1-8 Ekim 2017 haftalık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İremSU, sizler için yorumladı...

1-8 Ekim 2017 haftalık burç yorumları

KOÇ

koc

Sevgili koçlar 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunayda, sadece kendinizi merkez alarak hareket etmenin, kararlar vermenin ve benim dediğim doğru demenin pek bir yararı yok. Belki de ısrarla böyle düşünmekten yanasınız. Hatta keskince bir karar verdiniz. Ancak şunu biliniz ki, bu ay özel ilişkide, çalışma hayatında başkalarının sesine kulak vermemiz, dinlememiz gerekecek. Dolunayın yöneticisi mars, venüs ile kavuşum yapacak. Eğer işinizden memnun biri değilseniz, detaylı işler sizi biraz yorabilir ve yapmanız gerekebilir. Çünkü siz ilgilenmezseniz işler daha fazla karışır. Ne yapıyorum ben burada, ne arıyorum bu ortamda diye hayıflanırsınız. Ancak size tavsiyem, bu Dolunayda yine de ilişkinizi mutlaka önemseyiniz. Belki de bu fikir alışverişi sayesinde, ilginç çözüm yollarına ulaşırsınız. Zaten görünen o ki, eşiniz, iş yaptığınız insanlar da bencil tavırlardan, kabalıktan hoşlanmadıklarını belli edecekler. Romantik bir Dolunay değil bu. Bilakis, insanlarla belli nezaket ölçüsü, ihtiyacı olanlara yardımcı olmak, duygularına, fikirlerine önem vermek gerekiyor. Aslında siz de, böyle davranıldığında memnun olursunuz. Bu Dolunayda, güzellik ve çekicilik kavramı, sağlıklı yaşam, verimlilik, detaylı gözden geçirmeler bir hayli etkilidir. Bu noktalara dikkat ederek Dolunayı ele alırsak, başkaları size-siz de onlara yakınlaşırsınız. Böylece gerilim yaşanmaz. Tabii ki, duruma bakacağız. İşimize gücümüze önem vereceğiz. Hak ve hukuku her yönde gözeteceğiz.

BOĞA

iStock-619403568

Sevgili boğalar 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, öfkenin, sabırsızlığın, geçmişte yaşanmış problemlere takılmanın, isteklerinizi elde etmek için dayatmaların yanlış olacağını işaret ediyor. Çünkü stres, iş veriminizi düşürebilir, verimli çalışmanın önüne geçebilir. Oysaki sağlığımıza önem vermemizde yarar var. Eğer yoğun bir iş programınız varsa bu Dolunayda, gerginlikle zaman kaybetmek yerine, yarım bıraktığınız veya üzerinde çalıştığınız işlere önem vererek başarılı olabiliriz. Sizi rahatsız edecek en önemli nokta, hırslarınız, duygularınıza gem vuramayışınız olabilir. Bu Dolunayda bundan uzak durmalısınız. Dolunayın yöneticisi mars, venüs ile kavuşum yapacak. Aşk hayatınız, çocuklar, sosyal yaşam sizin için kıymetlenecek. Projelerinizin beğenilmesini isteyeceksiniz. El yeteneği, sanatsal beceriler, titiz çalışmaya özen göstererek başarılı eserler vermek mümkündür. Aşkta ve yapılan her işte, seçicilik öne çıkıyor. Detaylı gözlemde bulunmak, tevazu göstermek ve riskli hareketlerden kaçınmak gerekiyor. Bu dolunay eleştirmek yerine, iş hayatında veya aşkta dayanışmada bulunmanın her açıdan yararlı olacağını işaret ediyor. Çalışma hayatınızla ilgili konularda özellikle sırt ve bel bölgenize önem veriniz. Oturma pozisyonunuzu mutlaka önemseyiniz. Oradan buradan edindiğiniz bilgilerle, uzman gözetiminde olmayan Sağlıksız diyetlerden uzak durunuz. Göz muayenenizi yaptırınız. Merkür, terazi burcunda ilerliyor ve dolunay derecesiyle karşıtlık yaptığı için, bu uyarılara kulak vermekte yarar var. Kendinizden tabii ki taviz vermeyeceksiniz. Ancak şartlara, duruma göre hareket etmeyi de bilmelisiniz.

İKİZLER

iStock-619403604

Sevgili İkizler 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, sosyal yaşamdaki ilişkilerden, özel paylaşımlara kadar dengenin mutlak sağlanması yönünde önem taşıyor. Sizler bu Dolunayda ilgi uyandırmak, etkili olmak, net ve açık konuşarak kendinizi kabul ettirmekten yanasınız. Ancak bu bazen sorun oluşturabilir. Özellikle aşk hayatınızda daha paylaşımcı ve karşı tarafın fikirlerine de saygı göstermeyi bilmelisiniz. Çünkü dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor ve venüsle kavuşum yapacak. Dışarıda baskın bir şekilde ilgiyi üzerinize toplarken, ailenizle olan ilişkiniz ve evinizde eleştirel tavırlar bazı sorunlara yol açabilir. Eğer ev içinde veya genelde gözünüze hoş görünmeyen, ince eleyip sık dokuduğunuz için beğenmediğiniz, onaylamadığınız bir şeyler varsa, bunları bu Dolunayda, pürüzleri düzeltmek adına hareket etmek faydalıdır. Merkür-Terazi burcunda ve Dolunay derecesiyle karşıtlık oluşturuyor. O zaman bu Dolunayda sizler çocuklarınız, eşiniz-sevgilinizle nazik,  paylaşıma dönük şekilde birbirinize yönelirseniz emin olunuz ki, hem girişkenliğiniz hem kendinizden emin oluşunuzla ilgiyi üzerinize toplarsınız. Bu onların da dikkatli davranmalarını sağlayabilir. Tabii ki bunlar ödün vermek anlamına gelmiyor. En azından bu dolunayda biz, bu noktalara dikkat ediyoruz. Böylece gereksiz streslerin önüne geçiyoruz. Plan ve projeleriniz için evde çalışmak, hazırlanmak, sosyal ağınızı güçlü tutarak trendleri takip etmek, elit ortamlar, moda, sanat, dergiler takip ederek, bu dolunayı güce dönüştürebiliriz.

YENGEÇ

iStock-619403658

Sevgili yengeçler 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, mesleki ve ailevi konularda dengenin yerli yerine konulmasını gerektiriyor. Çünkü bir yana ağırlık versek, öbür taraf ihmal edilecek. Onun için dikkatli olalım. Şimdi, mesleki açıdan bu dolunay bir karar verişin işaretçisi olabilir. Kişi aktif olmak istediği, fazla sorumluluk nedeniyle yorulacağı işlere kalkışmak istemeyebilir. Kendine dönük düşünebilir. Sözgelimi home-ofis tarzı çalışma, işlerin evden yürütülmesi, sanatsal beceriler, eviyle yakından ilgilenmek, dekorasyon gibi. Bunları belirtmemin nedeni, öncelikle işinizden memnun musunuz, şu anda sorunlarınız var mı, kendinizi rahat ve güvende hissediyor musunuz? Çünkü bu soruları size Dolunay zaten soruyor. Bir memnuniyetsizlik varsa, kişi daha fazla evine yönelebilir, arayışta olabilir. Mars, bu Dolunayın yöneticisi olarak Başak burcunda ilerliyor ve Venüs ile kavuşum yapıyor. Çevremiz, eğitim hayatı, iş, girişim, organizasyon ve iletişime dayalı her şeyde ince eleyip sık dokumaya, analizde bulunmaya çağırıyor. Bu Dolunayda biz duruma bakacağız. Hem çevremizi hem işimizle ilgili konuları hem de ailevi meseleleri ölçüp tartmalıyız. Gerçekten ne istediğimizi bilmemiz gerekiyor. Merkür-Terazi burcunda ve Dolunay ile karşıtlık oluşturacak. Evimizdeki iletişimin özünde fikir paylaşımı ve uyum etkili olurken, işimizle ilgili konuların da dikkatlice ele alınması, üzerinde düşünülmesi, analiz yapılması gerekiyor.

ASLAN

iStock-619403694

Sevgili aslanlar 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, eğitim, hukuk, sanat, iletişim, yurtdışı, yolculuklar ve habercilik alanlarında kendinize bir hedef belirleme ve bunu gerçekleştirme arzunuzu işaret ediyor. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, tabii ki stratejinizi iyi yapmalısınız. Eğer bir tercihte bulunmanız gerekiyorsa, enine boyuna düşünmelisiniz. Bir amacınız ve bir hedefiniz olmalı. Başkaları sizin gibi düşünmeyebilir. Sizin planlarınız, istekleriniz için şartlara bakmak gerekir. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor, Venüs ile kavuşum yapıyor. Mali konuların da analizi iyi yapılmalı. Bir projeniz varsa, bunun size olan artı ve eksilerini iyice gözden geçirmelisiniz. Yerleşim anlamında duruma bakmalısınız. Bürokratik sorunlar yaşanma ihtimalini gözden kaçırmayalım. İş girişimleri, yolculuklar ve kurulacak bağlantıların sözle değil, hakikaten ajanda anlamında düzenlenmiş olması gerekir. Başladığınız işi bitirmekte sıkıntılar olabilir. Onun için, verdiğiniz sözlere dikkat etmeli veya size verilenleri takip etmelisiniz.  İş girişimi, projeler, yurtdışında yapılacak sunum veya akademik yöndeki tercihlerin yüzeysel ve aceleci bir bakış açısıyla değil, her yönüyle ele alınması lazım. Görünen o ki, şu anda dışarıdaki işler için önce buradaki meseleleri halletmek gerekecek.

BAŞAK

iStock-619403722

Sevgili başaklar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak dolunay etkisinde, mal, mülk paylaşımı, hisse payı, kredi gibi konular üzerinde duracağız. Titiz bir şekilde hesabımızı yapacağız. Aynı hesabı eşimiz, iş ortağımız veya kimlerle parasal ilişkimiz varsa o kişiler de yapabilirler. Sizin isteğiniz, her şeyin hak ve hukuk gözetilerek hesaplanması, kimsenin sizi hafife almamasıdır. Dolunayın yöneticisi Mars burcunuzda ilerliyor ve Venüs ile kavuşum yapıyor. Demek ki, olumsuz bir durum söz konusu değil. Bilakis endişeli davranmak yerine, soğukkanlı düşünürseniz bu Dolunayda bir sorun çıkmaz. Ancak şunu belirteyim. Siz başkalarıyla ilişkinizi mutlaka gözden geçiriniz. Nasıl bir ortaklığınız var, neleri bölüşüyor nelerde sorun yaşıyorsunuz. Çünkü temeli güçlü olmayan ilişkiler, bir nedenle kopar, bölünür. Merkür-Terazi burcunda olduğu için, paranızı harcarken veya bölüşürken, daha dikkatli hesabınızı yapınız. O zaman aklınız bir şeye takılmaz. Şuradan şu gelir, bu kişiden şunu alırım diye düşünmek riskli olabilir. Ayrıca bir ortaklık sona eriyorsa, evlilik bitiyorsa, nafaka, veraset, miras gibi davalarınız varsa takibini iyi yapınız. Sizi mutsuz eden veya zorlayan bir ilişkiyi bitirmede kararsızlık yaşıyorsanız biraz daha iyi düşünün. Bu Dolunayda çok eskiden beri devam eden bir dava, tarafların bir araya gelerek görüşmelerini işaret ediyor. Ancak bunun için 19 Ekim tarihindeki Yeniayı daha etkili bulduğumu söylemek isterim.

TERAZİ

iStock-619403770

Sevgili teraziler 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, partnerin baskın taraf olması veya sizin ilişkideki kararsızlığınız anlamına gelir ki, şu aralar bunu kaldıracak gücünüz yoktur. Gerekirse bir çizgi çekip kendinizi koruma altına almayı da tercih edebilirsiniz. Fazla titizleniyor da olabilirsiniz. Yıllardır sorun yaşayan bir çiftseniz Dolunayda böyle bir halin ortaya çıkması doğaldır. Sonuçta bir şeyler tetiklenmiştir. Kimi çiftler açısından durum farklı gelişebilir. Siz yorulmuşsunuzdur ve bu ilişki sizi bir hayli yıpratmıştır. Bitirmeyi istersiniz fakat karşı tarafın vereceği tepkiden çekinirsiniz. Hani bırakmaz, üstümde hakimiyet kurar, zorlar gibi. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor. Bu gösteriyor ki, partnerinizin bir sağlık problemi olabilir veya bir sıkıntı içindedir. Bu nedenle zor bir dönem geçiriliyordur. Hangi durum olursa olsun, bu Dolunayda Merkür, burcunuzda ilerliyor ve bu ilişkide nasıl bir yol, yöntem izleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Endişeler, kuşkular, saklanmalar, korkmalar, gelgitler çözüm olmayabilir. Elinizi kolunuzu bağlayan nedenler varsa, bunların mantıklı, vicdani veya hukuki anlamda ele alınması gerekiyor. Çünkü sorunlar çözülmedikçe kendini hatırlatmaya devam edecektir. Önümüzdeki 19 Ekim tarihinde burcunuzda oluşacak Yeniay, bu ilişki hakkında bir karar verilmesinde etkilidir.

AKREP

iStock-619403804

Sevgili akrepler, 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, günlük işlerin derlenip toparlanması yönünde önem taşıyor. Dışa sunacağınız çalışmaların beğenilmesi, yarım kalanların bitirilmesi, bir işin başarılı şekilde halledilmesi sizin için çok önemli. Tabii ki sizin arzunuz takdir edilmek, başarılı bulunmak. Aslında kuşkularınız var ve bir hayli tedirgin olabilirsiniz. Kimi Akrepler için bu Dolunay, iş konularında bir analiz, bir karar anlamına gelebilir. Ancak henüz bir şeyler belli değildir. Kararsızlık veya yaptığınızdan emin olmamak sizi yoruyordur. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor. Venüs ile kavuşum yapacak. Bu durumda, işlerinizi şöyle bir gözden geçirmeniz gerekecek. Hazır değilse, biraz daha üzerinde çalışmanız iyi olur. Belki de size söylenecek olan da budur. Bu yeterli değil, biraz daha üzerinde durun gibi. Bu sizi rahatsız etmesin. Daha iyi olacaksa neden üzülesiniz ki. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, plan dışı gelişmeler, beklenmeyen durumlar yaşanma ihtimalini unutmadan, bilinçli ve sabırlı olmakta yarar var. Sağlığınız önemli. Bu kadar endişeli olmayınız. Dağılmak yerine, kendinizi toparlamak için bu Dolunayda sevdiğiniz kişilerden destek alınız, konuşunuz.

YAY

iStock-619403852

Sevgili yaylar 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, aşkta, iş hayatınızda, sosyal ilişkilerde-yetenekli olduğunuz konularda ispat etme çabanızdır. İki şey sizi bir hayli düşündürür. Sosyal ilişkilerimi güçlendirip, grup-ekip çalışmalarına yönelerek mi kendimi göstereyim, yoksa bir yerde maaşlı çalışıp rutin bir işi mi tercih edeyim? Bu sorular kafanızı bir hayli kurcalar. Aslında her ikisi de yapılabilir. Fakat güvence söz konusu olduğunda, bir yere girip çalışmak daha sağlam gelebilir. Bir kısım Yaylar bu Dolunayda bu türden çelişkiler yaşayabilirler. Mevcut yaşam stiliniz veya işinizin durumu bunda belirleyici faktördür. Bir kısım yaylar için daha farklı bir durum söz konusu olabilir. Bir proje hazırlanmıştır. Bunun için haber bekleniyordur. Fakat şu anda belirsizlikler nedeniyle sabırlı olmanız gerekebilir. Aşk hayatında bu Dolunayda kafamız bir şeylere takılı olduğu için, iki yönlü düşünebilirsiniz. Bekarsanız, işi gücü, sosyal yaşamı olan birini tercih edersiniz. İlişkiniz varsa, partnerinizin size işinizde destek olmasını, sorumluluk almasını ancak üstünüzde baskı kurmamasını beklersiniz. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor, Venüs ile kavuşum yapacak. Bu durumda iş, hedef, aşk anlamında hem titiziz hem de sorun kaldıracak halimiz yok. Eleştiriye gelemeyiz. Her şey tıkır tıkır yolunda gitsin diye bekleriz. Oysaki bizim de planlı ve programlı çalışmamız gerekiyor. Dışarıdan beklerken, sizin ne yaptığınızı bilmenizde yarar var.

OĞLAK

iStock-619403892

Sevgili oğlaklar 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, aile, ev, güvence anlamında yeni çıkış yolları aramaktasınız. Hani bıraksalar, imkanlar elverse başka bir yer bile düşünebilirsiniz. Bazen sorumluluklar ağır gelir ya insana, bir çıkış yolu arar insan. Öyle bir şey olmalıdır ki, hem iş hem aile konuları bir arada halledilsin. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ve venüs ile kavuşuyor. İş, eğitim veya yerleşim yerinizle ilgili bir karar vermeye çalışabilirsiniz. Ancak şartların çok iyi gözden geçirilmesi gerekir. Nitekim Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, dengeli ve her şeyin yerli yerine oturması önemli. Bir kısım Oğlaklar, iş yolculuğu, bir projenin sunumu, bir işin derlenip toparlanmasıyla ilgili yoğun bir çalışma dönemindeler. Doğaldır ki, şu aralar evde gerginlik olabilir. Bu sinirli olup ona buna çatmak tarzında değil de, bir şeylere odaklanmanız, bitirmeniz, başvurmanız, halletmeniz yönündeki endişenin göstergesi de olabilir. Başarı odaklı oğlaklar için ben bu hali, gayet doğal buluyorum. Bir kısım oğlaklar için bu dolunayın anlamı, ailenizden bir müddetliğine bazı işlerinizi halletmek için uzaklaşmanın işaretçisidir. Alıştığınız düzeni ararsınız. Görüşmelerde bulunursunuz. Tayin veya atama gibi durumlar, yabancı ülke veya başka şehirdeki görüşmelerde sabırlı olmanız gerekir. Neyi isteyip istemediğinizi belirleyiniz. Sağlığınıza da mutlaka özen gösteriniz. Bir ev arıyorsanız, önce işinizi belirleyip ondan sonra karar vermenizde yarar var.

KOVA

iStock-619403918

Sevgili kovalar 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak folunay, sağlıkla ilgili işler, çalışma hayatınız, ilişkiniz ve finansal konularda önemlidir. Birbiriyle ilintili olan bu işlerin hem dikkatli takibi hem de iyice analiz edilmesi gerekecek. Bazı belgeler sizden istenebilir, bir yerden bir yere nakil gerekebilir, kurs veya eğitimle alakalı sağlık raporu, nüfus işlemleri, kredi için evrakların tanzimi gibi, yerine ulaştırılması, evlilik veya iş ortaklığıyla alakalı dosyaları bunların arasında sayabiliriz. Bu nedenle koşturabilirsiniz. Eğer önemli bir konuda karar vermeniz gerekiyorsa ben tekrar bir düşünmenizden yanayım. Kararsız kaldığınız bir nokta var mı diye bakınız. Özellikle iş sözleşmenizi, parasal konuları, kimlerle görüşeceğinize dikkat edin. Son anda bir sorun çıkmaması için bu dikkat önemlidir. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ilerliyor, Venüs ile kavuşum yapacak. Mantıklı düşünmek, tutarlı ve üretime dönük şekilde parasal meseleleri ele almak lazım. İşimiz görülsün diye, birileri bizden istifade etmeye kalkışmasın. Hangi işiniz olursa olsun bir uyum süreci gerekebilir. Aceleci olmayın. Kendinize güvenin. Çok yorulacaksınız ancak başarılı bir sonuç alınacaktır. Önümüzdeki 19 Ekim tarihindeki yeniayda, kendinizi iyi hissedersiniz. Bugünkü yorgunluğunuza değer olduğunu görürsünüz. Uzak şehir, yurtdışı, hukuki, iş veya eğitim amaçlı görüşmelerde sizin kararlı duruşunuz önemli. Söyledikleriniz tutarlı olmalı, çelişkiler taşımamalı. Belki de iki hafta içinde hallolacaktır bu işler. Duruma göre işlerinizi planlayın, takip edin.

BALIK

iStock-619403942

Sevgili balıklar, 5 Ekim saat 21:40 koç burcunda oluşacak dolunay, aşk-iş-finans-evlilikle alakalı konularda etkili olup, bütün bu işleri dengeli olacak şekilde hesap etmenin, analizde bulunmanın işaretçisidir. Sözgelimi hayatın keyfini çıkarmak için, sağlıklı yaşam için paraya ihtiyacımız var. Bizim de buna göre kazanç konularına bakmamız, mantıklı olmamız gerekiyor. Çocuklarımız varsa onların geleceğini düşüneceğiz. Evlilikte eleştirel yaklaşımlar yerine, ortaklaşa düşünebilmek önemli. Bu dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda, Venüs ile kavuşum yapacak. Eğer boşanma davamız varsa, nafaka meseleleri bu Dolunayda önemlidir. Evlilik yapılacaksa, eşin mali ve iş durumuna mutlaka bakılmalıdır. Bir iş kurmayı düşünüyorsak, bir ortakla yola devam edeceksek, hukuki bir sözleşmenin yapılması şarttır. Evet ince eleyip sık dokuyoruz fakat bunun ilerisi adına önemli olduğunun farkındayız. Farkında olmamız gerekiyor. Kredi çekmek, borç altına girmek için uygun bir zaman değil. Fakat geri ödemelerin ne olacağını tespit etmek, araştırmak önemlidir. Acil bir paraya ihtiyaç duyabilirsiniz veya başkaları için gerekiyordur. Bunlar bu dolunayda karşımıza çıkabilecek konu başlıkları olarak görülüyor. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, evdeki hesabın çarşıya uymaması mümkündür.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler