'1 milyon TL kaç kilo eder?'

Kenan Işık'ın sunduğu yarışma programı 'Kim milyoner olmak ister?'e katılan yarışmacı 250 bin TL'lik soruya kadar yükseldi.

'1 milyon TL kaç kilo eder?'

Yarışmacıya "1 milyon TL'lik soruyu bilir ve ödemenizi 200'lük banknotlar halinde alırsanız yaklaşık kaç kilogramlık ağırlık taşımak zorunda kalacaksınız?" sorusu soruldu. Yarışmacı bu noktada soruya yanıt vermeyip çekildi ve 125 bin TL ödül kazandı. Yarışmada 250 bin TL'lik sorunun doğru cevabı 5.5 kilogram idi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Bu hesaba göre 1 milyar dolarda yaklaşık 6-7 ton yapar yani bir evin odasını doldurur. Dağıtmak için kamyon gerekir. Bilal ile ilgili uydurulan ses kayıtlarının bu hesabın yapılmadan uydurulduğunu anlayın artık.
koyun kardeşş 200 lük bankonatlarla diyor. dolarda 1000 dolarlar var. 1000 dolarlar halinde 4-5 bavul dolusu para 1 milyar dolar gibi bi rakam edebilir. ayrıca 10 bavul dahi etse fark yaratmaz.. sen bana 1 milyar dolar ver 20 bavul yapsa bile ben onu en fazla 5 saatte yok ederim sen rahat ol..
sbttn_03 :)) süper kapak
ama pek bilinmesede 1000 dolarlık 2000 be 5000 lik bankunotlarda var yüklü ödemlerde bunlar kullalıyor
Kesinlikle aklın yolu bir... :D
ha bu arada bir ayakabı kutusuna 4.5 milyondolar sığıyorve yaklaşıkolaraka hacmi bu kutunun %90 ı kadar ozaman 221 ayakabı kutusu 1000000 dolaryapar bunun hacminin %90ı 200 kutu yapar desek oda hacim olarak tek kişilik bir ranzayala aynı boyuta ama 1.5 katı yükseklikde bir para yığını yapar bunu taşımak için 1küçük kamyonet yeter kamyon deyil ve gördüğün gibi düşünmeden kouşma
yüz dolarlık bankonolarla 1milyon dolar 7 kg geliyor
kaç ayakkabı kyusuna sığar dese bilinebilirdi?bu soruyu bakanların çocuklarından biri gönderdi herhalde yarışmaya...
-_- u noob and u mal
KAÇ YAŞINDASIN BİLMEM AMA EMİNİM TAKVİM YAŞINLA ZEKA YAŞIN BİRBİRİNİ TUTMUYOR.
ben bu kadının yerinde olsam olayı yargıya taşırım böyle saçma böyle kazık bir soru olamaz kısaca BU SORU DEĞİL RESMEN BORU
haklısın kardeşim...yarışmacı kadıncağız bile "" bu nasıl soru yaaa" diyor...
genel kültürün ne olguğunu bilmiyorsun demekki
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler