HABER

10. Ankara Uluslararası Caz Festivali

ANKARA (İHA) - 10. Ankara Uluslararası Caz Festivali kapsamında, Ankara İtalyan Kültür Merkezi, Leo Organizasyon ve Ankara Caz Derneği'nin işbirliğiyle caz ikilisi Antonello Salis ve Michele Rabbia bir konser verecek.

İtalyan Kültür Merkezi'nin desteğiyle gerçekleşen konser, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu'nda 24 Kasım tarihinde saat 20'de başlayacak. 1978'den bu yana birçok ülkede caz festivallerine konuk olan ve İtalya'da piyanonun ustalarından biri olarak gösterilen Antonello Salis, 30 yıllık müzik geçmişinde aralarında Enrico Raya, Paolo Fresu, Roberto Gatto, Riccardo Fassi, Pino Minafra, Paolino Dalla Porta, Javier Girotto, Michel Portal, Lester Bowie, l'Art Ensemble Of Chicago, Nana Vasconselos, Cecil Taylor, Pat Metheny gibi sanatçılar ve gruplarlarıyla çalıştı.

Çok yönlü Salis, "Orange Juice, Nice Food", "Salis" ve "Quelli Che Restano" adında üç solo albüm çıkarmış, kariyer yaşamı boyunca tiyatro ve dans projeleri ile sinema festivallerinde yer aldı. Meslek yaşamı boyunca ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık görülen Salis, son olarak İtalya adına 2005 yılında "Django d'or" ödülünü aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön