yaratabilir. Baskıya gelemezsiniz. Sizin ilkelerinize ters davranan kişilere tahammül göstermekte zorlanırsınız. Bu genelde uzun bir süredir devam ediyor olabilir. Eğer gerçekten sizin için inandığınız dava, yol veya ilişki önemli ise, ben derim ki sakin olunuz. Dolduruşa gelmeyiniz, sabırsız da olmayınız. Eylül ayına kadar yapmak istediklerinizi gözden geçirirseniz, farklı çözüm yolları bulabilirsiniz.

BAŞAK

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos tarihinde Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkür geri hareketleriyle örtüştüğü için, ay sonuna kadar çalışma hayatında, aşk ilişkinizde, çocuklarınız, çocuk sahibi olmakla ilgili konularda sizi test ediyor. Geçmişe bakıyoruz, bundan sonrası için doğru bir karar verebilmek için her şeyi gözden geçiriyoruz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, aşk ve cinsel hayatın, çocuk mevzularının, yakın çevremiz ve yolculukların, finansal konuların istenilen şekilde yürümesinin önüne geçiyor. Bir şeyler umduğumuz gibi gitmiyor. Verdiğimiz kararları uygulamak, sorunları halletmek ve ilerlemek pek kolay değil. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Yıllık izninizi kullanabilirsiniz. Hiçbir şeyin sizi üzmesine izin vermeyin. Gereksiz meselelere kafanızı takmayınız. 26 Ağustos tarihinde, değerlerimiz, isteklerimiz ve ilişkiye bakış açımız önemli. Bu ilişkide neler eksik ve neler bizde hayal kırıklığı yaratıyor. Yoksa biz çok mu endişeli ve eleştirel davranıyoruz. Bunlara gerçekçi şekilde bakalım. 27 Ağustos Mars düzeliyor. Ne istediğinizi bilerek seçimlerde bulunacaksınız.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Başaklar, 1-5 Ağustos tarihindeki gelişmeler biraz da, Mars geri hareket dönemine denk geldiği için, zorunlu olduğumuz işler istediğimiz gibi hareket etmemizin önüne geçebilir. Mecbur olduğumuz, mutlaka halletmemiz gereken ne varsa kendini hatırlatır. Daha önce başlanan işler, projelerin tekrar ele alınması gerekir. Bazen de durgunluk olur. Tam bitti, hazır dediğimiz bir proje beklemeye alınır. Eksikler vardır veya birileri önümüze engel çıkartıyordur. Bu arada verilmiş sözler olduğu için, elimizden geldiği kadar düzenlemeye çalışırız. Bir başka olasılık, Eylül ayında sunacağız veya start verilecek işlerin yetiştirme telaşıdır. Bunun için sabırlı olmak şart gözüküyor. iş ortamındaki bir değişiklik, ekipte yaşanan sorunlar, parasal konular da bu hafta bir hayli gözüküyor. Ya sabır derler aynen öyle. Sağlığımıza tabii ki dikkat etmeliyiz. Özellikle gerginlik, stres, iş veya ev ortamındaki sorunların yarattığı sıkıntılara karşı kendinize özen göstermeyi ihmal etmeyiniz.

TERAZİ

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Kısmi Güneş Tutulması, Mars ve Merkür geri hareketleriyle örtüşüyor. Olumsuz manada ele almayın bu durumu. Bilakis, aşk hayatınız-çocuklarınız-yuvanız-ailenizle ilgili konularda yaşananları tekrar gözden geçirmenizi sağlıyor. Bu daha sonra işinize yarayabilir. Fark ettiğiniz ayrıntılar sayesinde yeni kararlarınızı ay sonuna doğru verirsiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, aileyi ilgilendiren bir meselenin, yerleşim yerinizle ilgili bir değişimin, iş hayatınızla ilgili bir gelişimin planladığımız tarihte yapılmasına engel olsa da, bu yanlış bir karar verilmesinin önüne geçebilir. Gerçekten doğru bir istek mi, doğru bir karar mı, gözden geçirin. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İnsanları ikna kabiliyetiniz yükselir. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. 26 Ağustos tarihinde sağlıklı yaşam, ailevi olgular, ilişkideki beklentiler, bizi tedirgin eden konulardaki hassasız. Ancak olmayan bir şeyi de kafamıza takarak sanki olacakmış gibi düşünmek de kendinize yaptığınız haksızlıktır. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Ev satın alma, kiralama, ev içinde çalışma, düzenleme, onarım gibi işler için planlamada bulunabilirsiniz. Doğru bir hedef belirleyebilirsiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Teraziler, 1-5 Ağustos tarihleri arasında, kimden ne bekliyorsak, ne umuyorsak bunları gerek aşkta ve gerekse finansal konularda gözden geçirmeliyiz. Bu bir yeni bakış açısı kazandırabilir. Tabii ki insan her konuda önce kendini düşünür. Bu doğaldır. Fakat bu hafta, öyle her istediğimizi anında elde etmek kolay olmayabilir. Bedeli ağır olabilir. Evet bir yandan ihtiyaçlarımız var, arzularımız var, ancak diğer yandan naz niyaz çekecek halimiz yok. Peki bir çözüm yolumuz var mı? Öncelikle kredi çekmek veya yatırımla ilgili konularda biraz tedbirli ve akıllı olacağız. Çıkarlarımız tabii ki önemli. Ama bizi sıkıştıracak, üstümüzde baskı kuracak veya zorlayacak borçlanmalara, ortaklıklara dikkat etmemiz lazım. Uranüs Boğa burcunda ilerlediği için, maddi-manevi anlamda kimlere güveneceğimizi bilmemiz gerekiyor. Eğer yaşadığımız tecrübeler bize bir ders vermediyse işimiz zor demektir. Eylül ayına kadar, özellikle paraya dayalı her işimizi iyi takip etmeliyiz. Ayrıca kimseye eğilip bükülmek istemiyorsak, kaynaklarımızı doğru şekilde kullanmayı, kendimize yetmeyi de bilmeliyiz. Aşk hayatımızda eskiye ait meseleler yine gündeme gelebilir. Eğer bu kişiye bir takım nedenlerle bağlıysanız, ihtiyacınız varsa, geri adım atabilirsiniz. Ancak bu ne derece doğru bir ilişkidir? Bunu iyi anlamanız gerekiyor. Madem özgürlük istiyorsunuz. O zaman önce ne istediğinizi ve bunun size artı ve eksilerini gerçekçi şekilde gözden geçiriniz.

AKREP

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan burcunda Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketleriyle örtüşüyor. Aileniz-yuvanız-çevreniz-eğitim veya iş hayatınız-yenilikler ve güvence konusunda geçmiş tecrübeler ışığında bugüne bakmamızı sağlıyor. Bir mola gibi. Durup, eski bir fotoğrafa tekrar bakmaya benziyor. Ayrıntılarda daha önce görmediğimiz veya umursamadığımız birçok noktayı fark ediyoruz. Bunlar doğru tespitlerde bulunarak ay sonu itibariyle olumlu yönde ilerlememizi ve karar vermemizi sağlayacak. 13 Ağustos tarihinde Oğlak burcuna gerileyecek Mars, çevre değişikliği, iş girişimi, yakınlarımızla ilgili plan ve projelerimizi yürürlüğe koymada önümüze bir takım engeller çıkartıyor. Şimdi her şeye yeniden bakmak, hayatın bize geri hareket sonrası sunacağı yeni fırsatları, olanakları, şansı beklemektir. Rutin hayatımızı sürdüreceğiz. Yarım kalan işlerimizi bitireceğiz. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. Akıllı olan kazanır diyelim. Yetenek ve becerilerinizi mutlaka gösteriniz. İlişkide her iki kişi de, ortak mı düşünüyorlar. Bunun üzerinde duralım. 26 Ağustos tarihinde istek ve arzularımızı özellikle aşkta gerçekçi bir şekilde ele almamızı sağlayacak. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. İş hayatınız eğitim ve çevresel konularda sabır, disiplin, sorumluluk ve ciddiyet içinde hareket etmenizi sağlayıcıdır. İşlerinizi organize edebilir, planlarınıza uygun şekilde yoluna koyabilirsiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Akrepler, 1-5 Ağustos tarihleri genel anlamıyla bir şeylerin sizi sıkıştırdığı zaman dilimidir. Bu ister sevgili veya eşiniz olsun fark etmez. Sizin ilkelerinize ters düşen bir bakış açısı olabilir. İnatçıdır ve dediğim dedik tarzda hareket ediyordur. Bu zaman zaman olan bir durumdur. Ancak şimdi bize rahatsız edici gelebilir. Böyle bir durumda bir gerginlik, zıtlaşma yaşanabilir. Kimi Akrepler için bu durum, şu andaki şartlar nedeniyle bir çıkış yolu aramanın işaretçisidir. Sözgelimi evinde bunalan, bir yenilik arayan kişinin evlenerek veya boşanma yoluyla yeni bir sayfa açma isteğidir. Fakat bu kararların mutlaka gözden geçirilmesi gerekir. Çünkü birine güvenilerek, farklı olur, şu andaki durumdan daha iyidir diyerek yola çıkmak, sonrasında pişmanlık yaratır. Bazı Akrepler için bu durum her iki yönüyle bir gerilimdir. Hem mevcut yerden ayrılmak isteği hem de kimseye bağımlı kalmadan yaşamak arzusu. Böyle bir durumda iki arada bir derede yaşamak istemeyen Akrepler keskin bir viraja girer gibidir. Biraz yavaşlamak ve Eylül ayına kadar düşünmek gerekiyor. Ondan sonra önümüzü görmek mümkün olabilir.

YAY

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos tarihinde Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareket dönemiyle örtüşüyor. Şu aralar finansal açıdan tedbirli olmamız, bir karar vermeden önce çok iyi düşünmemiz, acele etmememiz lazım. Girişimde bulunmak ne kadar zorsa, eldekiyle idare etmek de kolay değil. Uygulamak, sonuç almak için sabır gerekiyor. Bunların hepsi ay sonuna doğru netlik kazanacağı için, negatif olarak ele almayalım. Bazen böyle olması faydalıdır. Öyle gelişmeler, olanaklar karşımıza çıkar ki, beklediğime değdi dersiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, finansal anlamda, plan ve projelerimizi şimdilik kaydıyla yavaşlatıyor. Harcamalara dikkat etmeliyiz. Bizi sınırlandırıyor çünkü tutumlu olmayı, tedbirli davranmayı öğretiyor. 19 Ağustos Merkür düzeliyor. İletişimin etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. 26 Ağustos tarihi, bir değişimin işaretçisi. Belki evden çalışacağız, belki bir ofis açacağız. Bazılarımız yaşı gereği, çalışmak yerine emekliliği düşünebilir. Kimi, ev sahibi olmayı, en azından kiradan kurtulmaya karar verebilir. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Yeni hedef belirleme, ciddiyet, güven, sağlamlık çerçevesinde ele almamız kolaylaşıyor.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yaylar, 1-5 Ağustos tarihlerinde farklı işlere yönelerek özgürce yolumuzda ilerlemek isteriz. Mars geri hareketi nedeniyle, kurumsal çalışmalar, hep aynı kısırdöngü içinde yaşamak bize zor gelir. Öyle bir şey olmalı ki, hem bağımsız yaşayayım hem de rahat bir hayatım olsun deriz. Fakat biraz alışkanlık, biraz endişe veya korkularımız bunu yapmaya mani olur. Aslında burada önemli olan, Eylül ayına kadar öncelikle neyi istiyoruz, nasıl bir düzende yaşamaktan yanayız, bunlara ciddi anlamda bakmak gerekiyor. Çünkü Eylül sonrası yine aynı istek ve arzular bize yeni kararlar aldırabilir. Hazırlıksız olmamak için, şimdi oturup düşünmemiz lazım. Ezbere işlere kalkışamayız. Hani büyüklerimiz der ya, hamama giren terler misali. Siz de isteğinizden eminseniz, karşınıza çıkan engellerden çekinmezsiniz. Sadece değişiklik olsun diye bugün bir adım atarsanız, o zaman bu yükün altından kalkamazsınız. Zaten görünen, iş sahası, ortamı, şartları eskisi gibi doyurmayacak sizi. Maddi-manevi anlamda tatmin olmadığınız bir yerde durmayacaksınız. Ben şu şartlar altında yaşamak, şöyle bir rahat etmek istiyorum diyeceksiniz. Bu zamanla pişerek, olgunlaşacak bir istektir. Aceleye getirmeyiniz. Gerçekten eminseniz o zaman korkmayınız.

OĞLAK

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketleriyle örtüşüyor. Beklediğimiz bir haberi almak, finansal açıdan rahatlamak, düşünülen bir hedefe ulaşmak kolay olmuyor. Doğal olarak bazen egomuza yenik düşüyoruz bazen de hayatın bizi sınava çektiğini düşünüyoruz. Oysaki geri hareket zamanlarında endişe yerine, duruma odaklanarak tekrar bir gözden geçirmek, yeni bir bakış açısıyla ele almak gayet faydalıdır. 13 Ağustos tarihinde burcunuza gerileyecek Mars, kişisel kararlara, ailevi konulara, uzun vadeli hedeflere, önemli bazı plan ve projelere tekrar bir göz atmamızı gerektiriyor. 19 Ağustos tarihinde, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. 26 Ağustos tarihi, iki ayrı iş veya proje üzerinde çalışabiliriz. Bizi rahatsız eden kişilerden, ilişkilerden uzak dururuz. Kendimize yüksek bir standart hayat hedefleriz, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz.27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. İşlerinizi başarılı bir şekilde yerine getirirsiniz. İlişkinize, hayatınıza, sağlığınıza özel önem vererek, yolunuzda ilerlersiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Oğlaklar, 1-5 Ağustos tarihlerinde parasal konularda öyle büyük harcamalar veya yatırımlara yönelmeden önce iyi düşünmek lazım. Çünkü Mars geriliyor ve Eylül ayına kadar parasal durumu, kaynakları, hedefleri gözden geçirmek ve tabii ki bütçemizi zorlamamak lazım. Organize etmek, bir şeyleri planlamak şu aralar pek kolay değil. İnsanız, iyi şartlarda yaşamak, hayatın güzelliklerini yaşamak istiyoruz. Bu durumda bazen ne harcadığımızı, ne yaptığımızı bilemiyoruz. Bu hafta evet bir sıkışıklık var ama şöyle de bir olumlu tarafı var. Hakikaten bir değişime ihtiyacınız olduğunun farkındasınız. Bu durum, yeni arayışları da beraberinde getiriyor. Sözgelimi yeni kaynaklar yaratmak, yeteneklerinizi bir alanda göstermek, belki daha farklı bir işe yönelmek gibi. Benzersiz ve orijinal olanı istiyoruz. Zaten Oğlaklar artık rahat etmek istiyorlar. Aşkta da durum bu. Yürümeyen, zorlayan, yoran veya sürekli sıkıntı yaratan kişiyi hayatımızda istemiyoruz. Huzur kadar değişim de ilgimizi çekiyor. Benim bu hafta size tavsiyem, hem bu yazdıklarımı gözden geçirmeniz hem de Eylül ayına kadar en azından riskli harcamalardan, kararlardan kaçınmanızdır.

KOVA

kova

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan Burcunda Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareketiyle örtüşüyor. İlişkide aceleyle karar vermek, gurur meselesi yapıp sadece kendinizden yana hareket etmek yanlış olur. Öncelikle bir sakin olalım. Bakalım sorun nedir, bu soruna neden olan noktalar hayati anlamda önemli midir, beklenebilir mi, acil olarak mı halledilmelidir. Bu sorgulama size farklı bir pencereden bakmayı sağlar. Hem rahatlatır hem de yeni bir çözüm bulmanızda rehberlik eder. Ay sonu itibariyle durum netleşir, ona göre ilerlersiniz. 13 Ağustos Oğlak burcuna gerileyecek Mars, kendi kendimizi engellememize, planlarımız ve projelerimiz yönünde cesaretimizin sınanmasına neden olabilir. Yavaşlamak gerekiyorsa evet yavaşlıyoruz. Ama bu pes etmek değil, sadece yapılacakların yeniden ele alınışıdır. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Şimdi planlarımız üzerinde yeniden düşünüp, verdiğimiz kararları uygulayacağız. Ancak miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı korumaya geri hareket bitse bile özen gösteriniz. Sözgelimi 26 Ağustos tarihinde, parasal sorunlar sizi biraz zorlayabilir. Bütçenizi aşmayınız, hesabınızı biliniz. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Daha önce gözden geçirdiğiniz, karar verdiğiniz işlerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Kovalar, 1-5 Ağustos tarihindeki özel bir görünüm, sizler açısından çok daha önemli. Çünkü burcunuzda gerileyen Mars, amaç ve hedeflerin, yenilik ve değişimlerin gözden geçirilmesini gerektiriyor. Belki daha önce bir adım attınız, bir karar verdiniz ve uyguladınız. Şimdi Eylül ayına kadar biraz yavaşlayacağız. Ancak bu olumsuz görülmemeli. Belki de daha önce farkına varmadığınız birçok noktayı tespitte faydalı olacak. Diyelim ki, uzun süredir düşündüğünüz bir proje var ve siz bugünlerde bunu yürürlüğe koymak istiyorsunuz. O zaman lütfen tekrar duruma bakınız. En azından Eylül ayına kadar araştırınız. Bu haftanın zorluk yaratabilecek bir başka yanı, değişim arzunuzun ev ve ailevi konularda da etkili olmasıdır. Belki de artık aynı yerde, aynı düzende yaşamak yerine farklı bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Uzun zamandır bekarsanız, evlilik düşünebilirsiniz. Epeydir sorunlu olan bir evliliği bitirebilirsiniz. Ancak bütün bunların dediğim tarihe kadar tekrar ele alınmasında yarar var. Tam karar vermek için bu süre önemli gözüküyor.

BALIK

burçlar

AĞUSTOS ayında sizleri neler bekliyor?

11 Ağustos Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, Merkür ve Mars geri hareket dönemiyle örtüştüğü için, bir şeyler olgunlaşmıyor, girişimler veya planlar hızlı ilerlemiyor. Biraz geriye çekilmiş durumdayız veya böyle hissediyoruz. Oysaki bir mola gibi düşünsek, olan bitene bir daha baksak, gerginlik yaşamayız. Kendi çıkarlarımızı tabii ki düşüneceğiz. Birilerinin bize karşı yaklaşımlarını çok daha fazla önemseyeceğiz. Fakat aceleyle karar vermeyeceğiz. 13 Ağustos tarihinde Mars geriliyor. Bir durgunluğun işaretçisidir. Bazen de adım atmak isterken, bir nedenle mücadele etmek yerine beklemede kalmak halidir. Bu süreçte önemli olan zamanı iyi değerlendirmektir. Hedeflerimizi gözden geçirmemiz gerekir. Belki de izlediğimiz rota yanlış olabilir. Bu zaman aralığında bunu fark etmek işimize yarayabilir. 19 Ağustos tarihinde Merkür düzeliyor. Çalışma hayatımızda iletişimin önemi ön planda olacaktır. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. 26 Ağustosta, araştırmalar, gruplarla temas, sağlam ve uzun vadeli işlere yöneleceğiz. 27 Ağustos tarihinde Mars düzeliyor. Hedef belirleme, plan ve projeleriniz üzerinde çalışma, parasal konularda dikkatli ve ciddi şekilde bütçenize uygun hareket etme yönünde faydalıdır. Güçleniyorsunuz.

1-5 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Balıklar, 1-5 Ağustos tarihlerinde, burnumuzdan soluruz desek yeridir. Bir yandan değişim arzusu diğer taraftan kaygılarımız bizi baskı altına alır. İstesek de kaçış yok gibidir. Oysaki yavaş yavaş farkına vardığımız bir şey var. Biz eskisi gibi değiliz. Hem maddi açıdan güvence arıyoruz hem de ruhumuz özgür olsun istiyoruz. İyi de, özgür kişinin güvence derdi olur mu? Öncelikle şu aralar aklımıza gelen, karşımıza çıkan, kulağımıza gelen ilginç projeler veya tanıştığımız kişiler hakkında net bir görüş sahibi değiliz. Tamam belki ilginç geliyor ama ne kadar etkili olur, hayatımıza nasıl bir değişim getirir iyice anlamak lazım. Kaldı ki, zararlı da olabilir. Öyle gruplar içine gireriz ki veya öyle insanlarla bir araya geliriz ki, bunların dost mu, düşman mı olduğunu anlamak için zaman gerekiyor. Eylül ayına kadar bakacağız. Artı ve eksileriyle ele alacağız. Riskli işlere kalkışmayacağız.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler