11 Şubat 2017 Aslan burcunda Halkalı Ay tutulması

Mynet Astroloji Danışmanı İremSU sizin için hazırladı.

11 Şubat 2017 Aslan burcunda Halkalı Ay tutulması

KOÇ

burçlar

Sevgili Koçlar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, arzu, şevk ve heyecanla aşka yönelişi, olumlu sürpriz ve değişimlerle önümüzdeki 6 ay boyunca etkisini hissedeceğimiz güzel gelişmelerin işaretçisidir. Birazdan açıklayacağım yeniliklerin de müjdecisidir. Tutulmanın görünümleri yeni bir aşkın işaretçisidir. Sosyalliğin, arkadaşlıkların, ekip çalışmalarının da göstergesidir. Anne veya babalık heyecanıdır. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, uzun süreli bir ilişkiye başlamak gibi güzellikler bu Tutulmanın coşkulu özünde yer almaktadır. Anne-baba Koçların çocuklarıyla olan bağını güçlendiren bu Tutulma, yeteneğiniz olan konularda karşınıza çıkabilecek fırsatları da işaret eder. Bir ilişkideki sorunların çözülmesini sağlar. Hedefinize varmak için dostlarınız sizi destekler.

Gerçekçi projeler, akademik çalışma, önemli insanlarla tanışma yönünde de ben bu Tutulmanın sizin için yararlı olacağını söylemeliyim. Kişisel büyüme, gelişim yönünde önemli adımlar atılır. Bu Tutulma, geleceğiniz açısından önemli bir kararın verilişi anlamındadır. Bu Tutulma bir işte ustalaşma, pratik kazanma, sağlığınızı güçlendirme, ekip çalışmalarına liderlik etme yönünde de etkileyicidir. İnsanlara yardımcı olmak, desteklemek yönünde gayet olumlu buluyorum. Yüksek eğitim, akademik kariyer, kişisel gelişime önem vererek sizler bu yılın sonunda mesleki ve toplumsal hedefinizi belirleyecek ve sorumluluk alarak zirveye çıkmaya başlayacaksınız.

BOĞA

burçlar

Sevgili Boğalar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, içgüdüsel bir şekilde değerlerinize sahip çıkmanızı, aileniz-eviniz-geleceğiniz söz konusu olduğunda aslan kesilmenizdir. Siz takdir edilmek, beğenilmek, alkışlanmak istersiniz. Bu öncelikle en yakınınızda bulunan kişilerce kabul edilmelidir. Bu kendinizi gösterme çabanız, dış dünyada farklı ve yepyeni projelere yönelmenizi sağlayabilir. Görünümlere baktığımızda, önümüzdeki 6 aylık süre içinde, çalışma hayatınızı, sağlığınızı, ailenizi güçlendiricidir. Belki yeni bir eve taşınacak, yeni bir işe adım atacak, ofis açacak, iş ilişkilerinizi geliştireceksiniz.

Önemli olan, her şeyin merkezinde kendinizi sanmamanız, ev içinde ve iş hayatında hükmedici tavırlardan uzak durarak, yapıcı çözümlere açık davranmanızdır. Maddi konularda gerçekçi olmalısınız. Yatırım, borçlanma, miras, hukukla ilgili işlerinizi iyi takip ediniz. Bu Tutulma gayet olumludur. Ancak bu saydığım noktalara dikkat edilmesi halinde iş hayatınız yenilenir, farklı teknikler, yöntemler kullanarak başarılı işlere imza atarsınız. Bedeninize iyi bakınız. Çünkü bu sizin verimli ilerlemenizde en önemli kriterdir. Bu Tutulma, çocuk sahibi olmak, evlat edinmek, çocuklarınız varsa onların geleceğini düşünerek planlar yapmak yönünde olumludur. Ayrıca aşk hayatınızda doğru tercihlerde bulunmanız için destekleyicidir.

İKİZLER

burçlar

Sevgili İkizler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, yeterli bulduğunuz veya tecrübe ettiğiniz, size göre gerçekten takdire şayan olan bilginizi gösterme, kabul ettirme arzunuzdur. Eğitim, girişim, aşk hayatı, yakınlarınız, çevrenizle iletişiminizde fazlasıyla baskındır. Tabii ki Tutulmanın görünümleri önemli. Şimdi onlara bakalım ve biraz daha detaylara girerek etkileri görelim. Önümüzdeki 6 aylık süreç sizler için gayet olumlu, faydalı ve temeli güçlü adımları müjdeliyor. İfade gücünüzle hem yakın çevrenizi hem de başka insanları etkileme gücünüze sahipsiniz. Eğitim hayatınızdan, iş girişimlerinize kadar karşınıza çıkabilecek fırsatları yerinde ve zamanında kullanarak aktif bir şekilde ilerlersiniz. İnsanlar sizi etkileyici bulurlar, fikirlerinizi önemserler, projelerinize değer verirler ve örnek alırlar.

Bu tutulma size aşkta, çocuklarla ilgili konularda, ciddi ilişkilerde geliştirici ve ödüllendiricidir. Kardeşlerinize destek olursunuz, insanlara rehberlik edersiniz, mutlu olacağınız bir yerde yaşarsınız. Bu Tutulmanın etki süresince, aile hayatınızı, anne ve babanızın sağlığını, evinizin düzenini gözden geçirerek üstünüze düşenleri yapacaksınız. İlgilenecek, yardımcı olacaksınız. Sadece kendiniz için değil, onların da ihtiyaçlarına önem vereceksiniz. Özel biriyle tanışabilirsiniz. Bu kişi aşk veya kişisel anlamda sizi geliştirici, hayatı farklı bir açıdan görmenizi sağlayıcı olabilir. Eğitim veya farklı bir nedenle yolculuklara çıkabilirsiniz.

YENGEÇ

burçlar

Sevgili Yengeçler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, maddi kazanç konularında kendinizi güçlü görme, gösterme ve bu güçle insanları etkileme arzunuzdur. Daha fazla kazanmak, daha güzel şeylere sahip olmak istersiniz. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bir bakalım. Nelere dikkat etmek gerekiyor, ne gibi etkileri var anlayalım. Öncelikle maddi kazanç ve yatırım konularında yeteneklerinizi, bugüne dek edindiğiniz iş veya özel tecrübelerinizi önemseyiniz. Çünkü onlar sizi güçlendirici kazançları getirir. Tabii ki tevazu sahibi olarak, böbürlenmeden, kibirlenmeden, elinize geçenlerin şükrünü bilerek yol alırsanız, önümüzdeki 6 aylık süreç olumlu atılımların göstergesidir. Ailenizin geleceğini garanti altına alacak yatırımlar yapabilirsiniz. Karşınıza güçlü kişiler, projeler çıkabilir. Huzura, uzlaşıya, paylaşmaya özellikle ailevi ilişkilerde dengeyi korumaya çalışınız.

Bu Tutulma sizi maddi açıdan rahatlatırken, eşiniz veya iş ortaklarınızla maddi konularda bazen anlaşmazlık veya farklı hareket etmeleri nedeniyle sıkılmanıza yol açabilir. Bir şeyleri ortaklaşa halletmede size bir hayli iş düşüyor. Senin paran, benim param tarzında çekişmeler olabilir. Bunlara karşı dikkat ediniz. Bu Tutulma işlerinizi titizlikle takip etmek, çevrenizle iletişiminizi sağlıklı şekilde düzenlemektir. Buna önem vereceksiniz. Aileye ait mal-mülk paylaşımı, yatırım, kredi gibi konuları da bilinçli şekilde gözden geçirerek en doğru tercihi yapabilirsiniz. Mutlaka para biriktiriniz. Çok fazla cömert olmayın ancak para denilen olgunun huzurunuzu kaçırmasına izin vermeyin.

ASLAN

burçlar

Sevgili Aslanlar 11 Şubat saat 03:45 burcunuz üzerinde oluşacak Halkalı Ay Tutulması, içten gelen bir arzuyla kendinizi güçlü görme, bunu insanların da görmesini, kabul etmesini sağlama arzunuzdur. Keşfedilmesi, beğenilmesi, alkışlanması gereken kişi sizsinizdir. Bunu birilerine anlatmak, ifade etmek, onaylanmak sizin için olmazsa olmazınızdır. Görünümlere baktığımızda önümüzdeki 6 aylık sürecin hakikaten sizler adına gayet olumlu gelişmeleri işaret ettiğini söyleyeyim. Sizin o güçlü ışığınız önünüzdeki engelleri aşmanızı, kendiniz için doğru kararlar vermenizi ve ilerlemenizi sağlayacak. İlişkide iki tarafın da, farklı bakış açıları bazen zorlayıcı olsa da, önemli olan birbirinizi tamamlıyor musunuz, ortak bir noktada buluşuyor musunuz sorularına cevap vermektir.

Önümüzdeki altı aylık dönem, bu soruların cevaplanması ve buna göre kararlar verilmesi yönünde önemlidir. Görünümler, kardeşlerimiz, akrabalarımız, komşularımız, çevremizle olan ilişkimizi ciddi ve gerçekçi şekilde gözden geçirmemizi sağlayacak. Eğer zayıfsa güçlendireceğiz. Aşk hayatımız, çocuklarımızla ilgili konularda yılsonuna doğru problemler azalacak. Çalışma hayatımıza odaklanacağız. Beden sağlığımıza önem vereceğiz. Bu Tutulma, ilişkimizi, işlerimizi biraz da maddi-manevi açıdan incelememizi sağlıyor. Güvence önemli bizim için. Bu Tutulma gösteriyor ki, her şeyi eğrisiyle doğrusuyla tartacağız ve ona göre tercihte bulunacağız ve bunlar kalıcı olacak.

BAŞAK

burçlar

Sevgili Başaklar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması sizin, ruhsal ve fiziksel anlamda güvensizlik, değerinizin bilinmediğini düşünmeniz, başarısız veya çaresizmiş gibi hissetmenize neden olabilir. Kimi zaman da, başkalarını memnun edeyim diye kendinizi yormanıza, sağlığınızı bozmanıza yol açabilir. Bunların hissedilmesi doğaldır. Bu Tutulmada önemli olan sağlıksız bir ego ile kendinize ve diğerlerine yabancılaşmamak, iç ve dış dünyadaki dengeleri yerli yerine oturtmaktır. Önünüzdeki altı aylık süreç önemlidir. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bakalım. Bu Tutulma nelere işaret, detaylı şekilde görelim. Öncelikle şu maddi konuları gerçekçi bir şekilde ele almak gerekiyor. Gelir-gider arasında farklılık varsa, bunun dengeye kavuşturulması gerekiyor. Sizler iyi muhasebe yaparsınız.

Çalışma koşullarınızı, ailevi, sağlık, maddi durumu, önümüzdeki 6 aylık süreçte düzenlemek önemli. Zaten bu Tutulma, kişinin gereksizleri ayıklayışı ve neler dengesini bozuyorsa, zorluyorsa, bunları tespit ederek, enerjisini faydalı şekilde yönlendirmesidir. Şöyle ki, egonuza yenilmeyeceksiniz veya tümüyle geriye çekilip pes etmeyeceksiniz. Geçerliliğini yitirmiş, size bir şey kazandırmayan, aksine dengenizi bozan ne varsa bunları tespit edip, ayıklayacaksınız. Moral ve motivasyon yükseltici çalışmalar, aktiviteler, ruhsal anlamda sizi rahatlatır. Böylece hem kendi arzularınızı tanırsınız hem de hayatınızı sağlıklı bir şekilde düzenlersiniz. Sırf birilerini memnun edeyim diye yorulmazsınız, kendi iç dinamiklerinizi restore edersiniz. Bir projeye başlayabilir, onun için tüm gücünüzle çalışırsınız. Bu Tutulma hangi işin sizin için kazandırıcı, istikrarlı, güvenli olduğunu anlamanızda rehberlik edecektir.

TERAZİ

burçlar

Sevgili Teraziler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sosyal hayatın içinde yer alma, beğenilme, kendinizi gösterme, kabul ettirme ve alkışlanma arzunuzdur. Işıltınızla göz doldurmak istersiniz. Hedefe varmak için kadınlar cazibelerini, erkekler karizmatik yönlerini kullanabilirler. Bu bir arzudur ve ne kadar çok insan tarafından beğenilirsek içgüdüsel olarak o denli keyif alırız hayattan. Peki Tutulmanın görünümleri ne diyor, şimdi birlikte gözden geçirelim. Önümüzdeki 6 aylık süreçte, hedefinizi belirlemiş, yeni projelere girmiş, sosyal yaşam ve özel hayatınızla ilgili konuları dengeye kavuşturmuş olacaksınız. Geçmiş geçmişte kalır, önemli olan hayattır sözünü ilke edineceksiniz.

Hem kendiniz hem sevdikleriniz için, olumlu bakış açısıyla yeni bir dünya kuracak, sizi zorlayan, zaman alan ve gereksiz yere engelleyen kişileri, durumları geride bırakacaksınız. Kendinize geliyorsunuz. Toplumsal ilişkilerde liderlik gücünüz yükseliyor. Ekip çalışmaları, yeni projeler, çocuklar, aşk, özgür seçimler, çevre ilişkileri gelişim anlamında dengeli ve düzenli hale geliyor. Ciddi şekilde kendinize bir düzen kuruyorsunuz. Dostluklar yeniden gözden geçiriliyor, umutlar canlanıyor. Bu tutulma bir yanıyla sağlıksız olanın devre dışı bırakılması, verimli olana yönelişin işaretçisidir. Hangi hedef, hangi iş aşk veya yol sizi tatmin edebilir, hangisi daha sağlıklı ilerlemek için doğrudur, bu altı aylık süreçte belirlenmiş olacaktır. Gelişimin yolu artık fırsatları iyi değerlendirmek, güçlü ilişkiler kurmak, ben buradayım demek, yenilikçi düşünmekle mümkün oluyor.

AKREP

burçlar

Sevgili Akrepler 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, iş hayatında görev ve sorumluluklarınızın farkında, canla başla çalışmanın önemini vurguluyor. İçgüdüsel olarak beğenilmek, takdir edilmek ve el üstünde tutulmak istersiniz. Her şeyde merkez olma arzunuz, bazen iş ortamında veya iş ilişkiniz olan kişilerle aranızda soruna yol açabilir. Şimdi birlikte tutulmanın görünümlerine bir bakalım. Neleri işaret ediyor, neler önemli, birlikte gözden geçirelim. Öncelikle, iş hayatınız ve ailevi yaşamınız, mesleki-ailevi ilişkileriniz arasındaki dengenin yerli yerinde olması gerekiyor. Bir zirve hedefiniz olmalı. Kaldı ki bu Tutulma yetenekli olduğunuz alanda yükselmeyi sağlayıcıdır. Sizi ancak, hayali düşünmek, birilerinin etkisinde kalarak, amacınızdan vazgeçmek zorlayabilir. Buna izin vermeyelim. Ruhsal anlamda doyurucu, istikrarlı, geleceği olan ilişkilere yönelelim.

Tercihimiz bu yönde olsun. Zaten bu Tutulma bunu da sağlayıcıdır. Göreceksiniz ki, sağlıksız bir ilişki zaman kaybettiricidir. Daha önce yaşanmış tecrübelerinizi unutmayın. Kazandırıcı projelere, işlere, hedeflere yönelin. Önünüzdeki 6 aylık süreçte buna önem verin. Zorluklar olabilir. Bunlar doğaldır. Bazen siz veya başkaları aşırı gururlu, kibirli davranabilirsiniz. Bazen de işleriniz yoğunlaşır, koşturursunuz, bazı aksiliklerle uğraşırsınız. Fakat bunlar baş edemeyeceğiniz şeyler değildir. Azim ve kararlılık, işinize odaklanmak, gerektiğinde sabırlı olmak önemlidir. Bu Tutulmanın bir başka özelliği, ailevi yaşama farklı bir pencereden bakmak, belki de hedefinize ulaşmak için evinizden uzakta bir yerde, ortamda, şehirde yaşamak, değişik insanlarla bir arada olmak anlamına gelebilir. Sizin gelişiminiz için böyle bir şey gerekli ise, bu sizi yıldırmasın. Bir hedefim var, bu güçlükleri yaşıyorum ancak sonucunda başarılı olacağım diye düşünürseniz, zorlukların üstesinden gelirsiniz.

YAY

burçlar

Sevgili Yaylar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin hangi yön, hedef ve yolda ilerlerseniz ilerleyin, -Ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum diyerek kendinizi geliştirmenin kıymetini vurguluyor. Yurtdışı, yüksek eğitim, dini inanç, felsefe, yabancı kültürler hakkında bilgilenme ve akademik tercihinizi doğru şekilde yapabilmenin yolu, kararlı olmaktan geçiyor. Önümüzdeki 6 aylık süreç bir yere yerleşmek, orada yaşamak, yüksek okul kazanma, projeler geliştirme açısından gayet yararlıdır. İletişim bir hayli etkili olacak. Yeteneğimize göre tercihler yapacağız. Öğreneceğiz, takip edeceğiz, araştıracağız. Hayata bakış açımız farklılaşacak. Gerçekçi hedefler belirleyeceğiz. Güçlü bir şekilde kendimizi ifade etmeye çalışacağız. Bir dil öğrenmek, bir sanat veya spor alanında kendimizi geliştirmek, sahne almak, organizasyonlar yapmak mümkündür.

Ancak hükmedici, kibirli, aşırı gururlu davranışlardan uzak durmamız gerekecek. Tevazu içinde insanlarla ilişkilere dikkat ederek, tabii ki hedefinize odaklı şekilde ilerleyerek kazançlı çıkarsınız. Siz artık dış dünyaya açılıyorsunuz. İllaki bildiğim çevre, alıştığım insanlar, arkadaşlarım, sosyal çevrem demeyin. Yeni insanlarla tanışmaya, yeni yerler görmeye, trendleri takip etmeye, bilgilenmeye önem veriniz. Tutulmanın görünümleri de bunu işaret ediyor. Mesleki veya toplum içindeki yerinizi bu bakış açısı belirleyecek. Bu açıdan düşünürseniz, ilişkilerinizi ve tercihlerinizi gayet doğru yapabilirsiniz. Bugüne dek edindiğiniz bilgi ve tecrübeyi şimdi geliştirecek fırsatlar karşınıza çıkacaktır. Bu da size maddi anlamda kazanç olarak geri dönecektir.

OĞLAK

burçlar

Sevgili Oğlaklar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, başkalarıyla alakalı maddi-manevi paylaşım ve ilişkilerimizi dengeye kavuşturucu, kendi arzularımız ile diğerlerinin talepleri arasındaki çizginin sağlıklı şekilde düzenlenmesi yönünde etkilidir. Şunu diyebiliriz ki, biz kendimizi merkez alacağız ve daha rahat yaşama imkanları üzerinde duracağız. Ne veriyorsak, karşılığını almaktan yana olacağız. Bu iş hayatımızda da, ilişkilerimizde de öne çıkıyor. Hukuk davaları, miras, nafaka, tazminat, bağlanan ödeneklerin güçlü bir şekilde değerlendirilmesi bu tutulmada önem taşıyor. Biz de harcamalara dikkat edeceğiz. Geleni tutmayı bilmeliyiz. Borçlarımız varsa, bunları ödemeliyiz.

Zaten bu tutulma, önümüzdeki 6 aylık süreçte bütün bunları yerli yerine koyabilmek, düzenleyebilmek adına kıymet taşıyor. Görünümlere baktığımızda, iş gelirimizin, yaptığımız görev karşılığı olmasına önem vereceğiz. Ben bu kadar çabalıyorum ve bunu istiyorum tarzında taleplerimiz olabilir. Ferah yaşamak, ruhsal ve bedensel anlamda kaygılarımızdan, inzivadan, sürekli sorumluluk alarak hayatımızdan ödün vermek niyetinde değiliz artık. Tabii ki bunun ayarını da bilelim. Her şeyde hep kendimiz adına düşünemeyiz. Duruma göre ayarımızı yaparız. Maddi anlamdaki gelişmeler para kazanma, harcama şeklimizi yeniden düzenleyicidir. Bu tutulma yeni iş olanakları, fırsatlar getirerek, bizim de yarınlarımız adına yatırımda bulunmamızı sağlayabilir.

KOVA

burçlar

Sevgili Kovalar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin ilişkiler yoluyla büyümeniz, gelişmeniz ve hayatınıza yeni bir sayfa açmanız yönünde etkilidir. Şimdi merkezde beraberlikler önemli. Tek başınalıktan ziyade, biriyle yol almak, hayatı kurmak, kendinizi ifade edebilmek, güçlenmek vaktidir. Önümüzdeki 6 aylık süreçte, bir ilişki başlar, ilerler, ileriye dönük karar verilir. Bir iş ortaklığı yapılır, hedefler belirlenir, projeler gündeme gelir. Fırsatlar karşınıza çıkar. Problemli evlilikler tekrar gözden geçirilir. Uzun yıllardır bekar hayatı yaşayan Kovaların evlenmesini, farklı yönlerinizi, özelliklerinizi karşı cins üzerinde etkin şekilde göstermenizi sağlayan bu tutulmanın görünümleri de bunu işaret ediyor.

Karşımıza çıkan kişi veya kişiler hayatımızı olumlu yönde değiştirirler. Bireysel ve toplumsal anlamda bizi büyütürler. Benliğimizi ve içimizde saklı duran güzellikleri ortaya çıkarırlar. Yüksek eğitimden, ticari hayata ve özel yaşamımıza kadar bir yenilik ve değişim söz konusu. Farklı bir pencereden ancak gayet olumlu yönde bir gelişime doğru yol alıyoruz. Bunlar yavaş yavaş hayatınızda belirlemeye başlıyor. Bir başka ülkeye veya şehre evlenerek, okumak için, iş amaçlı, akademik çalışmalar, projeler vasıtasıyla gidebiliriz, yerleşebiliriz. Bu Tutulmayı, arzularımızı, ideallerimizi oluşturmak olarak yorumlayınız. Tutulmanın bir başka özelliği, maddi konularda daha dikkatli ve titiz analizlerin işaretçisi olmasıdır.

BALIK

burçlar

Sevgili Balıklar, 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmenizi sağlayacak işlere, sağlıklı büyümeye, özgüvenli şekilde ilerlemeye hazırladığınız bir süreçtir. Maddi şartların iyileştirilmesi adına, verilecek doğru kararların göstergesidir. Önümüzdeki 6 aylık süreçte sağlıklı yaşam, doyumlu iş, etkili ifade, yetenek geliştirme, kararlılık yönünde kendinizdeki değişimleri fark edeceksiniz. Kendinize önem vereceksiniz. Birileri veya bir şeyler uğruna taviz vermeyecek, ben de önemliyim, özelim ve benim de ihtiyaçları var diyerek hakkınızı koruyacaksınız. Şikayetlerinizi hafife almayacak, bedeninize özen göstereceksiniz. Liderlik gücünüz, güven duygunuz özellikle kariyere dönük ve çıkarlarınıza yönelik şekilde kararlar vermenizde etkili olacak. Sağlıksız olanları geride bırakacak, gereksiz kaygı ve endişelerin sizi teslim almaması için, gayet dikkatli olacaksınız.

Düzenlemek, derlemek, toparlamak, istikrarlı büyüme için hedefler koymak önümüzdeki zaman diliminde bir hayli etkili olacak. Sizler Satürn etkisinde mali konularda epeydir zorlanıyorsunuz. Fakat bu tutulmanın gücüyle; hangi iş- hangi ilişki yarar getirir, faydalı olur bunları tespit edeceksiniz. Paranıza sahip çıkacaksınız. Çünkü aldığınız dersler, bu konuda fazla iyi niyetin zararlarını size öğretti, öğretmeye de devam ediyor. Onun için aklımızı başımıza toplamalıyız. Hastalık var sağlık var diyerek kenarımıza para koymalıyız. Zararlı alışkanlıklarımız varsa, bunlardan kurtulmak adına kendimize özen göstermeliyiz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler