10 Kasım töreninde saygı duruşuna eşlik eden sokak köpeği, herkesi hayrete düşürdü

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılında tüm yurtta düzenlenen törenlerle anıldı. Bir sokak köpeğinin 2 dakika boyunca saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı bitene kadar yerinden kıpırdamaması, görenleri hayrete düşürdü.

Edirne’de saatler 09.05’i gösterdiğinde hayat adeta dururken, bir sokak köpeğini sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı bitene kadar yerinden kıpırdamaması, görenlerin duygu dolu anlar yaşamasına neden oldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılında anma programı kapsamında, ilk tören Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirdi. Edirne Valisi Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün ve Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan’ın yanı sıra askeri erkan, kamu ve kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş ve siyasi partilerin temsilcilerinin katılımıyla Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’te Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Alanda bulunan Türk bayrakları da yarıya indirildi.

Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından Vali Özdemir ve beraberindeki heyet, Edirne Belediyesi binasında bulunan Atatürk Odası’nın ziyaretini gerçekleştirmek için yola çıktı. Edirne Belediyesi binasındaki Atatürk Odası’nın ziyaretinin ardından anma törenleri, Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Kültür ve Tiyatro Salonu’nda öğrencilerin sergilediği anma programı ile etkinlikler son buldu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
lan oğlum ne saygı duruşu hayvan aç acaba burdan bana yemek çıkarmı diye duruyor
inanın gözlerim yaşardı,bir hayvan nasıl bu kadar hisli olabilir,Atatürk'e dil uzatan,çamur ve iftira atan vatan hainleri ve şerefsizler bu hayvan kadar saygılı olamıyorlar maalesef.
Herkez kıymetini biliyor ama tek hükümet kıymetini bilmiyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler