1.2 milyon TL'lik skandal! Eski belediye başkanının kızı…

Zonguldak Elvanpazarcık Belde Belediyesi’nde muhasebe ve hesap işleri müdür vekili olarak görev yaparken, geçen 7 Eylül’de açığa alınan eski belediye başkanı İsmail Şeker’in kızı Hülya Şeker, zimmetine 1 milyon 200 bin lira geçirdiği iddiasıyla gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Hülya Şeker, savcılıktaki sorgusunun ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

1.2 milyon TL'lik skandal! Eski belediye başkanının kızı…

Elvanpazarcık Belde Belediyesi muhasebe ve hesap işleri müdür vekili olarak görev yapan Hülya Şeker, belediyeye ait olan banka hesaplarındaki paraların bir miktarını çeşitli tarihlerde çalışanlar aracılığıyla kendi zimmetine geçirdiği iddiasıyla geçen 7 Eylül’de açığa alındı.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmanın tamamlanmasının ardından Hülya Şeker, jandarma tarafından gözaltına alındı. Hülya Şeker’in zimmetine geçirdiği 1 milyon 200 bin liranın 400 bin lirasını iade ettiği iddia edildi.

1994 ve 1999 yılları arasında Elvanpazarcık Belde Belediye Başkanlığı görevinde bulunan İsmail Şeker’in kızı olan Hülya Şeker, jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

TUTUKLANDI

Adliyeye sevk edilen muhasebe ve hesap işleri müdür vekili Hülya Şeker, savcılıktaki sorgusunun ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
akp li belediye
@ermanca33 olum kafanmı güzel 94 yılında başkanlık yapmış adamın kızı belediyeden para hortumlamış sen belediye akpli diyosun ne alkası var
@ermanca33 chp li ailenin kızı 1995 te akpmi vardı chp den akp ye mi geçti. hayır . sağlam kadrolu elemanı atamazsınız chp li diye.
@ermanca33 merak etme Akp li olsaydı mynet büyük harflerle belirtirdi.
erman 1995 ten beri yapıyormuş hemen bok atma aile chp li diye iştenmi atsalardı kızı.
@ermanca33 bencede mynet böyle haber yaparken filanca partinin eski belediye başkanı diye başlık atardınız neden şimdi parti belirtmediniz hangi parti olursa olsun böyle bir şeyi yapan adidir
Bir ülkede ufacık bir beldenin muhasebe ve hesap işleri müdürü bunları yapabiliyorsa Artık büyük sehirlerde neler oluyordur düsünün söyle Özellikle Adana Büyük sehirde Hüseyin Sözlü 1 dönemdir baskanlık yapıyor gelin görün Adanın halini bir tane işe yarar kazık bile çakmadı güzelim sehre Ama heryerde boy boy gereksiz bilmem neler afisleri ile dolu Adana İnanın aynısını da bizim adanada yapıyorlar arastırsınlar milyar tl lık vurgun cıkar milyonda deyil
@asikann01 onlar yakalanmıyorlar. yakalansada herkes kendi üstündekinin hırsızlığını bildiğinden ortaya cıkarılamıyorlar. örtbas ediliyor..
bir çok belediye aynı budurumda birde encümen üyelerin malvarlıklarını incelesin hele oturum başına aldıkları haksız paralar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler