HABER

12 yaşında Ağrı Dağı’na zirve yaptılar

Ağrı Valiliği tarafından organize edilen "1.Zafer Tırmanışı" programında tırmanışın iki küçük katılımcısı Slutsky ve Nikulau Ağrı Dağı’nda Zirve yaptılar.

AĞRI (ANKA) - Ağrı Valiliği Ağrı Dağı 1. Zirve Tırmanışı’na aileleriyle birlikte katılan, biri Amerikalı diğeri Rus vatandaşı olan Slutsky Arseniy ve Nikolau Jokol Samuel 12 yaşında Ağrı Dağı’nda zirveye çıkma heyecanını yaşadılar. Dağcılar arasında ilgi odağı olan küçükler, hem ailelerinin hem de yerel rehberlerin desteğiyle rahat bir tırmanış gerçekleştirdiklerini söylediler. 30 Ağustos sabahı Ağrı Dağı’ndan aileleriyle birlikte inen tırmanışçılar akşam saatlerinde Vali Yardımcısı Murat Güven’den sertifikalarını aldılar. Sertifikaları aldıktan sonra toplu fotoğraf çektiren dağcılar Valilikçe yapılan organizasyondan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Kısa sürede Tırmanış için izin aldıklarını ve bütün masraflarının karşılandığını söyleyen Dağcılar, rehberlerin kendilerine çok iyi davrandığını dile getirdiler.

Dağcılar ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Slutsky ve Nikulau ise, Valilik tarafından önümüzdeki yıl düzenlenecek olan tırmanışa tekrar katılacaklarını belirttiler. tırmanış’a 38’i yabancı uyruklu olmak üzere 210 Dağcı katılmış ve bunlardan 110’u zirve yapmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön