10 Kasım'da Türkiye Anıtkabir'e akın etti

Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelen binlerce vatandaş, taşıdıkları Türk bayrakları ve çiçeklerle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 81'inci yılında kabrinde ziyaret etti.

Anıtkabir, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanının katıldığı törenin ardından ziyarete açıldı. Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelen binlerce vatandaş, taşıdıkları Türk bayrakları ve çiçeklerle Atatürk'ün kabrini ziyaret etti. Dualar eden vatandaşlar, Atatürk'ün mozolesine çiçek bıraktı. Askerlerin nöbet değişimini ilgiyle izleyen vatandaşlar, Anıtkabir Müzesi'ni de gezdi.

7'DEN 70'E HERKES ANITKABİR'E AKIN ETTİ

Anıtkabir'i ziyarete kundakta kızıyla gelen Burhan Demirel, "Biz, Ankara'ya Bolu'dan geldik. Çok hüzünlüyüz. Karmaşık duygular içerisindeyiz. Hem sevinçliyiz burada olmaktan dolayı, Ata'mızın ölüm gününden dolayı da üzüntülüyüz. Çocuklarımızla Ata'mızı ziyarete geldik." dedi.

Emekli Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Alay Komutan Yardımcısı 87 yaşındaki Piyade Albay Gültekin Alpugan da Harp Okulu'ndan 1953 yılında mezun olduğunu belirterek, Atatürk'ün naaşının bulunduğu top arabasını Etnografya Müzesi'nden Anıtkabir'e getirenlerden biri olduğunu ifade etti.

Bunun, çocuklarına bırakacağı en büyük şeref ve onur olduğunu vurgulayan Alpugan, "Atatürk'ün felsefesini, ilkelerini çok iyi tetkik ettim. Dün, Atatürk'ün Balıkesir'de verdiği hutbeyi dinledim, hayran kaldım. Hem dinimizin hem de Cumhuriyet'imizin ne kadar ulvi olduğuna Atatürk orada işaret etmiş. Bunu gördükten sonra içimde daha çok nefret duydum Atatürk'e hakaret edenlere, onu hiçe sayanlara." diye konuştu.

"HEYECANLA GELDİK"

İlkokul öğrencisi Ersan İlhan da "Hüzünlüyüz, Cumhuriyet'imizi kuran Atatürk bugün vefat etti. Atatürk'ü ziyaret için heyecanla geldik." dedi.

Düzce'den gelen Songül Göksu da "Anıtkabir bizim için büyük anlamı olan bir yer. Atatürk bizim vazgeçilmez, en büyük önderimiz. Onun acısını sanki babamı kaybetmişim gibi hissediyorum. Üzüntüsü, acısı hala yüreğimizde, hiçbir zaman çıkmadı, çıkmayacak. Bize, Türkiye Cumhuriyeti'ni sunan, kadın haklarımızı özgürce elimize veren en büyük liderimizdir Atatürk." ifadelerini kullandı.

Atatürk'ün kabrini ziyaret edenler arasında taraftarlar da yer aldı. Fenerbahçe formasıyla gelen Metin Karakaya da "Ulu Önder Atatürk'ü ziyaret için İstanbul'dan geldik. Harika duygular var burada. Hüzünlüyüz, sevinçliyiz. Bu güzel Cumhuriyeti bizlere bıraktı. İlelebet biz ve bizden sonraki nesiller de inşallah sürdürecek. Herkesi davet ederim." şeklinde konuştu.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinden gelen Yeter Kayaaltın ve Fatma Kalincek de Atatürk'ü çok sevdikleri için Anıtkabir'e geldiklerine değinerek, "Yaşlı halimizle bacaklarımız çok ağrıdı. Kalabalıktan tam giremeden gidiyoruz ama çok merak ediyorduk. Allah'ın izniyle buraya kadar geldik." dedi.

Mersin'in Anamur ilçesinden gelen Nermin Sondal da Atatürk sevgisinin anlatılmaz bir duygu olduğunu belirterek, bir süre önce diz ameliyatı olduğu halde Anıtkabir'e can atarak geldiğini kaydetti.

Kaynak: AA-DHA-İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Atatürk'ün Balıkesir'de okuduğu hutbeden bahsediyor vatandaş.. Şimdiki Atatürkçüler ; Atatürk'ün hutbesinin tam tersi sözler, hatta küfürler savuruyor Dine Peygambere.. Birileri yalan söylüyor ama kim!!! Belli olur illaki birgün
ÖYLE BİR LİDER DÜŞÜN ÖLÜMÜNDE BİR KARIŞ TOPRAK ÜZERİNDE TAPUSU YOK DEVLET SATMADI BÖLÜŞMEDİ İKTİDAR OLMAK İÇİN FETOYLA BİRLİKTE ABD DİŞ GÜÇLERLE MÜSLÜMAN KOMŞULARINI SATMADI İŞ BŞRLİGİ YAPMADI PKK PYD İLE BOP BŞKANLIGI İLE KAN AKITMADIN MİLLETİNİ O CU BUCU DİYE BÖLMEDİ BİRLŞTRDI SAGCI SOLVULUGU ORTADAN KALDIRDI ANA GUNUMUZ ADI MÜSLÜMAN GÖRUNUMLU KAFİR MUNAFIK ŞEREFSIZ VATAN HAİNLERİ YÜREDİ ÜLKEYİ BÖLÜŞREK SATARAK ELE GEÇİRİLDİ İŞİD KAHPE TERÖR ÖRGUTLERI ÜLKEMİN HER KÖŞESİNDE OFİSLER ACARAK MİLLETİ SAVAŞ YANI SURİYEYİ YULMAK İÇŞN ABD KÖPKLERINE TETİKÇİLİK YAPTRDILAR HASTANLERMZDE TEDAVİ ETTRILD
@197737 bak Türkçe'nin bozukluğundan anladığım kadarıyla ya salaksın ya da ülkemde cirit atan ajanlardan birisin
@197737 not ıspartanın egırdir kazasında atatürk üzerine kayıtlı bir ada var yağcıları hediye etmiş
Ak Parti Her Sene Atatürk İle Uğraşmaya Devam Ettiği Sürece Atatürk Sevdası Kat Ve Kat Artacak Düşünün Dünya Aynı Anda Saygıya Duruyor. Ama Başta ki Kişiye Sadece Kendi Kesimi Saygı Duyuyor. Yani Mustafa Kemal Atatürk Dünya Lideridir...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler