1-9 Temmuz 2017 haftalık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İremSU, sizler için yorumladı...

1-9 Temmuz 2017 haftalık burç yorumları

KOÇ

Sevgili Koçlar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, görev bilinci ve sorumluluk çerçevesinde meselelere bakmanın ve ihtiyaçlarımızı net olarak belirleyerek bunları karşılamanın işaretçisidir. Satürn-Yay burcunda ilerlediği için, yüksek eğitimden, ticarete, yurtdışı seyahatleri, yerleşim konuları, ailevi meseleler bu Dolunayda bir hayli önem taşıyor. Bu işlerimizi hafife alamayız. Görünümler bir hassasiyetin göstergesi. Bir yandan üzerimizde baskı var, diğer taraftan kenara çekilip yalnız kalma ihtiyacı duyuyoruz. Bu kadar işle, güçle niye uğraşıyorum ki diye içimizden geçiriyoruz. Partnerimiz veya başka kişilerin bize karşı ılımlı yaklaşımı, adil davranmalarını bekleyeceğiz. En azından üstümüzdeki yükü hafifletebilir. Bu Dolunayda ailemiz ve yerleşim yerimizle ilgili konular da bilhassa önem taşıyor. Geçmişte yaşanmış ve bizde iz bırakmış meseleleri biraz kurcalıyoruz. Nasıl bir ailede büyüdük, nasıl bir yerde yaşıyoruz ve şimdi yuvamızda huzurumuz var mı, geleceğimiz garantide mi? Kendi sınırlarımızı korumaya çalışırken, dış dünyanın şartlarını da göz önüne almamız gerekiyor. Derinlikli düşüneceğiz. Bir iş değişimi, evlilik, boşanma, bir yere yerleşme, aileyle ilgili meseleleri sakin, bilinçli ve gerçekçi şekilde ele alarak düzenlemeye çalışacağız. Yılmayacağız, gerilmeyeceğiz ve her türlü zorluğun üstesinden geleceğimizi bileceğiz.

BOĞA

Sevgili Boğalar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, iş veya eğitim amaçlı seyahatler, bilgilenme ve bildiklerimizi hedefe yönelik ciddi şekilde ele alma, yerleşim gibi meselelerin ciddiyetle ele alınmasında önem taşıyor. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerlediği için, biz neden gelişime, bilgilenmeye, farklı bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz? Çünkü finansal borç, yatırım, iş ortaklığı, eşimizin mali durumu, kredi, miras ve hukukla ilgili işlerimizi sağlama almak zorundayız. Bütün bunları yapabilmemiz için, tabii ki yeni hedefler belirlememiz, işimizi bilmemiz, farklı bir şeyler yapabilir miyiz diye de bakmamız gerekiyor. Yorucu belki ama geleceğimiz burada önemli. Görünümlere baktığımızda hassasiyetimiz yüksek. Bunun sebebi, hayallerimizi gerçekleştirme arzumuz. Bu yönde toplumsal ilişkileri güçlü tutmak yararlı olacaktır. Çalışma hayatımızı, sağlığımızı önemsememiz gerektiğini işaret eden bu Dolunay, verimli-düzenli bir şekilde çalışmanın, işimizi bilmenin, iş konularında insanlarla ilişkimize dikkat etmenin gerektiğini vurguluyor. Demek ki, bu konuları hafife almamız gerekiyor. Eğer rahat etmek istiyorsak atılacak adımların, verilecek kararların mutlaka sağlam olması gerekiyor. Alıştığınız düzenden başka bir yere gitmeyi, yerleşmeyi düşünüyorsanız veya yerleştiyseniz o zaman sabırlı olmak lazım. Şartlar şu anda elverişli gibi durmasa da, yılsonuna doğru sıkıntılar aşılabilir.

İKİZLER

Sevgili İkizler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, duygularımızı ciddileştirirken bir o kadar da sorumluluk yüklüyor. Çünkü bir şeyleri hafife alamayız. Finansal konulardan, paylaşımlara, eşimizin mali durumundan hukuki meselelere kadar her şeyle ilgilenmemiz gerekiyor. Çünkü Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor ve sizin eşiniz veya ortaklarınızın kimi zaman davranışları, tutumları, kontrol etmeye yönelik halleri, bazen baskın oluşları zaten canınızı bir hayli sıkıyor. Test ediliyormuş gibi hissediyorsunuz. Onun için siz bu Dolunayda birileriyle aranızda parasal bir anlaşmazlık veya sorun çıktığında duruma iyimserlikle bakamıyorsunuz. Bir şeyleri kurcalıyor, güçlü olmalıyım, kimsenin beni üzmesine, yormasına izin vermemeliyim diye düşünüyorsunuz. Görünümlere baktığımızda, iş hayatınızın sağlam ve kazanç anlamında rahatlatıcı olması gerekiyor. Böylece kendiniz güçlü hissedersiniz. Ayrıca sizi yoran finansal konuları da çözüme kavuşturursunuz. Bu Dolunayda hayatın güzel yanlarını hissetmek için güvencenin önemi büyük. Çocuklarınız varsa onların geleceğini düşünmek zorundasınız. Arzu ettiğiniz gibi yaşamak için, daha dikkatli yatırımlarda bulunmanız, işinizi bilmeniz gerekiyor. Benim size tavsiyem, önce kendinizi şöyle bir toparlayın, bu kadar hassas ve bu denli alıngan olmayın. Yapıcı çözümler her zaman sorunların aşılmasında yararlıdır.

YENGEÇ

Sevgili Yengeçler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ilişki ve iş ortaklıklarında sorumlulukları ve ciddiyeti vurguluyor. Mesafeli ve soğuk tavırlar bir tarafın diğerine baskıda bulunduğu bir evlilikte veya beraberlikte mutlu ve keyifli olmak mümkün değil. Şimdi durumu hem yöneticisi hem de görünümleri şeklinde ele alarak genelden biraz daha detaya inelim. Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor. Evli Yengeçler, uzun süredir finansal paylaşımlar, ortaklaşa yatırımlar üzerinde duruyorsunuz. Eşinizin maddi gücü ve bütçenin dengeli hale getirilmesi. Bekar Yengeçler ise, tabii ki maddiyatı bir güvence olarak görüyorlar. Eş seçiminde bu kriteri önemsiyorlar. İşte bu Dolunayda, ilişkiye biraz da bu açıdan bakıyoruz. Bu bazen hassasiyet veya birbiriniz üzerinde söz hakkı doğuruyor. Görünümlere baktığımızda, ilişkide empati, şefkat, sevgi gibi olguların önemi büyük. Birlikte yaşamı sürdürmek ve gönül gönüle olmak istediğimiz yoğun. Hayat şartları tabii ki bazen zorluyor insanı. O nedenle evli Yengeçler evin içinde huzuru önemsiyorlar, bekar Yengeçler bir yuvanın sağlam temelli, güvenceye dayalı olmasını istiyorlar. Problemli çiftler, sadakat, güvence, paylaşım eksikliğinin yarattığı krizleri aşmak istiyorlar. Bu Dolunayda önemli olan, aşırı hassasiyetin yarattığı sorunlara karşı elbirliğinde çözüm aramak. Bir de problemleri büyütmemektir. Çözüme odaklı düşünüldüğünde sorunları aşmak mümkün olabilir. Evlenmeye düşünenler sizler de bu Dolunayda yuvanızın temellerini ortaklaşa hareket ve farklı düşüncelerinize saygı göstererek kurarsanız ileride rahat edersiniz.

ASLAN

Sevgili Aslanlar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatının sorumlulukları veya günlük yaşantıda her şeyin belli bir düzen veya ciddiyet içinde ele alınmasını vurguluyor. Satürn-Yay burcunda ilerlediği için, bu Dolunayın yöneticisi olarak uzun zamandır disiplinli hareket etmeye, işlerimize odaklanmaya, aşkta bile her durumu kritik etmeye çalışıyoruz. Dikkatliyiz çünkü yaşadığımız tecrübeleri unutmadık. Çocuklarımıza eğitim veya iş konularında destek vermeye çalışıyoruz. Bir hayli yorulduk diyebiliriz. Şimdi biz bu Dolunayda huzur ve güvende olmak için, sağlığımıza önem vereceğiz. Zorunlu olduğumuz işleri de bir an önce halledip rahatlamayı düşüneceğiz. Görünümlere baktığımızda, hassas olduğumuzu, verici ve cömertliğimizin sınırlarını ayarlamamız gerektiği görüyoruz. Çünkü bu denli çok işin ve sorumluluğun altından kalkmak kolay değil. Kendimize dikkat etmemiz şart. Her şeyi bu kadar kafamıza takarsak ve kendimizi ihmal edersek sonunda derdimizi içe ata ata hastalanırız. Gücümüz yettiği kadar işimize, gücümüze bakacağız. Tabii ki elimizden geleni yapacağız. Ancak durmamız gereken yeri de bileceğiz. Yoksa kendimize acımaya başlarsak, bu gerginlik hiç de iyi olmayacaktır.

BAŞAK

Sevgili Başaklar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, başarılı olmanın, hayatımızda güvenceyi önemsemenin ve aşkta ciddiyetle duruma bakmanın işaretçisidir. Güvende olmak adına seçici davranırız. Hiçbir şeyi hafife almadığımız için, gözümüzden kaçan bir şey olur da, bizi sonra yorar diye iki misli gayret ederiz. Doğaldır ki, bu durum bazen hayatın keyifli yanlarını yaşamaktan alıkoyabilir sizi. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor. Uzun zamandır aslında sizler eviniz, yerleşim yeriniz, aileniz, yuvanızla ilgili konularda zorlanıyorsunuz. Bir baskı, engellenme veya testten geçmektesiniz. İşte bu da yorucu bir hal. Aşkı aşk gibi yaşamak varken, bir ciddiyettir gidiyor. Şimdi Dolunayın görünümlerine bakalım. Durumu biraz daha ayrıntılı ele alalım. Öncelikle bu Dolunayda, bir ilişkide güven, sadakat, evlilikte empati, aşkta paylaşım gibi olgular öne çıkıyor. Seçiciyiz demiştik. Görüyoruz ki, bir çok kriter yerli yerine oturmadan evlilik, aşk, çocuk sahibi olmak, rahat etmek size göre mümkün değil. Burada paranın da önemi var. Eğer sıkışık bir dönem geçiriyorsak, bu Dolunayda kazancımızı değerlendirme veya kazanç elde etmek yönünde düşüneceğiz. Hani paramız yoksa pek keyfimiz yokmuş gibi. Oysaki bu denli katı, fazla köşeleyici düşünmek, her şeyi kontrol altına almak insanı yorabilir. Hayatın ne getireceği ne götüreceğini bilemeyiz. Tabii ki dikkatli olacağız. Ancak olumsuz veya aşırı hassas da düşünmemeliyiz. Sosyal hayatınıza kıymet vermeniz, size güven veren dostlarınızla bir araya gelmenizi, biraz kendinize zaman tanımayı bilirseniz, aşkta yüzünüz gülebilir.

TERAZİ

Sevgili Teraziler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay aile hayatımız, yuvamız, geleceğimiz, güvencemiz konularında bir hayli ciddiyetle durmamızın işaretçisi oluyor. Sağlam olsun, temeli güçlü olsun, her şeyiyle içim rahat etsin diye düşünüyoruz. Aile içi ilişkide, yöneten taraf, sözü dinlenen kişi olmayı tercih ediyoruz. Ancak birileri bu halinizden ve belki de siz pek memnun değilsiniz. Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerlediği için aslında uzun zamandır, çevrenizdeki gelişmeler, yolculuk, eğitim, iş veya insanlarla anlaşmak pek kolay olmuyor. Bir test döneminden geçtiğinizi, kimsenin sizi anlamadığını veya insanların tuhaf fikirleri, davranışları karşısında sürekli alttan almaktan zorlandığınızı biliyoruz. Bu Dolunayda eğer evinizde sorunlar varsa, bunu biraz daha esnek ve biraz daha kendinizi de yormadan ele alınız. Görünümlere baktığımızda moral duygusu, sağlığınız için kesinlikle gerekli. O kadar çok şeyi kafanıza takınca en ufak bir şeyde acaba hasta mıyım diye merak ediyorsunuz. Her şeyi kritik etmek, sorunları büyütmek demektir. Sonra da içinden çıkılmaz hale gelir. Şimdi şöyle rahatlamanızı, ailevi ve iş konularında aşırı hassasiyet yerine hoşgörüyü, uzlaşıyı, paylaşımı önemsemenizi, problem varsa birlikte çözmenizi tavsiye ediyorum.

AKREP

Sevgili Akrepler 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımızla olan ilişkimizi hem sorumluluk yönüyle hem ciddiyetle hem de sağlam hale getirme yönünde etkilidir. Bununla da kalmaz. Eğitim hayatımız veya iş girişimleri, yaşadığımız çevre, görüşmeler, yolculuk, yer değiştirme gibi konular üzerinde de bilhassa duracağız. Satürn, bu Dolunayın yöneticisi olarak Yay burcunda ilerliyor. Son yıllarda sizler de finansal anlamda kazanç getirici işleri, hayatı ve geleceğinizi kurmak adına mücadele ediyorsunuz. Bu mücadele, tam olarak mali anlamda rahatladığınızda, hem güzel bir çevrede yaşayacak hem işinizde ilerleyecek, kardeşleriniz veya yakınlarınızla sorunlarınız hallolacak ve kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bütün bunlar bu Dolunayda tekrar bilinçaltımızdan yüzeye çıkıyor. Şimdi görünümlere baktığımızda, aşkta romantizm duygumuz bir hayli yüksek. Evet sıkıntılarımız var ama bunları geride bırakacak güzellikler de mevcut. Onun için yazışmalar, konuşmalar, görüşmeler gündeminizde yer alabilir. Size tavsiyem biraz lütfen kendinize zaman tanıyınız. Şanssız veya anlaşılmaz biri olduğunuzu düşünmeyiniz. Gizli saklı sıkıntıları, ilişki sorunlarını veya sizi hiç düşünmeyen insanlar için yorulmamayı biliniz. Bakınız bu dolunayda eğer aşırı duygusallık veya fazla ciddiyet gibi aşırılıktan uzak durursanız, kendinize yepyeni bir dünya kurabilir, arzu ettiğiniz güveni, sevgiyi, size sunacak bir kişiyle karşılaşırsınız. Eğitim veya iş konularında uzun vadeli, güvenli ve maddi açıdan rahatlık vaat edeni tercih etmeniz faydalı olur.

YAY

Sevgili Yaylar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, maddi açıdan güçlenmek, güvence sahibi olmak, yatırım yapmak, daha dikkatli şekilde harcamalarda bulunmak arzumuz öne çıkıyor. Dünyanın türlü halleri var, hiçbir şeyin garantisi yok, ne olursa olsun bir kenarımda param olsun diye düşünüyoruz. Birilerine muhtaç olmak istemiyoruz. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn, uzun zamandır burcunuzda ilerliyor. Maddi konuların bugün bu denli vurgulanışı, yaşadığımız zorluklardan aldığımız ders ve edindiğimiz tecrübeleri gösteriyor. Haklısınız. Ayaklarınızı sağlam yere basmak istiyorsunuz. Ancak bu denli hassas düşünmek sizi yormasın dikkat edin. Şimdi görünümlere baktığımızda, ev sahibi olmak, taşınmak, bir yere yerleşmek, ev içinde huzurlu bir ortam oluşturmak amaçlı her şeyin dikkatli ele alınacağını görüyoruz. Ayrıca ailemize destek olmamız veya bakmamız gereken kişiler varsa bu meseleleri de halletmemiz gerekecek. Sosyal ilişkiler, belli bir amaca dönük şekilde gelişebilir. Evet arkadaşlarımızı önemseriz, birlikte olmaktan hoşlanırız. Fakat bunun bize artı ve eksileri nedir diye düşünmeden edemeyiz. Bu Dolunayda bir başka önemli görünüm, her şeyi bu denli kontrol ederken, cinsel yaşamınıza, bedeninize ve duygu dünyanıza da önem vermeniz gerektiğini işaret ediyor.

OĞLAK

Sevgili Oğlaklar 9 Temmuz saat 07:07 burcunuzda oluşacak Dolunay, sizin doğanızda zaten var olan ciddiyet ve sorumluluk olgularını öne çıkarıyor. Bir şey size göre ya sağlam olmalı veyahut kesip atmalı. Bir iş ya başarılı sonuçlanmalı veyahut hiç girişmemeli. Bu kadar kritik ettiğiniz için, kendi kendinizi yorduğunuzu belki de fark etmiyorsunuz. Bunun nedeni, Satürn-Yay burcu geçişinin üstünüze yüklediği sorumluluklar ve sizin bundan kaçamayışınızdır. Doğal olarak burcunuzda bir Dolunay oluştuğunda otomatikman her şeyi sağlama alayım da bir şey olmasın diye iki misli gayret ediyorsunuz. Oysaki bu Dolunayda biraz işbirliğine açık olmak, gerekirse destek istemek, zorlandığınız konularda gücünüz tükendiğinde bunu ılımlı şekilde ifade etmek gayet yerinde olur. Çünkü Jüpiterin bu anlamda size desteği var. Gelelim görünümlere, özellikle ilişki mevzuların ön planda olması mümkündür. Kimi Oğlaklar artık yeni bir yaşam kurmayı, evlenmeyi, bir yuva sahibi olmayı, böylece biraz yüklerinden kurtulmayı düşünebilirler. Kaldı ki bu Dolunayda, bu denli her şeyi ciddiye alırken, biraz ilişkileri ihmal etmemek gerekiyor. Problemli evliliği olanlar, birbirinizin hassasiyetlerine önem vermenizde yarar var. Evet dış dünyada Oğlaklar mücadele ederken, duygu dünyalarını ihmal etmeyerek duruma gerçekçi şekilde bakarlarsa, bu Dolunayda önemli bir karar verilebilir.

KOVA

Sevgili Kovalar 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, iş projeleriniz, dinlenme veya bir nedenle dışa karşı mesafeli duruş anlamına gelir. Hani bazen insan, bir meseleyi kendi içinde gözden geçirmek ister. Bu nedenle geri çekilir ya, bu Dolunayda onun göstergesidir. İllaki olumsuz düşünmeyelim. İşlerimizi bitirmek, tedavi olmak, bir proje üzerinde düşünmek için bu Dolunaydan yararlanabiliriz. Ancak kimi Kovalar için biraz daha zorlayıcı olabilir. Sözgelimi güvensizlik, ne yöne gideceğini bilmemek, ailenizle ilgili bir mesele, çocuklarla alakalı bir konu gibi. Böyle durumlarda soğukkanlı, bilinçli şekilde meseleyi mercek altına alarak, çözüme yatkın şekilde düşünmek, kendinize de yüklenmemek, molalar vermek iyidir. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor ve doğal olarak sosyal çevremizle anlaşmakta, bir şeyleri tam olarak içimize sinerek bitirmemizde, insanlara ulaşmamızda zorluk yaratıyor. Doğal olarak biz de bazen pes ediyoruz. Bu Dolunay da biraz onun göstergesi. Yorgunluk diyebiliriz. Görünümlere baktığımızda, maddi konular biraz kafamızı karıştırıyor. Nereye ne verdik ne alacağız veya şu andaki mevcut işlerimizi nasıl halledeceğiz. Bunu gözden geçirmekte yarar var. Bir de sağlık giderleri gündemde olabilir. Bunların halledilmesi için paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Ben özellikle stresten uzak durmanızı ve aşırı duyarlılık nedeniyle her şeyi kafanıza takmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü bu Dolunayda gereksiz bazı meseleleri çok fazla irdeleyerek kendinizi yorabilirsiniz. Bunlara dikkat ediniz.

BALIK

Sevgili Balıklar, 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, proje ve planlamaların ciddiyetle ele alındığı, finansal görüşmeler, iş bağlantıları, bir ürünü veya işi başkalarına sunmak amaçlı son kontrollerin ve hazırlıkların tamamlandığı bir zamanı işaret ediyor. Biraz yorucu olsa da, bunlar halledildiğinde kendinizi iyi hissetmeniz mümkündür. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor. Yeni bir şeyler yapmak arzumuz yüksek. Ancak sorumluluklar da bir o kadar yoğun. Hemen her istediğimiz kolayca gerçekleşmiyor. Farklı bir şeyler ortaya koyarak, alternatif yollar arıyoruz. Kim ne yapıyor ona bakıyoruz. Piyasanın durumu önemli. Sizler bu Dolunayda tam özgür değilsiniz. Uymanız gereken kurallar, sınırlar var. Bu sizi biraz yoruyor olabilir. Kitlelere ulaşmak için sosyal medyayı çok iyi kullanmak lazım. Görünümlere baktığımızda, ılımlı yaklaşım, empatide bulunmak, ciddi bir duruş, kendinizden emin olmak sizi başkalarıyla yaklaştırıcı ve ciddiye alınmanızı sağlayıcı olur. Bu kadar da kendinizi yıpratmayın olur mu? sizin yüreğiniz büyüktür ve niyetiniz güzeldir. Bunlar karşılıksız kalmaz. Aşka hayatınızda yer verin. Her şeyi iş, güç, para değildir. İnsanın ailesi, sevdikleri, çocuklarıyla temasta olması iyidir. Eğer bir şeyler canınızı sıkıyorsa sınırınızı çizersiniz. Başkalarının sizi üzmesine izin vermezsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler