10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır diyen Gazi'nin ilhamı ve sahip olduğumuz milli hasletlerin kudretiyle yükselen cumhuriyetimiz, bugün çeşitli ekonomik ve siyasi baskılara, terörü alet edinen çirkin desiselere rağmen bir dünya gücü olarak yerini muhafaza etmektedir" dedi

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

İSTANBUL (AA) - İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Yerlikaya, mesajında, cumhuriyetin banisi, istiklal mücadelesinin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 80. sene-i devriyesinde rahmet, minnet, şükran ve özlemle yad ettiklerini belirtti.

Askeri bir deha ve büyük devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal'in sahip olduğu vasıflar sayesinde, en çetin şartlarda, milleti müşterek bir ideal yolunda birleştirerek, Milli Mücadele'yi yönettiğini ve cumhuriyeti armağan ettiğini ifade eden Yerlikaya, şöyle devam etti:

"Gazi'nin hatırasına sahip çıkmak; bağımsızlığımıza, milli bütünlüğümüze, vatanımıza, bayrağımıza, cumhuriyetimize sahip çıkmayı gerektirir. Türk milletinin fıtratında var olan müstakil yaşama kararlılığı ve bağımsızlık tutkusu Atatürk'ün dirayet ve hamiyeti ile birleşerek önümüzde yepyeni ufuklar açmıştır. 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.' diyen Gazi'nin ilhamı ve sahip olduğumuz milli hasletlerin kudretiyle yükselen cumhuriyetimiz, bugün çeşitli ekonomik ve siyasi baskılara, terörü alet edinen çirkin desiselere rağmen bir dünya gücü olarak yerini muhafaza etmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Gazi Mustafa Kemal'in 'En büyük eserim' dediği cumhuriyetimiz için yılmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Dün olduğu gibi bugün de milli birlik ve beraberliğimize, devletimizin bekasına kasteden şer odaklarıyla aynı azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz."

Vali Yerlikaya, 10 Kasım'ın bir matem günü değil, Gazi Mustafa Kemal'i daha iyi anlama imkanı olduğunu vurgulayarak, "Zira onu ve ideallerini ne kadar iyi anlarsak, aziz hatırasına da o kadar sahip çıkmış, hürmet etmiş oluruz. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 80. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bu toprakları vatan yapan bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler