HABER

10 milyon çekirdek toprakla buluştu

MANİSA - Manisa'dan başlayıp Türkiye'ye yayılan "Her Çekirdek Bir Ağaçtır" kampanyası kapsamında toplanan 10 milyon meyve çekirdeği, helikopter ve yamaç paraşütçüleri tarafından Spil Dağı eteklerine saçıldı. Binlerce Manisalı bir tarzan olup çekirdekleri elleriyle toprakla buluşturdu.

Çocuklarıyla birlikte etkinliğe katılan Manisalılar özenle meyve çekirdeklerini toprağa ekti.

Bir yandan da, Manisa Havacılık Topluluğu'na üye onlarca paraşütçü ve Manisa Belediyesi tarafından kiralanan helikopterle çam, erguvan, akasya, aybatus ve defne çekirdekleri Manisa semalarından Spil Dağı etekleri ve özelllikle yanan bölgelere saçıldı.

Çekirdeklerin saçım işi için Spil'in eteklerinde gerçekleştirilen törende konuşma yapan projenin mimarı Dr. Fahrettin Er, "Projeye bu kadar destek beklemiyorduk. Dünyada bu projenin örneği yok. Kısa zamanda 10 milyon meyve çekirdeği topladık. Buraya gelip kampanyamıza katılan Manisalıların gerçek birer Tarzan olduğunu anladım. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Projeye maddi destek sağlayan Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar ise, sadece yerel manada yürütmeyi düşündükleri bu projenin kısa sürede ülkemizde ve yurtdışından büyük destek gördüğünü söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön