14-20 Mayıs haftalık burç yorumları

Mynet Astroloji Danışmanı İrem Su haftalık burcunuzu sizler için yorumladı...

14-20 Mayıs haftalık burç yorumları

KOÇ

burçlar

Sevgili Koçlar, 15 Mayıs saat 14:48 Boğa burcunda doğacak Yeniay finansal konularda şans verir. Berekettir ve işlerin açılmasını sağlar. Planlanan işler, ticari ve yatırımla ilgili projelerin yürürlüğe konmasında destekleyicidir. Kazancınız ve kaynaklarınızı uygun alanlarda değerlendirir, çıkarlarınızı kollarsınız. Eğer kafanıza bir şeyi koymuş, elde etmek için uygun bir zaman bekliyordum diyorsanız, işte size en uygun zaman. Elinizden bir şey kurtulmaz, elde edersiniz. Bu Yeniay, ihtiyaçların karşılanmasında size olanaklar sunacak. Sabırlı, son derece kararlı, azimli şekilde işinize odaklanacaksınız. Yeniayın yöneticisi Venüs birkaç gün sonra Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, ailemiz kutsal değerimiz ve onların varlığı baş tacımız. Aynı şekilde yuvamız, geleceğimiz bizim için kıymetli. Bu nedenle Yeniayda, ailenizle olan ilişkinizin özünde sizin maddi ve iş başarılarınız kriter olarak kabul edilecek. Siz eğer kendi ayaklarınızın üzerinde duruyor, kendinize yettiğiniz gibi, ailenize de destek veriyorsanız kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Zaten bu Yeniayda Koçların hırslı oluşunun en önemli nedeni, para ve güç sahibi olmak içindir.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Uranüs-Boğa burcunda ilerleyecek ve ardından burcunuza geri dönecek. Bu seyir boyunca yeni kazanç yolları ve yöntemleri ilginizi çekebilir. Sosyal projeler, gruplarla ilişki, iletişim araçları ve yöntemlerini kullanarak büyük kitlelere ulaşmak, bir ürünü pazarlamak gibi. Dünyadaki finansal değişimleri görmek, izlemek gerekiyor. Bunlar size fikir verebilir. Sizinle çalışmayı düşünen kişiler hayatınıza girebilir. Birlikte bir işi büyütüp kazancınızı çoğaltabilirsiniz. Uzun yıllardır aynı görevde belli bir ücret karşılığı çalışmışsanız, şimdi daha fazla kazanacağınız bir alana geçebilirsiniz. Başkalarıyla fikir alışverişinde bulunarak piyasa neye yönleniyor, neler trend oluyor, hangi para birimi daha fazla gelir sağlıyor bunları araştırabilirsiniz. Bugüne dek belli bir müşteri kesimine hizmet ettiyseniz, şimdi müşteri kitleniz değişebilir. Çaba gerekiyor. Bu para kazanmanızda etkili olacak. Belki de imkansız, olmaz dediğiniz bir yerden, bir işten, bir şekilde para gelebilir. Ancak şansımıza da güvenmeyelim. Geldiği gibi gitmemesi için akıllı olalım. Bu süreç sizin paraya bakış açınızı yenileyecek. Süreç oldukça uzun. İleri-geri hareketleriyle 2025 yılına kadar, maddi konularda yeni düşünce biçimleri ve yeni bir kimlikle donatacak. Yaratıcı düşünceniz, artistik beceriniz, elektrik, bilgisayar, yayın organları, sosyal hizmetler, mühendislik gibi alanlardaki yeni gelişmelerin araştırılması, takibi ve uygulanması sizin için kazandırıcı olabilir. Ayrıca Pluto ve Satürn transit geçişleri de hesaba katarsak, zaten bu yıl kariyer hayatınızda etkili bir dönüşümün, sorumluluğun işaretçisidir. Tabii ki bu durum kazançla ilgili yeni gelişmeleri de vurgulayacaktır.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars Kova burcunda seyrini sürdürecek. Özgürce hareket etmek, yeni hedefler belirlemek, bir grubun içinde kendinizi göstermek, sosyal aktiviteler arkadaşlık ilişkileri ön planda olacak. Toplumsal ilişkileriniz, amacınıza giden yolda size rehber olacak. İnsanları belli bir amaç çerçevesinde organize edebilirsiniz. İnternet aktif kullanım alanınız olacaktır.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında, Venüs-Yengeç burcunda seyrini sürdürecek. Gerek ikili ilişkilerde gerek ailevi konularda muhafaza etme olgusu öne çıkıyor. Ailemizi koruma altına alma, tek yaşıyorsak bir aile olma isteği, yuvamız içerisindeki huzur ve güvenliğimiz, çocuklarımız varsa onlarla ilgili meseleler ön planda olacaktır. Tutarsız ve dengesiz ilişkiler, maddi sıkıntıların yaşanabileceği kişiler ailemizden birisi dahi olsa gözden geçirmeliyiz. Bu süreçte yuvanız içinde birlik ve beraberlik olgusu kıymetlidir. Saygı-sevgi ve güven üçlüsünün hem evliliklerde hem aile içinde hem de değerleriniz anlamında önemi çok açık ve net bir şekilde bellidir. Finansal, ilişki ve ailevi konularda ve geçmiş tecrübeler gözden geçirilerek geleceğin teminat altına alınması yönünde hareket edilmesi yararlı olur.

BOĞA

burçlar

Sevgili Boğalar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle burcunuzda doğacak Yeniay, başarılı olmak, arzu edilen hedefe ulaşmak, hatta çok daha yükseğe ulaşmak adına olumlu zamanı işaret eder. Bu Yeniayda, kendinizi ve ilişkinizi, hayatınızı ve amacınızı net bir şekilde belirlersiniz. Kontrol elinizdedir ve beraberliğinizi yönlendirme gücünüz yüksektir. Evlilik kararı verilebilir, uzun bir ilişkiye başlanabilir veya sorunlar varsa bunlar kolaylıkla çözülür. Yeniayın yöneticisi Venüs cumartesi günü Yengeç burcunda ilerleyecek. Eğitim veya iş konularında çevrenizle ilişkiniz güçleniyor. Bir yere taşınabilirsiniz. Bir projeye başlayabilirsiniz. Aileyi, çocukları ilgilendiren bir işe adım atabilirsiniz. Eğitim alanında görev alabilir, rehberlik edebilirsiniz. Seyahate çıkabilir, ailenize ait bir mülkle alakalı işleri halledebilirsiniz.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında önce kısa süreli, daha sonra uzun yıllar boyunca seyahatini burcunuzda sürdürecek Uranüs, sizi maddi-manevi anlamda büyütücü, geliştirici, yenileştirici değişimlerin belirleyicisi olacaktır. Sadece bununla kalmayıp, ailevi hayat, yerleşim yeriniz, ilişkiniz, iş hayatınızla ilgili konularda da kendinizdeki değişimleri hissedeceksiniz. Sözgelimi sıradanlaşan, size zevk vermeyen, hep aynı olandan ziyade şimdi kararlılıkla istediğinize ulaşmayı başarabilirsiniz. Diyelim ki siz hep aynı şekilde giyinen, fazla değişimden hoşlanmayan birisi iseniz şimdi saçınızın rengini, kıyafetlerinizi ve hayata bakış açınızı, gelişen şartlara göre değiştireceksiniz. Başarıya odaklı olduğunuz gibi, değişimlere de sıcak bakmayı bilmek zamanıdır. Hayır bu böyle kalsın, şu şöyle olmalıdır demek yerine, yeniliklerin size kattığı ruhu keşfedeceksiniz. Hangi yatırımın daha faydalı olacağını, hangi ilişkinin size yarayacağını, hangi mesleğin doyurucu olduğunu tespit ederek, o yol üzerinde yürüyebileceksiniz. Belki bu değişiklik zamanla oturacak. Önünüzde 2025 yılına kadar kocaman bir süre var. Şimdi okurken, yok canım dediğiniz, aklınıza bile getirmediğiniz yeniliklere hazırlanın. Bir yere taşınabilir, başka bir iş kolunda çalışabilir, evlenebilir, boşanabilirsiniz. Bunlar kişiden kişiye değişse de, önemli olan hayatın sizde uyandırdığı farkındalıktır. Bir trend yaratabilirsiniz. Bu size özgü bir değişimdir. Başkaları bunu örnek alabilir. Size özel olan başkalarına farklı gelse de, bu uzun süreçte kimseyi öyle kafanıza takmazsınız. Üretirsiniz, geliştirirsiniz, ilgi uyandırırsınız. Bir tavsiyem olacak. Gerekiyorsa fikir almayı, danışmayı, saçma sapan risklere girmemeyi biliniz. Soran dağ aşmış derler.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Projeleriniz uygulanabilir, yenilikçi, birçok kişiyi harekete geçirici ve yararlı olmalı. Ekip halinde çalışmalara önem verin. İşiniz ufak bir sermayede kurulsa bile, aynı ortamda diğer kişilerin de görüşleri alınmalıdır. İşinize değişiklik, yenilik, farklılık katabilmelisiniz. Sizi diğerlerinden ayıran beceri ve yeteneklerinizi öne çıkartmalısınız. Sizi tercih etmelerini sağlamalısınız. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bunların sebeplerini birlikte gözden geçirmelisiniz. Birbirinizin hedefi farklı ise bu dönemde inatlaşırsınız. Oysaki beraberliğin artı ve eksikleri tartılmalı. Genel duruma bir bakılmalıdır. Karşınıza çıkan kişinin iş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını mutlaka gözden geçiriniz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Sakinleştirici ve değer verdiğiniz her şeyi koruma altına almanız yönünde olumludur. İş hayatınızla ilgili konularda kendinizi yönlendirebilme gücüne sahipsiniz. Evet, duyarlısınız belki de bir hayli hassassınız. Ancak bunun nedeni size güven veren, istikrarlı, düzenli bir iş hayatı arzunuz nedeniyledir. Biraz endişelenirsiniz. Ancak yine de işiniz söz konusu olduğunda sıcakkanlı davranabilirsiniz. Bu süreçte geleceğinizi garanti altına almak istersiniz. Eskiye ait meseleleri gözden geçirerek bundan sonrası adına hayatınızı köklü bir temel üzerine oturtmayı fazlasıyla arzularsınız. Günü birlik geziler, şehir dışında bir eviniz varsa, aileyle bir araya gelmek, daha önceden gittiğiniz bir yere yolculuk, dinlenmek isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar genelde bildiğiniz tanıdığınız kişilerdir. Kardeşlerinizin iş hayatı, sağlığı ve yakınlarınızın ihtiyaçları anlamında bir hayli ilgili davranırsınız. Yabancı kişilerle yakınlık kurmadan önce epey düşünürsünüz. İlişki anlamında eskiye ait olan anılarınız canlanır.

İKİZLER

burçlar

Sevgili İkizler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniayda, güven olgusu sizin için çok önemlidir. Hayatınız, kararlarınız ve durumunuzla ilgili hiçbir şeyi şansa bırakmamanız gerektiğini bilirsiniz. Gizli aşk ilişkileri veya mesleki sıkıntılar bu Yeniayda sizi daha fazla düşündürür. Şartları size uygun iş imkanlarını araştırırsınız. Dış baskılar, zorlamalarla başa çıkabilmek için bu Yeniay bir uyarı, kendine gelme ve farkındalıktır. Bir başka önemli husus, Yeniayın yöneticisi Venüsün cumartesi günü Yengeçte seyrine başlamasıdır. Bu durum güvence elde etmek amaçlı mülk sahibi olmanın, yatırım yapmanın, ailenize ait bir mülkü satarak payınıza düşeni almanın işaretçisidir. Finansal konularda uzun uzun düşünmenizi tavsiye ediyorum. Tedbirli olmak, iyice araştırmak yararlı olur. Bu Yeniay biriktirmenin, tasarruf yapmanın göstergesidir. Dünyanın türlü hali var diyerek güvenceyi önemsediğiniz zamandır.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında ileri-geri hareketleriyle etkili olacak Uranüs-Boğa geçişi, farkındalık sürecidir. Hiç kimsenin bilmediği, derinliklerinizde yatan, yüzleşmekten belki de hoşlanmadığınız geçmişe ve bugüne ait olan her şeyi yüzeye çıkarır. Bunu olumsuz görmeyin. Bunlar zaten sizi yoran, psikolojik ve fiziksel anlamda zorlayan, çoğu zaman inişler çıkışlar yaratarak zamanınızı alan mevzulardır, alışkanlıklardır, yüklerdir. Sanki eski bir sandıktan çıkan giysiler gibi düşünelim. İşinize yarayanla yaramayanı tespit edeceğiniz bir süreç gibi düşünün. Bu değişime gönüllü olunuz. Belki gizli bir ilişki, geçmişte yaşanmış büyük bir problem, içinize attığınız bir acı, uzun zamandır çekilen bir sıkıntı, maddi-manevi yaşanan hayal kırıklıklarının üzerinden bir bir atlayıp, kendimize boş bir alan yaratacağız. Kendimizi yeniden tanımlayacağız. Biz bunu yaptıkça, rahatladığımızı, bunların bize nasıl da zaman kaybettirdiğini göreceğiz. Bu bile ne güzel bir duygu olacak. Siz yüklerinizden kurtuldukça, rüyalarınız anlamlı, bedeniniz huzurlu ve dengesiz olan ne varsa dengeye kavuşacak. Hayatın zorlu yollarında koşturan ve sürekli bir şeyleri bir araya getireceğim diye yorulan bir kişiyseniz, şimdi kazandığınızın tadını çıkarmayı, olmayanın derdine düşmemeyi öğreneceksiniz. Tam tersine fazla durgun, öyle köşeye sinmiş, elini eteğini hayattan çekmiş bir kişiyseniz şimdi hayata yeniden sarılıp, tüm eskileri cilalayıp yeniden var olmanın keyfine varacaksınız. Bu bir eserin, ürünün, çalışmanın ortaya çıkmasına vesile olur. Benim size tavsiyem yorumunuzda yer alan bu değişim ve yenilikleri tekrar okumanız ve bunlara hazırlıklı olmanızdır. Yok hala bilinçaltınızda bir şeyleri bastırmaya, biriktirmeye ve kendinizi üzmeye devam ederseniz, emin olunuz ki, kendinize zarar verirsiniz. Uranüs-Boğa burcu seyri, tutunduğunuz katı düşünceleri ve bağımlılık yaratan her şeyi geçersiz kılacaktır. Kaygılar, endişeler, güvensizlikler yerine, zihnin yüksek bir farkındalığa ulaşması zamanıdır. Hani derler ya, bir şimşek çaktı ve birden kendime geldim diye. Benim de sözünü ettiğim böyle bir uyanıştır.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, İkizler için son derece olumludur. Arkadaşlıklar, ekip çalışmaları, gezmek, yerinde görmek, keşfetmek anlamında bu enerjiden yararlanırız. Girişimde bulunuruz. Dünyayı tanırız. Trendleri takip ederiz. Yüksek eğitimde olanlar için de gelecekleri tayin etme anlamında bir seçimde bulunma zamanını işaret eder. Girişimci davranacağız. Yolculuklar, grup temasları, organize işler, bir projenin yürürlüğe konması çalışmaları, yeni hedef belirleme, yurtdışı-yurtiçi bağlantılarında bulunabilirsiniz. Sıradan işler yerine farklı ve yenilik anlamındaki çalışmalara ağırlık verebilirsiniz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs, maddi-manevi anlamdaki hassasiyetin yükselişidir. Güvence, geleceğinizi garanti altına alma, daha doğru yatırımlarda bulunarak güçlenme veya elinizdeki çarçur etmeden bir kenarda tutma bu dönemin etkileri arasında yer almaktadır. Sevdiklerinizi koruma içgüdünüz, ister istemez adımlarınızı doğru yönde atmanızı sağlayabilir. Harcamalarınıza dikkat edersiniz ve kredi kartı kullanımında ölçülü davranırsınız. Genel bu süreçte sıkı pazarlıklar yapılır, ekonomik olana yöneliriz. Aşk evinizin yöneticisi olması nedeniyle bu dönemde, güvenilir, anlayışlı, sahiplenen, koruyan, tutumlu bir sevgili başınızın tacıdır. Mali açıdan size yardımcı olması, sizin değerlerinizi kazancınız en az sizin kadar önemsemesi, ilişki seçiminde veya devam eden beraberliğinizde gayet önemlidir.

YENGEÇ

burçlar

Sevgili Yengeçler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniayda, size fayda sağlamayacak hiçbir proje, ilişki ve durum içinde yer almazsınız. Bu açıdan gayet olumlu bir Yeniay diyebiliriz. Seçtiğiniz arkadaşlarınız, çalıştığınız iş, el attığınız her şeyde kazanç elde etmeye yönelik düşünecek, ona göre değerlendirmede bulunacaksınız. Aşkta, çocuk sahibi olmada, çocuklarla ilgili konularda ve yeteneğinizi değerlendirmede bu Yeniay olumlu kararların verilmesini sağlayıcıdır. Aşık olabilirsiniz, cinselliği daha fazla önemsersiniz ve gönül verdiğiniz işe tutkuyla bağlanırsınız. Bu Yeniayın sizin açınızdan bir başka güçlendirici yanı, Venüsün cumartesi günü burcunuzda seyrine başlamasıdır. Böylece tutumluluk başta olmak üzere, güvence elde etmek amaçlı girişimlerde başarılı olunur. Ev sahibi olmak, sevdiklerinizi garanti altına almak, aileye sahip çıkmak kolaylaşıyor. Ayrıca sağlıklı yaşama ilginiz yükseliyor. Bu zararlı alışkanlıklardan sizi uzaklaştırıcı ve koruyucu olacaktır.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında ileri-geri hareketleriyle etkili olacak Uranüs-Boğa burcu geçişi yenilikçi bir bakış açısıyla arkadaşlıkları, sosyal ilişkileri, toplumsal hareketleri, hedefleri belirleyen süreçtir. Yaşanacak gelişmeler sizi farklı gruplarla temasa geçirir. Eski kalıplardan, katı kurallardan uzaklaştırıp, anlamlı bir değişim için yüreklendirir. Birilerine göre biçimlenmiş, alışageldiğiniz, böyle rahat ettiğiniz ilişkilerden sizi uzaklaştırarak, hayatın farklı yüzleri, ortamlarıyla kaynaştırır. Başarılı bir geçişe hazır olanlar için bu süreç, büyük bir idealin oluşmasını ve gerçeğe dönüşmesini sağlayabilir. Projeler, öncelikler, özgürlükçü bir bakış açısıyla ele alındığında maddi-manevi kazanç yolları da farklılaşır. Gireceğiniz çevre, katıldığınız organizasyonlar, el ele verdiğiniz insanlar yeni fikirlere açık, yaratıcı kişilerdir. Artık eskinin yenileşmesi gereken bu dönemde bize sınır çizen her şeyin ötesine geçilir. Bakış açısı ve değerler katı bir anlayışla değil, daha esnek şekilde ele alınır. Farklı düşüncelerde olan kişilerin arasındaki sinerjiyi hissedeceğiz. Kendi dünyasında yaşayan Yengeçler şimdi yeni bir dünyayı keşfedecekler. Daha fazla güvenlik, daha fazla statü, daha fazla olan ne varsa, belki az ama öz olanla yer değişecek. Farklı kültürler, ruhsal çalışmalar, bütünle sizi buluşturan ilişkiler önemli olacak. Maddi-manevi değerlerin aslında kişiyi nasıl da bağlayıcı ve bir yarış atı gibi peşinden koşturucu olduğunu, aslında mutluluğun egomuzun bağlayıcı, kısıtlayıcı bağlarından kurtulmak olduğunu göreceğiz.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Eş veya iş ortağınızın parasal konularda özgür hareket ve karar almak ister. Kendi bildiği şekilde ve kurallara uymayan tarzdaki davranışları sizi rahatsız edebilir. Bu dönemde finansal konularda siz de rahat davranabilirsiniz. Kredi çekimlerinde ve kredi kartı harcamalarında ölçüyü kaçırmamak lazım. Ortaklaşa bir proje için finansör arayışına geçebilirsiniz. Mali paylaşımların, ortaklarla ilgili para alışverişlerinin, maddi anlamdaki her türlü bölüşümün, borçların bizi aktif olarak düşünmeye sevk ettiği bir zaman dilimidir. Evlilikte eşle ilgili mali paylaşımların tekrar ele alınması gerekebilir. Bütçemize göre hareket edilmesinde fayda vardır. Eşin mali konularda uygulayacağı baskı da bizi rahatsız edebilir.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs burcunuzda ilerleyecek. Değerlerinize sahip çıkışınız öylesine güçleniyor ki, dışarıdan gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı kalenizi savunursunuz. Sevdikleriniz gözünüzün bebeğidir. Onların her türlü gereksinimlerini karşılamak, huzur ve güven içinde yaşamaları adına elinizden geleni yaparsınız. Anneniz, babanız, çocuğunuz, eşiniz, eviniz, yaşadığınız toprak, sahip olduğunuz her şeyi, kısaca sınırlarınızı korursunuz. Bu süreçte insanlar, sizin ne kadar duyarlı ve sevgi dolu bir insan olduğunuzu fark ederler. İlişki anlamında da karşınıza arzu ettiğiniz kişilik özelliklerine sahip biri çıkabilir. Devam eden ilişkilerde de sevgi alışverişi gayet olumludur.

ASLAN

burçlar

Sevgili Aslanlar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, kariyer ve ailevi konularda sizi başarılı olmaya teşvik eder. Yaptığınız işin getirisi, manevi hazzı, geleceği önemlidir. Yeni bir işe başlamak, mevcut işinizde yükselmek, bulunduğunuz ortamda takdir edilmek için çabalarsınız. Bu Yeniayda işiniz kadar ailevi konular da önem taşır. Sözgelimi bir mirasın paylaşımı, aileyi ilgilendiren bir meselenin çözüme kavuşması mümkündür. Yeniayın yöneticisi Venüsün, cumartesi günü itibariyle Yengeçte ilerleyişi, huzur ve güvencenin öncelikle kendi içinizde oluşturulmasını sağlayacak. Aşırı duyarlılık yerini kendinizle barışık olmaya, sürekli bir şeyleri kafanıza takmak yerini üretime dönük düşünmeye yöneltecektir. Zaten yararlı olan da budur. Yoksa fazlasıyla hassas oluruz ve dışarıdan kendimizi soyutlarız. Hayaller tabii ki güzeldir. Ancak bu Yeniayda aşırı hayalcilik yerine gerçekleri önemsemek, farkındalık geliştirmek, gizli saklı işler yerine, hakikaten işe yarar bir şeylerle uğraşarak dış dünyada yer almak size fayda sağlayacaktır.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında ileri-geri devinimiyle hepimizin hayatında farklı bir alanı uyaracak Uranüs-Boğa seyri kimi Aslanlar için yeni bir kariyer hedefi, bir değişim, yeni bir başlangıçtır. Israrla sürdürdüğünüz belki de hiç zevk almadığınız bir yaşam şeklinden, farklı ve sizi memnun edecek bir hayata geçiş dönemidir. Alışılmış yaşamdan, farklı olana yöneliştir. Uzun yıllardır düşünü kurduğunuz, ancak bir türlü cesaret bulamadığınız bir işe adım atabilirsiniz. Aklınıza gelecek yeni fikirler, projeler üzerinde çalışabilirsiniz. Kısıtlı bir hayattan, sıra dışı keşiflerde bulunacağınız bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Hatta içinizden, bunu rüyamda görsem inanmazdım dediğiniz bu yenilikler bir uyanış, bir farkındalık yaratacaktır. Bazen de, hiç bir şey düşünmediğiniz halde öyle bir değişim gerçekleşir ki, ilk başta çekinseniz de, sonrasında sizi ne kadar mutlu ettiğini fark ederseniz. Merak etmeyiniz. Olmaz dediğiniz her şey bir bakmışsınız emrine amade olmuş. Siz yeter ki, bu sürecin başında, hayatın size sunacağı yenilikler açık olunuz. O yenilik gelip sizi bulur. Bu uzun tarih aralığında, size baskıda bulunan kişilerden, ortamlardan, görevlerden pek hoşlanmazsınız. Kariyer ve toplumsal hayata bakışınız sadece paraya, mala, mülke, statüye bağlı olmaz. Zevk alacağınız, içinde yer almaktan hoşnut kalacağınız, iyi ki buradayım, iyi ki buna karar vermişim diyeceğiniz gruplar, aktiviteler ve ortamlardır. Tabii ki acele etmeyecek, zamanın getireceği şartlar ve koşullar çerçevesinde kendinizi böyle bir değişimin içinde bulacaksınız.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Farklı ve genelde kurallara uymayan tarzda ilişkiler yaşanır. Böyle bir hayatınıza girebilir veya siz özgür hareket etmeyi tercih edersiniz. Kolayca aşık olan partner, ilişkinin sorumluluğu yüklenmek istemeyebilir. Bazen oldukça ateşli davranır bazen de varlığı ve yokluğu belli değildir. Keyifli zamanlar geçirilir. Ancak bu evliliğe veya uzun süreli beraberliğe dönüşmez. Uzun süredir birlikte olanlar dahi partnerinin sıra dışı davrandığını hissedebilir. İlişkisinde problem yaşayan Aslanlar, bu dönemde partnerin kendisini biraz daha fazla öne almak istediğini görecektir. Kişi problemleri kaldıramayacağına dair sinyaller verebilir, bu da Aslanlar için yorucu olabilir.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihler arasında, Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aileniz, değer verdiğiniz her şey önemlidir sizin için. Bir yanınız gitmek istese de, bir yanınız kalmaktan yanadır. Kırılmak, üzülmek istemeyiz. Şöyle bir derinlere dalarız. Sevginin ne kadar kıymetli olduğunu, aile birliğinin önemini bir kez daha anlarız. Giden bir sevgiliyi, bir daha görmemiz mümkün olmayan bir kaybımızı hatırlarız, hüzünleniriz. Eski günleri anarız, kendi kendimize konuşuruz, dertleniriz. Derinliklerimizde saklı olan ne varsa onunla buluşuruz. Hala bitmemiş mesele, bir ilişki bizi üzüyorsa, sağlıkla alakalı bir mesele kafamızı kurcalıyorsa bunlar üzerinde daha fazla durabiliriz. İlişkimizde mutlu isek, sevgilimizin yanında huzur buluruz. Tüm sevdiklerimizi önemseriz. Onlar adına kaygılanırız. Onları kanatlarımızın altına alırız, zarar gelmemesi için. Geleceğimizi garanti altına almak isteriz.

BAŞAK

burçlar

Sevgili Başaklar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, kazanç ve başarı için odaklanmanızı, yavaş ancak emin adımlarla amacınıza ulaşmayı sağlayıcıdır. Hangi alanda olursa olsun araştırır, okur, bilgilenir ve cesaretle kafanıza koyduğunuzu yaparsınız. Eğitim, iş hayatı ve kazanç elde etmeye yönelik gayet olumlu şekilde sonuçlanır. Yeniayın yöneticisi Venüsün, cumartesi günü Yengeç burcunda ilerlemesi, sosyal hayatla bağımızı maziyle ilişkilendirse de, güvendiğimiz dostlarla olmak, tekrar bir araya gelmek sizi moral olarak canlandıracaktır. Sözgelimi bir grup içinde görev üstlenmek, aile ve çocuklarla ilgili projelerde yer almak, danışmanlık vermek, rehberlik etmek bu Yeniayda etkili uğraşlardır. Uzun zamandır düşündüğünüz bir plan hayata geçirebilir veya farklı bir alan ilginizi çekebilir. Çevre ilişkilerinin etkinliği bu Yeniayda bir hayli önem taşıyor. Bu sayede daha aktif olacak, başkalarına destek vermenin hazzını duyacaksınız.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Uranüs-Boğa burcunda seyrini sürdürecek ve ileri-geri hareketiyle, değişim rüzgarları estirecek. Uzun yıllar aynı ortam ve aynı insanlarla çevrili bir düzende yaşayanlar sıkılıp, yeni bir çevreye, ülkeye, şehre yerleşebilirler. Kendi ülkesinden uzakta olanlar vatanlarına geri dönebilirler. Yaşam koşullarını dar bir çerçevede görmek zamanı geçiyor. Şimdi sınırlar genişliyor, insan farklı bir şeyler yapmak için start veriyor. Zaten gelişmeler de bu yönde kendini hissettirecektir. Olanaklar karşınıza çıktığında, dünyada trendler değiştiğinde, gözü açık olanlar ileriyi görerek yeni bir yol kararları vereceksiniz. Ev yaşamında olan bir kişi, yüksek eğitime başlayabilir. Önceden karar verdiğiniz bir branşı değiştirebilirsiniz. Hayatı algılama biçiminiz gezerek, görerek, keşfederek yenilenebilir. Yaptığınız iş başkaları tarafından izlenir, görünür, takip edilir. Daha büyük daha farklı bir düşünmeye başlarsınız. Hani yerleşmiş kalıplardan kurtulmak, dünyayı görmek, anlamak fikri cazip gelir. Hatta kimsenin düşünmediği yenilikleri takip ederek, aktivitelere katılarak, seminerler, organizasyonlarda yer alarak, bir grupta kendinizi tanıtarak farklılık yaratabilirsiniz. Bugüne dek oluşturduğunuz inanç sistemi bile değişime uğrar. Her görüşten insanla bir araya gelirsiniz. Dünyanın sadece bildiğiniz kadar küçük bir yer değil, yaşanması, hissedilmesi gereken tüm detaylarını keşfedersiniz. Bütün bu yazdıklarım, kişiden kişiye değişse de, şu bir gerçek ki Başakların hayatında artık eskiye ait olanlar yenileniyor ve yenilendikçe farklı yollar keşfediliyor. Öğrendikçe genişleyen ufkunuz, maddi-manevi anlamda bir açılım süreci anlamı taşıyor.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, özgür olmak isteriz. Dokuz altı işlerle günün sınırlanmasından hoşlanmayız. Ekip halinde bir proje çalışmasına girebiliriz. Gönüllü çalışmalar da bu süreçte ön plandadır. Kronik sağlık şikayetlerimizi tekrar bir kontrol ettirmekte yarar vardır. Vücudu gevşetici egzersizler yararlı olur. Böylece enerjimizi doğru yönde kullanabiliriz. İşimizde tatmin olmak duygusu bu geçişte son derece önemli olacaktır. Farklı olan yeteneklerini, projelerini, tasarımlarını öne sürmek isteyen kişiler için bu tarih olumludur.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs, aşk hayatımız veya çocuklarımızla ilgili konularda ayaklarımızın sağlam yere basmasını istediğimiz bir geçiş bu. Bu önem, hem dostlarınız hem iş bağlantılarınız hem de ailenizden destek görebilirsiniz. Siz de onlara karşı cömert yaklaşımlarda bulunursunuz. Ancak ben parasal konularda hesabı şaşmamanız gerektiğini de söylemeliyim. İş durumumuza göre hareket edelim. Gelirse tamam, ancak kısıtlı bir geliriniz varsa açılmamak lazım. Bu süreçte, öyle kolay ilişki kurmayız. Karşımıza çıkan kişiyi tanımak bilmek isteriz. Bazen eski bir sevgili, bir arkadaşla karşılaşırız. Zaman geçmiştir fakat onu gördüğümüz içimiz bir hoş olur. Bazen de kaderimiz, bize gerçekten seveceğimiz kişiyi bu dönemde getirebilir, mutlu oluruz. İlişkilerde aidiyet duygusu, değerlerimizin aynı olması, huzur, güvence, uyum, şefkat gibi duygulara bilhassa önem veririz. Duygularımızı, hislerimizi, durumumuz ancak güvendiğimiz kişilerle paylaşırız.

TERAZİ

burçlar

Sevgili Teraziler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, eş veya farklı bir yerden size ulaşacak paranın işaretçisidir. İsteklerinizi elde etmek için her türlü mücadeleyi vereceksiniz. Çünkü kazanmak, güvende yaşamak, başarılı olmak, başkalarının gözünde güçlü görünmek bu Yeniayın özünde var. Doğaldır ki, hiçbir şeyi şansa bırakmayıp, tuttuğunuzu koparmak için harekete geçeceksiniz. Karşınıza çıkacak engeller olsa bile, siz asla aldırmayacak, ne olursa olsun kazanmaya dönük düşüneceksiniz. Yeniayın bir başka önemli yanı, yönetici Venüsün-Yengeçteki seyri olacak. Cumartesi günü itibariyle, toplumsal alanda, iş hayatındaki sorumluluklar sizi biraz yorsa da, güvence o denli kıymetli ki, duygularınızın sizi etkilemesine izin vermemek lazım. Madem bu Yeniay, olumlu işaretler taşıyor. O zaman bizim de bu enerjiden yararlanmak için her şeyi kafamıza takmamamız lazım. İşimize sahip çıkarak, bulunduğumuz mevki veya konumu korumak amaçlı hareket edelim. Başkalarından etkilenmeden, kendimize güvenerek kontrolü elimizde tutalım.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Uranüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İleri-geri hareketiyle oldukça uzun bir süreyi kapsıyor. Sizler için anlamı, başkalarıyla finansal ilişkinizde değişen durumlara göre yeni yol haritası belirlemek. Önce özel açıdan bakalım. Sözgelimi eşinizin mali durumunda yaşanan bir zorluk doğaldır ki, size yansıyacaktır. Aranızdaki birlik ve sevginin gücüne göre, beraberce bu dönemi atlatmak için el ele de verebilirsiniz veya kopabilirsiniz. Bu dönem oldukça uzundur. Bunu hemen Mayıs 2018 olarak görmeyelim. 7 yıllık bir süreç bu. Madem böyle risk var. Daha dikkatli şekilde hareket etmekte yarar var. Bir başka olasılık, evlilik yoluyla mali gücünüzün yükselmesi hali olabilir. Ancak bunun da uzun vadeli ve dikkatli şekilde gözden geçirilmesi gerekir. Bu şimdi iyi bir şey gibi gözükür, sonrasında gerek siz gerek eşiniz fazlaca açılırsanız sorunlar yaşanır. Bir başka örnek, iş ortaklığının bitirilmesi olabilir. Benim tavsiyem, bu süre içinde kurulacak iş veya özel anlamdaki beraberliklerin çok güçlü bir temele dayanması. Hani biz bilinçli olalım diye söylüyorum. Bu dönemde kredi ödemeleri aksatılmamalı. Kredi alırken mutlaka dikkat edilmeli. Şunu belirteyim bundan böyle, atımızı sağlam kazığa bağlamak zorundayız. Zaten sürecin özünde yatan da budur. Ne olursa olsun, kendi çıkarlarınızı daha fazla düşünürsünüz. Kibarlık, idare edeyim zamanı değildir. Bir miras paylaşımı, bir boşanma davası, bir mülkün satışı ve ortak pay edilmesi gibi konularda gözünüz açık olmalı. Ayrıca ufak tefek dahi olsa, sağlık sorunlarınızı mutlaka doktora gösteriniz. Hayatın doğal ritmine saygı duyalım. Yürümeyen, zorluk çıkartan, sıkan ve yoran ilişkilerden, alışverişlerden, ortaklıklardan kaçınalım.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu süreç bir yanıyla aktif bir şekilde aşkı yaşama arzumuzu diğer yanıyla özgürlük ihtiyacımızı simgeliyor. Bu durumda kolayca aşka kapılarımızı açarız ancak baskı altında kaldığımızda hoşça kal deriz. İlişkilerde arkadaşlık olgusu, farklı bir şeyler yapma isteği ön planda olacaktır. Bireysel yapımızı koruyacağız. Bir başkasının onu ele geçirmesine, yönetmesine izin vermeyeceğiz. Bu Teraziler için çok önemli olacak. Birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alacağız. Ancak bir şeyi yapmak istemediğimizde DUR sinyalini vereceğiz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Her konuda güvence, şefkat, anlayış ve yaşamınızı sağlam bir temel üzerine inşa etmek istersiniz. Ailenizin düşünceleri, toplumsal farklılıklar, gelenekler ve görenekler, alıştığınız düzen, bağlılıklar tümüyle üzerinizde baskın hale gelebilir. İş değiştirmek yerine mevcut işi sürdürmek, iş ilişkilerinde sorunlar olduğu halde, üzerinde durmamak gibi. Venüs-Yengeç burcu ilerleyişinin bir başka önemli tarafı, eş veya iş ortaklarınızla aranızdaki paylaşımdır. Eğer bu konuda problemler varsa, mutlaka karşılıklı sorumluluk çerçevesinde ele alınmalıdır. Otoritelerle iş kaynaklı maddi ve manevi anlamda hukuken bir probleminiz varsa, bunların da mutlaka gözden geçirilmesi ve haklarınızın savunulmasında fayda vardır.

AKREP

burçlar

Sevgili Akrepler, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, ilişki konularını bir hayli vurgulayıcıdır. Sizin için mevcut beraberliğinizde sevgi, güven, saygı gibi olgular bir hayli önemli olacak. Bu Yeniay bir evlilik kararının göstergesi olabilir. Aile kurmak, ev sahibi olmak, başarılı olmak ve işlerin yolunda gittiğini görmek sizi mutlu edecektir. Bu Yeniayın bir başka olumlu yanı, cumartesi günü itibariyle Venüsün Yengeç burcunda seyrine başlaması. Doğaldır ki bu size insanlarla anlaşmakta, sizi destekleyen kişilerle tanışmakta, duygularınıza hitap eden kişiyle karşılaşmanızda şans verecektir. Hakikaten olumlu bir Yeniay bu. Başka bir çevreye taşınabilirsiniz ancak endişe etmeyiniz. Alışmanız kolay olur. Yıllar önce tanıdığınız birisi tekrar karşınıza çıkabilir. Ancak zaman geçmiştir, o zamanlar yaşananlar unutulmuştur. Fakat bu durum sizi maziye götürür ve heyecanlandırır.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Uranüs, İleri-geri hareketiyle uzun bir süre hepimizin hayatında değişimleri ve yenilikleri işaret edecek. Bu durumda ilişkilere bakış açımız, tercihlerimiz, bir insanda aradığımız nitelikler de değişime uğruyor. Öncelikle geçirilen tecrübeler sonucu artık karşımıza çıkan kişiyi dünyanın yedinci harikası olarak görmeyeceğiz. Aynı şekilde karşımıza çıkan kişiler de bunu böyle düşünebilir. Mevcut ilişkilerde baskıya yer yok. Birey olarak taviz vermeye pek yanaşmayız. Hani derler ya insana göre muamele. Ne sunuyorsan, ne kadar güvenilirsen, ne kadar beni düşünüyorsan, ben de o kadar sana sunarım, güvenilir olurum, düşünürüm. Buna uymayan evlilikler bu süre içinde sona erebilir. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur bakış açısı bu dönemde bir hayli yoğun olacak. Durum böyle olunca Akrepler yaş tahtaya pek ayak basmazlar. İş ortaklığında da durum buna benzer. Uzun süredir devam etse dahi, ortakların dürüstlük ve karşılıklı çıkar olgusunu test etmeleri mümkündür. Genel olarak sürece bakarsak, uzun yıllardır bekar olanlar evlenebilir. Sıkıntılı sorunlu ilişkiler bitebilir. Şunu söylemeliyim ki, her ne olursa olsun bilelim ki, bize uygun olmayandı ve zaman kaybettirendi. Şimdi zihnimiz yüksek bir farkındalıkla seçmesini de bilecek, yaşamasını da.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Aile içinde özellikle birbirinizin özgürlüğüne, fikirlerine, hedeflerine saygılı olmanız gerekir. Eş veya anne-baba fark etmez. Bu dönemde kimsenin kimseyi denetlemeye, baskı altına almaya hakkı yoktur. Zaten böyle bir şeye de izin vermezsiniz. Partnerle aynı ortamda yaşama fikri sürecin hoş yansımaları arasındadır. Fakat belirttiğim gibi, bireysel hedefler ve kararlar her iki taraf için de kendine dönük şekilde düzenlenmelidir. Arkadaşça birbirinize yanaşmanızda fayda vardır.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında, iç dünyanızda artan sezgileriniz bir ışık gibi sizi korur. İlişkisi sağlam temelli olanlar için bu dönem, yoğun duyarlılığın koruma ve sahiplenme içgüdüsüyle birleştiği bir zaman aralığıdır. İlişkisinde sorun olanlar bu dönemde hoşgörüyü, sempati, iyi niyeti ve duygusal bütünleşmeyi kendi aralarında kolaylıkla sağlamaları mümkündür. İlişkisi olmayanlar bu dönemde, güven, sadakat olguları güçlü, ailevi ve toplum değerlerine saygılı, sahiplenici ve koruyucu kişileri çekici bulabilirler. Tanıdığınız insanlara, zamanla oluşturduğunuz değerlerinize, ailenize, ülkünüze sıkı sıkıya bağlılık gösterdiğiniz bu süreçte, güvendiğiniz insanlara, ortamlara daha fazla yönelirsiniz.

YAY

burçlar

Sevgili Yaylar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, günlük hayatta, çalışma yaşamında ve uğraştığınız konularda başarılı olmak arzusu ön planda olacaktır. Sizi takdir eden, destekleyen, yaptıklarınızı önemseyen kişilerin varlığı ilerlemenizde etkilidir. Bir proje üzerinde çalışıyor veya uzun zamandır uğraştığınız bir iş olabilir. Bu Yeniayda çok daha hırslı şekilde çalışacak, inceleyecek, kendinizi belki yetersiz bulacak ve eksiklerinizi tamamlamak için mücadele edeceksiniz. Duyarlısınız. Ancak fazla çalışmak, hırs, kimi zaman endişe sizi hasta etmesin. Sağlığınıza önem veriniz. Yeniayın bir başka önemli yanı, yöneten güç Venüsün cumartesi günü Yengeç burcunda ilerlemesi. Bu durum, finansal konularda güvenli, sağlam ve gerçekten inanacağınız kişilerle bağlantı kurmanızı sağlar. Bu partneriniz de olur, iş ortağınız da. Önemli olan, inandığınız değerlere aynı saygıyı göstermesidir. Eğer bir banka kredisi çekmeyi, bir yatırımda bulunmayı düşünüyorsanız uygun faiz oranlarını araştırınız ve güvendiğiniz bankayı, yatırım araçlarınızı tercih ediniz.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Uranüs-Boğa burcunda seyrini sürdürecek. Bu oldukça uzun bir süre olduğu için, yorumda sözü edilen gelişmeleri de geniş bir zamana yayarak düşünmek lazım. Bu dönemde, maddi açıdan doyurmayan, garantisi olmayan, tat vermeyen ve zorlayan işlere tahammülümüz olmayacak. Uzun yıllardır bir şekilde sürdürdüğümüz, alıştığımız veya cesaret bulamayıp sineye çektiğimiz yaşam koşulları artık değişmeye başlayacak. Yepyeni, belki başlarda biraz zorlayan ancak sonrasında tatmin olacağımız işlere yöneleceğiz. Bedenimize, ruhumuza iyi gelene yöneleceğiz. Değişiyoruz ve değiştirmemiz gerektiğine farkına varıyoruz. Bu süreçte belki siz hala aynı şeyleri inatla yapmaya devam edeceksiniz. Fakat öyle gelişmeler yaşanır ki, sizin de artık tahammülünüz kalmaz. Önümüzde açılan kapılar, yollar, fırsatlar görülmelidir. Artık en ufak bir sağlık problemi göz ardı edilmeyecek. Çünkü biliyorsunuz ki, en büyük hazinemiz ruhsal ve fiziksel anlamda sağlığımızdır. Ben bu dönemin sizler açısından gerekli ve gereksizlerin ayıklanması olarak görüyorum. Amaca ulaşmanızı sağlayacak bu geçişte, bir şeyler sizi uyarır, sizde farkındalık uyandırır. Daha önce güvence olarak gördüğünüz değerler, şimdi anlam ifade etmez. Farklı olan, hakikaten içinde yer almaktan zevk alacağınız bir yaşam kurulur. Yeni fikirler zihnimizde uyanır. Bunlar projelere dönüşür, uygulanır. Bu süreçte size tavsiyem, uyarıları görmezden gelmemenizdir. Çünkü bu sayede değişim ve yenilenme gerçekleşecektir.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Aşk hayatınız bir hayli aktif hale gelir. Tanışmalar bu tarihte daha yoğundur. Grup faaliyetleri, kültürel etkinliklerde bulunmak hoşunuza gider. Aktiviteler genelde yakın çevrenizle ve belli bir grup içinde daha yoğundur. Çok fazla yabancıyla temas yerine, bildiğimiz dostlarla temas etmeyi tercih ederiz. İnternet üzerindeki paylaşımlar da buna dahildir. Zorlayıcı olan hiçbir şeyden hoşlanmazsınız.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Kendinizi garanti altına almak istersiniz. Geleceğiniz adına yatırımda bulunabilirsiniz. Eğer ayrılma durumda olan bir kişiyseniz nafaka sorunlarınız için karşılıklı görüşmeler veya hukuki konular gündeme gelebilir. Eş veya sevgililer bu süreçte koruyucu ve sahiplenici tarzda birbirlerine davranışta bulunurken aralarında güçlü ve tutkulu bir cinsellik yaşanabilir. İster özel ilişkimizde istersek iş ortaklarımızla olan her türlü alışverişimizde güven duymak isteriz. Maddi ve manevi değerlerimizi başkalarıyla paylaşabilmemiz için, karşımızdaki kişinin samimiyetinden emin olmak isteriz. Bir ilişki soru işaretleri uyandırıyorsa bunu bilmekten yanayızdır. Bir iş ortaklığında güvensizlik varsa devam etmekte zorlanırız. İçgüdüsel olarak hassasızdır ve zor duruma düşmekten çekiniriz.

OĞLAK

burçlar

Sevgili Oğlaklar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, moralinizi yükselten, sizi aşkta ve sosyal hayatta destekleyen, başarılı olmanızı sağlayan bir dokunuş ve şanstır. Kendinize özen gösterirsiniz, karşı cins üzerinde etkili olursunuz, girdiğiniz ortamlarda göz doldurursunuz. Aşkı teninizde hissetmenin, sevdiğiniz kişiyle güçlü bir bağ kurmanın işaretçisi olan bu Yeniay sayesinde, Oğlaklar tutkulu bir aşka yelken açarlar. Plan ve projeler başarılı sürdürülür. Yapılan işler başkalarına sunulur, geri dönüşler gayet olumludur. Bu Yeniayda önemli bir nokta, karşıt burcunuzda ilerleyecek Venüs etkisidir. Yeniayın yöneticisi olması nedeniyle, partnerimizin varlığı, ilgisi, ilişkiye kattığı değer gayet önemli oluyor. Zaten Yeniay, bu yöndeki olumlu gelişmeyi işaret ettiği için rahat olalım. Ancak problemli bir ilişki varsa, eş ilgilenmiyorsa, güvenilir davranmıyorsa tabii ki gerçekçi olmanız gerekiyor.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Uranüs, tüm burçları bu uzun süre içinde farklı alanlarda değişim ve yenilikle buluşturacak. Kimi zaman buna gönüllü olacağız, bazen direneceğiz. Ancak olması gereken, gerekli olan sizinle buluşacak. Oğlaklar artık aşk konusunda cesurlar ve değişimi arzuluyorlar. Hayatın sıradanlıkları içinde kaybolmak niyetinde değiller. Hayat orada ve oğlaklar onu tüm güzellikleriyle yaşamaktan yanalar. Aşkta sıkıntı çekmek istemiyorlar. Ona göre tercihlerini yapacaklar. Belki de bu değişim, aşktan aşka sizi sürükleyebilir. İlginç değil mi? Hobileriniz de değişir. Yeniliklere öyle hevesli atılırsınız ki, potansiyel yaratıcı gücünüzü şimdi keşfettiğinize şahit olursunuz. Hani hep, şu şöyle olsun, bu böyle olsun, aman kimse duymasın görmesin bilmesin diye sürekli taşların altına elini sokan Oğlaklar, şimdi kendi canını düşünüyor artık. Kimi Oğlaklar, bu süreçte anne veya baba olabilirler. Bu istedikleri içindir. Çocukları olanlar, onların hayatındaki yeni gelişmeleri memnuniyetle izlerler. Onların özgür bireyler olmaları için destek verirler. Çünkü kendileri bu yüzden çok çekmiştir. Bu süreçte sanatsal zevkler, güzellik, bakım, gençleşme, formda olma, sağlıklı yaşam gibi konular ilginizi çeker. Birçoğunuz değişiklikte bulunur. Bu yüzünüze, bedeninize yansır. Bu uzun süre sizler için hakikaten yenilik, değişim anlamında etkileyici olacaktır.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Finansal harcamalar evimizle alakalı olabilir veya sosyal aktiviteler, alışverişler, grup faaliyetleri şeklinde gerçekleşir. Aktif gelirlerimiz olur. Bunlar istikrarlı olmasa da, bu dönemde bütçemizi rahatlatır. Elimizdekini tutmak kolay olmasa da, tedbirli olmayı da bilmek gerekir. Yardımlaşma bu süreçte görülebilir. Ufak veya büyük miktarda birilerine destek verebiliriz. Bu amaçla kermeslere katılabiliriz. İnternet üzerinden alışverişler de dönemin etkileri arasında yer alır.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönem, gerek eş veya iş ortaklarınız gerekse aşk hayatınız, çocuklarınız ve de mesleki konularda güven olgusunun önemini vurgular. Partnerinizin nasıl biri olduğundan tutun da, ilişkinizin özüne, sorunlarınız veya yaşanılan güzelliklere, ileriye dönük planlarınıza kadar her şeyin hassas bir şekilde ele alınması gerekir. İlişkisinde sorun olanlar güçlü bir dayanışma ve sevgi ile problemleri çözebilirler. Ayrılanların birbirine geri dönüş yapması hatta döndükten sonra bir anda evlilik kararı alınması mümkündür.

KOVA

kova

Sevgili Kovalar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, hedefe odaklı azmin, kararlılığın ve başarılı olmak için kendinize verilen bir söz, bir yemin gibidir. Her ne olursa olsun yaptığınız işe damganızı vurursunuz. Ailenizle olan ilişkiniz, işinizde başarı sizin için olmazsa olmazınızdır. Bu yüzden hırslı ve bir o kadar tutkulu olacaksınız. Bu Yeniayda sizi zorlayan meseleleri yine siz kendi içinizde çözebilecek güçtesiniz. Bazen sessizlik, kimi zaman sevdiklerinizle dertleşmek kaygılarınızı giderecektir. Özellikle mesleki alanda hırs bir hayli yoğun olacaktır. Bu sizi başkalarıyla karşı karşıya getirmesin. Siz işinize sarılın, başarılı şekilde yapın. Gerisi gelir merak etmeyin. Bu Yeniay, Venüs yönetiminde olduğu için, cumartesi günü Venüsün Yengeçte ilerlemesiyle, çocuk sahibi olmak isteyenler için bir umut taşıyor. Aile sağlığı da aynı şekilde önem taşıyor. Yorgunluk, fazla çalışma veya bazı duygusal sorunlar sizi etkileyebilir. Böyle durumlarda uykunuza, kısa molalar vermeye, stresten uzak durmaya çalışırsak Yeniaydan olumlu yönde yararlanırız.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında yöneticiniz Uranüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu her burç için oldukça uzun bir süre. Yorumda yazdığım gelişmeleri, olasılıkları geniş bir zaman aralığında düşünmek gerekiyor. Sözgelimi, öyle durumlar olur ki, hani o asla değiştirmem, asla yapmam, olmaz dediğiniz ve ısrarla reddettiğiniz ne varsa onu şimdi esnek, inatsız ve makul şekilde ele alırsınız. Belki de hiç ummadığınız bir yerden elinize geçen para ile evinizi satın alırsınız. Asla terk etmem dediğiniz mahallenizden başka bir yere taşınırsınız. Bir miras, mal, mülk paylaşımı yüzünden yaşanan ailevi kırgınlıklara son verebilirsiniz. Kimi Kovalar, bu dönemde paranın, sahip olmanın, elde tutmanın aslında ne kadar anlamsız olduğunu fark edebilirler. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yok cümlesine uygun şekilde kişisel bakış açılarını değiştirebilirler. Baskı altında olduğunuz, hiç istemediğiniz halde mecbur kaldığınız olguları geride bırakabilirsiniz. Belki yaş alarak belki de artık uğraşmaktan sıkıldığınız ne varsa, hayat şimdi onları yeni bir anlayışla görmenizi sağlayacak. Bütün bunları okurken olumsuzmuş gibi görenleriniz olabilir. Ancak bu dönem farkındalık yarattığı için, bu gelişmelerin aslında ne kadar gerekli olduğunu sürenin bitiminde anlayacaksınız.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Tabii ki aktif bir dönem ve sizler için sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları dönemin etkileri arasında yer alıyor. Bireysel hareket etmek, kendini öne sürmek isteyenler olsa da, bu süreçte başkalarıyla etkileşim içinde olmak en doğrusudur. İnsanlara ulaşmanın yollarından biri de internettir. Bu yolla çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihlerinde Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Beslenmemize dikkat etmeliyiz. Sağlığınız olmak çalışma hayatınız, hizmet verdiğiniz insanlarla olan ilişkiniz, ayrıca eğitimden akademik yaşamınız, hayat görüşünüz ve ailevi yaşamınıza kadar her konu önemli hale gelecek. Bu dönemde hem eski tecrübelerinizi göz önüne alarak durumumuzu inceleyeceğiz hem de yeniliklerde bulunmak neler yapacağımızı düşüneceğiz. Aile üyelerinizin sağlığı, psikolojik durumu, iş hayatı, eğitim yaşamlarıyla yakından ilgilenebiliriz.

BALIK

burçlar

Sevgili Balıklar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, yaşadığınız çevrede, yakınlarınızla ilişkinizde sizi olumlu yönde destekleyicidir. Bilgi ve tecrübenizi göstereceğiniz işlere yönelirsiniz ve tabii ki başarılı olursunuz. Finansal anlamda size artı yönde geri dönüş yapacak projelere başlarsınız. Sosyal gruplara katılır, fikirlerinizle, sunduklarınızla ilgi odağı olursunuz. İletişimde boş ve gereksiz konuşmalar yerine, size maddi-manevi anlamda yarar sağlayacak kişilerle bağlantı kurarsınız. Yolculuklar eğitim, iş veya araştırma amaçlı yapılır. Bu Yeniayı yöneten güç Venüsün, cumartesi günü itibariyle Yengeç burcunda seyrine başlamasıyla, aşkta şansınız yükseliyor. Bekar Balıklar için bu aşık olmak, arzu edilen kişiyle karşılaşmak mümkün. Belki de bu çok önceden tanıdığınız biri de olabilir. Zaman sizi tekrar bir araya getirebilir. Bu tabii ki doğum haritanızla birebir ilgilidir. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarınızla sevgi bağınızın güçlenmesi bu Yeniayda doruğa çıkıyor. Kısa süreli flörtlerden söz etmiyorum. Siz bu Yeniayda güvenceyi önemsediğiniz için, inanmadığınız bir ilişkide yer almazsınız.

15 Mayıs 2018-7 Temmuz 2025 tarihleri arasında Uranüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu her birimiz için oldukça uzun bir süre. Yorumda sözü edilen olasılıkları geniş bir zaman aralığında düşünmeliyiz. Bu süreçte artık kimsenin ne dediğini kafanıza takmazsınız. Hani birisinin sizi etkileyip üzmesi mümkün değildir. Farklı bir çevreye taşınabilirsiniz. Bilgi ve teknolojide son trendleri, modayı, sanatı, yayınları ve bilgileri araştırırsınız. Kendi alanınızda farklılık yaratan çalışmalarda bulunursunuz. İnsanlar sizdeki bu değişimi hayretle karşılarlar. Siz de kendinizdeki bu yeni bakış açısı ve hayatı ele alış biçimini hissettiğinizde, -Bana ne oluyor, çok değiştim diyebilirsiniz. Çünkü fikirler değişecek. O her şeyi güvence altına alayım diye çabaladığınız halde sizin iyi niyetinizi kullananlar, şimdi değişen siz ile karşılaştıklarında şaşırmasınlar. Siz de aynı şekilde aman bir arada tutayım aman şu kişi, aman bu kişi demek yerine, farklı gruplar, kişilerle temasta bulunacaksınız. Bu iş veya özel anlamda olabilir. Yetenekleriniz şimdi çevrenizde fark edilir, ne kadar özel ve sıra dışı biri olduğunuz söylenir, kabullenir. Çok değişti derler sizin için, bu doğrudur. Fikirlerinizi iletişim araçları yoluyla insanlarla paylaşabilirsiniz. Eğitim-iş-satış pazarlama-sanat-teknoloji-danışmanlık gibi alanlarda farklı eserler, çalışmalar yaparsınız. Sıradan değil, konusunda gerçekten deneyimli, bilgi sahibi ve farklılık yaratan kişilerle yakınlık kurarsınız. Zevk alacağınız aktivitelerde bulunursunuz. İlginizi çeken bir konuda eğitim görürsünüz veya eğitim verirsiniz. Üslubunuz diğerleri tarafından ilginç ve özel bulunur. Yıllardır oturduğunuz, aşina olduğunuz yerden başka bir yere taşınırsınız.

16 Mayıs saat:07:55-27 Haziran saat:00:04 tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Balık burcu mensuplarında belli bir durgunluk oluşur. İç dünyalarında mali konuları gözden geçirmek veya bu anlamda neler yapabileceğinizi düşünmek yerinde olur. Kazanımlar, yeteneklerinize göre belirlenmelidir. Hangi iş kolu veya hangi alanda hedef belirlemek istiyorsanız bunlar üzerinde düşününüz. Karda yürüyüp izini belli etmeme sürecidir bu. Kişi kendine göre hedef belirler ve buna göre hareket eder. Bu yaşam stilinize, hayatı ele alış biçiminize göre değişir.

19 Mayıs saat:16:10-14 Haziran saat:00:54 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aşkta sahiplenici ve koruyucu davranmanın, uyumlu, merhametli, duyarlı olmanın işaretçisi bu dönem, romantik paylaşımların da göstergesidir. Yüreğimizin kapılarını sevgiye, sevgiliye açık tutmak bu sürecin genel ifadesidir. Rahatlık ve güven duygusu son derece kıymetli olup, bunu bize vermeyen bir kişiyi yanımıza yanaştırmayız. Yeme-içme, aile işleri, emlak, danışmanlık, ev alım satım kiralama gibi konularda gelir getirici olabilir. Ancak bir borcun altına girmeden önce veya size ait bir emlak satışı veyahut kiralama gibi işlerde hem piyasanın durumuna hem de karşımıza çıkan fırsatlara, kendi kararlarımıza, başkalarıyla alakalı parasal işlerde gelir-gider dengesini gözetelim. Kardeşlerimizle ilişkimize önem verilir, her gittiğimiz yer bize evimiz gibi gelir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler