HABER

1 Aralık'ta yarın okul var mı? 1 Aralık 2021 İstanbul, Ankara ve İzmir'de okullar tatil mi, açık mı?

1 Aralık 2021 tarihinde yani yarın okulların tatil olup olmadığı merak ediliyor. Pek çok ilde meydana gelen şiddetli fırtına hayatı da olumsuz etkiledi. Dün İstanbul Valiliği de içerisinde olmak üzere birçok ilden okulların tatil olduğu haberi gelmişti. Peki 1 Aralık'ta yarın okul var mı? İşte ayrıntılar...

1 Aralık'ta yarın okul var mı? 1 Aralık 2021 İstanbul, Ankara ve İzmir'de okullar tatil mi, açık mı?

1 Aralık 2021 tarihinde okulların tatil olup olmadığı merak ediliyor. Ülkenin özellikle batı kesimlerinde pek çok ilde meydana gelen lodos fırtınası birçok ilde yaşamı etkiledi. Yaşanan maddi hasar ve can kayıplarının sonrasında okullardan da tatil haberi gelmişti.

1 ARALIK'TA YARIN OKUL VAR MI?

Birçok ilde vatandaşlar okulların tatil olup olmadığı ile ilgili araştırmalar yapıyor. İlk açıklama dün İstanbul Valiliği'nden gelmişti. İstanbul'un sonrasında Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Bartın ve Düzce'de de lodos sebebiyle yarın okulların 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı.

Henüz 1 Aralık Çarşamba günü ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Yeni açıklama geldiğinde sayfamızda yer vereceğiz. İşte İstanbul'da okulların durumu hakkında yapılan en son açıklama...

İstanbul Valiliği:

"Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre;

İlimizdeki kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın, bu gece yarısına kadar 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını biraz azaltacağı ve yarın saat 18.00’e kadar 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir.

İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön