KADIN

14 Kasım  Boğa burcunda Süper Dolunay

14 Kasım Boğa burcunda Süper Dolunay

Astroloji Danışmanı İremSU, Mynet okuyucuları için hazırladı...

KOÇ

Sevgili Koçlar, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, kazanç anlamında her türlü meselenin sağlamlık, güven ve huzur ilkeleri çerçevesinde ele alınması gerektiğini vurguluyor. İki hafta önceki Yeniayda, başkalarıyla bağlantılı miras, hisse, kredi, vergi, borç-alacak, cinsellik gibi meseleleri derinlemesine gözden geçirmeye başlamıştık. Bugünkü Dolunayda ise, kazancımızı başkalarıyla bölüşüm, paylaşım anlamında duruma bakacağız. Yarar-zarar hesabımızı iyi yapmalıyız. Eğer bir ilişkide veya ortaklıkta sorun varsa, birlikte çözüm yolları aranmalıdır. Benim param-senin paran demek yerine bizim paramız diyerek duruma bakmak gerekiyor. Eğer bu bakış açısına sahip olmadığınız kişilerle iş yapıyorsanız tabii ki dikkatli olunuz. Aynı şekilde siz de, sadece kendinizden yana düşünüyorsanız buna itiraz edecek kişileri karşınızda bulursunuz. Bu Dolunayın Pluto ile olumlu açısı, sizin işiniz, ekmeğiniz, kazancınız söz konusu olduğunda, görev ve sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gerektiğini işaret ediyor. Hani derler ya, işini bilen kaptan diye. Bu Dolunayın da öz cümlesi böyle.


BOĞA

********

Sevgili Boğalar, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle burcunuz üzerinde Dolunay, kişisel anlamda kendinizi, hedefinizi, yaşamınızı, yapmak istediklerinizi, duruşunuzu belirlemenizde önem taşıyacak. Siz iki hafta önce özel veya mesleki anlamda ilişkilerinizi yeniden düzenleyecek şekilde derinlikli bir analiz yaptıysanız, bugünkü Dolunayda güven duygusunu yüreğinizin içinde hissedersiniz. Ben doğru bir ilişki yaşıyorum, karşılıklı olarak birbirimize desteğiz ve hayatımızı sağlam temellere dayalı olarak inşa etmişiz diye düşünürsünüz. Eğer bir şeyler sizde veya karşınızdaki kişide endişe yaratmışsa, her iki taraf da bu ilişki hakkında dürüstçe yüzleşmede bulunarak sorunları çözebilirler. Burada önemli olan, birbirinize olan samimiyetiniz, tutkularınız ve güven duygunuzdur. Bunlar olmadan hiçbir ilişkinin ayakta durması mümkün değildir. Ay-Pluto görünümü, bu Dolunayın olgunlaştırıcı etkisini gösteriyor. Yaşanılan ilişkinin, her iki taraf için de önemli olduğunun işaretçisidir. Eğer yalnızsanız, ilişki kriterlerinizi gözden geçirerek çok daha sağlam ve güvenilir tercihlerde bulunabilirsiniz. Bu Dolunayda soru işaretlerine yer yok. Bir şey ya düzgündür veya değildir. Temeli güçlü olan kalır, zayıf olan biter.


İKİZLER

********

Sevgili İkizler, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, şu andaki mevcut sorunlarımızın üzerimizde yarattığı baskı ve bizim de buna karşılık huzur ve güvene duyduğumuz ihtiyacımızdır. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, çalışma hayatımız, sağlığımız veya günlük uğraşılarımız, çalışma koşullarımızla ilgili konularda derinlikli bir analizde bulunmamız gerekiyordu. Şimdi bu Dolunayda, bir şeyleri derleyip toparlamak gerektiğini biliyoruz. Eğer biz rahatımıza düşkünlük gösterip, bunları umursamazsak tabii ki çok fazla huzur bulmak mümkün değil. Zamanında yetiştirmemiz gereken işlerimiz varsa, bunları mutlaka bitirmeliyiz. Çok fazla çalışan bir kişiysek dinlenmeye de zaman ayırmalıyız. İş şartları bizi zorluyorsa, riskli işlerden veya yorucu çalışmalardan uzak durmalıyız. Tekrarlayan sağlık şikayetlerimizi bir doktora göstermeliyiz. Dolunayın Pluto ile olan görünümü, yanlış ortaklıklar, yanlış yatırımlar, ödenmesi güç borçlar altına girmemek gerektiğini vurguluyor. Bir diğer husus, size gerçekten faydası dokunan kişiler varsa tabii ki onların da dertlerinde yanında olmanızdır. Tam tersine, zarar veren, sizi stres altına alan, huzurunuzu kaçıran kişiler varsa bunlardan da uzak durmanızdır.


YENGEÇ

****

Sevgili Yengeçler, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, uygulanabilir ve uzun ömürlü projeler üzerinde düşünmenin, hesabını yapmanın ve atılacak adımların sağlamlığına önem verilmesinin işaretçisidir. Eğer problemler varsa, bunları dikkatli bir şekilde ele alarak kime, neye güveneceğimizi tespit etmek için bu Dolunay yol göstericidir. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, becerilerimizi ortaya koymak yönünde derinlikli düşünüp bir karar verdiysek şimdi bunları uygulayabiliriz. Aşk hayatımızın geleceğini ilgilendiren konularda güven, sadakat, huzuru önemseyebiliriz. Çocuklarımız varsa onlarla alakadar olabilir, sağlıklı, mutlu ve rahat yaşamaları için elimizden geleni yapabiliriz. Finansal anlamda bir sponsor arayışına geçebiliriz. Bu Dolunay sizler için zorlayıcı değildir. Sadece gücünüzü aşan, sizi zorlayan ve yoran işlere, ilişkilere, riskli projelere yönelmemeniz için önem taşıyor. Malınız, mülkünüz ve size ait değerleri, sevdiklerinizi baskı altına almayınız. Her şeyin azı karar, çoğu zarar demişler. Dolunayın Pluto ile olan görünümü, ilişkinizin geleceğiyle ilgili konularda ciddi ve tutarlı, derinlikli bir şekilde düşünmenizde etkilidir. Birbirinize baskıda bulunuyorsanız bundan vazgeçiniz. Bilakis, bu ilişkiyi, gelişim, değişim ve dönüşüm yolunda yarınlara taşımak istiyorsanız o zaman elbirliğinde bulununuz.


ASLAN

********

Sevgili Aslanlar, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, mesleki statümüz, işveren konumundaki kişilerle ilişkimiz, ailemiz ve yaşamsal konulardaki hedeflerimizin kalıcı ve gerçekçi bir şekilde ele alınmasını gerektiriyor. Hatırlarsanız, geçtiğimiz iki hafta önceki Dolunayda, ailemiz ve evimizle ilgili konular üzerinde yoğunlaşmıştık. Derinlikli bir analizde bulunarak mal, mülk, miras gibi meseleleri gözden geçirmiştik. Bu Dolunayda, gerçekçi, uzun vadeli ve uygulanabilir plan ve projelere, işlere yönelmeliyiz. Çünkü huzur bulmak, geleceğimizi sağlam temeller üzerinde kurmak buna bağlı. İşimizde sorunlar varsa, yanlış hedeflere yönelmemek, sorumluluk bilinciyle hareket etmekte yarar var. Her şeyi sürekli olarak didiklemek, geçmiş meseleler üzerinde durup kendinizi huzursuz etmek ne kadar yanlış ise, inatçı tavırlar, öfkeli tepkiler, değişime kapalı durmak o denli yanlıştır. Bu Dolunay bir değişim, dönüşüm ve yenilenme kararını işaret ediyor. Başka bir yere taşınabilirsiniz, iş yerinizi değiştirebilirsiniz, evinizi yenileyebilirsiniz, alıştığınız bir yerden başka bir yere tayin olabilirsiniz. Bütün bunlar cesaret ister. Eğer gerekiyorsa siz de buna inatla karşı durmamalısınız. Dolunayın Pluto ile görünümü, sağlık, çalışma hayatı, ailenizle ilgili konularda gerçekçi ve şartlara uygun düşünmenin, sorunları veya yapılması gerekenleri akıllıca ele almanın önemini vurguluyor.


BAŞAK

********

Sevgili Başaklar, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, eğitim, ticaret, akademik düzeyde çalışmalar, uzmanlaşma, inancımız ve hayatın geneline bakış açımız olarak durduğumuz yönü tespitte önem taşır. Alıştığımız çevrenin dışına çıktığımızda bilgi ve tecrübemizin düzeyini daha net anlamış oluyoruz. Hatırlarsanız geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda yaşadığımız çevre ve mevcut şartlarımız bize gelişimimiz anlamında ne kazandırıyor, ne kaybettiriyor ve ne yaparsak sağlıklı bir yol belirleriz diye düşünmüştük. İşte şimdi yeterliliğimizi ölçmekteyiz. İş girişimde bulunduysak onun haberini alabiliriz. Uzakta yaşayan bir akrabamızdan finansal bir destek görebiliriz. Kendi başımıza bir şeyler başarmak için mücadele veririz. Finansal anlamda bir işimizi halletmek için girişimde bulunabiliriz. Medya, hukuk, ticaret, iletişim ve finansla iç içe olan bir kamu kuruluşunda göreve başlayabiliriz. Bir işimiz için, kısa bir yolculuğa çıkabiliriz. Bu Dolunayın Pluto ile olan görünümü, hayata bakış açınızı güçlendiren, sizi moral ve motivasyon anlamında destekleyen kişilerle karşılaşmanızı sağlayıcıdır. Huzur ve güven olgusunun ne kadar büyük bir zenginlik olduğunu duyumsarız.


TERAZİ

********

Sevgili Teraziler, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, başkalarıyla olan her türlü mal, mülk, para, emlak gibi paylaşımlarda güven, teminat, istikrar, huzur olgusunun önemini vurguluyor. Kafamızda soru işaretleri olsun istemiyoruz. Ancak biz de aynı şekilde bunu hissettirmeliyiz. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, kazanç elde etme amaçlı ortaklıklar üzerinde durmuştuk. Kimden ne gibi gelişler olur, nasıl bağlantılar kurmalı, ortaklaşa düşünürken aslında kendi payıma düşen nedir? Gibi sorular kafamızın içinde dolaşmıştı. Şimdi bu Dolunayda, hem kendi isteklerimizi hem de başkalarının bizden beklentilerinin farkında olarak duruma bakacağız. Doğrusu da budur zaten. Ev kredisi çekmek, borçların tahsilatı, ödemeler, ailemizin ihtiyaçlarını göz önüne alırsak, gerektiğinde almak kadar vermenin de önemini biliriz. Dolunayın Pluto ile görünümü, güçlendirici, destekleyici paylaşımları vurguluyor. Ailenizden yardım görebilirsiniz, Ortaklarınızla parasal meseleleri konuşarak sorunları aşabilirsiniz. Ailenize ait bir mülkün satışı ve paylaşımı konularında anlaşabilirsiniz.


AKREP

********

Sevgili Akrepler, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunayda, ilişkinizin hayatınızdaki önemi, güven, kalıcılık, duygusal bağlılık gibi konular üzerinde bir hayli durabilirsiniz. Var olanı korumak arzunuz, sorunların üstünü kapatmak anlamında olmamalıdır. Eğer bu beraberlikte her iki taraf da, sadece kendini düşünüyorsa, ortaklaşa bir yaşamın sürmesi mümkün olmaz. Ancak şunu da belirteyim. Ben bu Dolunayın gerçekleri gösteren ışığı ve sağlamlık ilkesi çerçevesinde hareket edilmesini sağlayan gücünü beğendim. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, hem kendimizi şöyle bir derinlikli gözden geçirmiş hem de ilişkilerimize bir bakmıştık. Ancak merkezde biz vardık. Ne kadar mutluyuz, ne kadar tatmin oluyoruz, neler hayatımızda önem taşıyor ve ne gibi adımlar atmak istiyoruz. İşte bugün ilişkimizi, yakın çevremizde bulunan kişileri, güven duygumuzu test edeceğiz. Görülüyor ki, gerçekten ortaklaşa sevgi alışverişi, güven olgusunun var olduğu bir ilişki devam edecek. Problemli bir ilişkide ise sorunların nedenleri üzerinde durularak bir çıkış yolu aranacak. Zaten bitmiş, güvensiz, tutarsız bir ilişki sona erecek. Bu Dolunayın Pluto ile olan etkileşimi, vereceğimiz kararların derinlikli gözden geçirilmesini ve başarılı sonuçlanmasını sağlayıcı gözüküyor.


YAY

********

Sevgili Yaylar, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımız ve günlük yaşantımızın düzene kavuşturulması, sağlıklı, huzurlu hale getirilmesi, kazanç anlamında duruma bakılması ve işlerliği olmayanların ayıklanması yönünde önem taşıyor. Bir de şu önemli. Her zaman her şey bizim istediğimiz tarzda olmayabilir. Önemli olan şartlara bakabilmek ve ona göre kendimizi ayarlamaktır. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniay, bir şeyleri denetim altına almak, sürekli endişeli düşünmek yerine moral ve motivasyonumuzu yükseltici aktivitelerin önemini vurgulamıştı. Bunu yapanlar için bugünkü Dolunay, iç huzuru duymanın, sorunları bilinçli şekilde ele alarak çözüm bulmanın işaretçisidir. Tam tersine hala endişe, şüphe, huzursuzluk ve öfke içindeysek veya inatla bir şeyleri sürdürmeye çalışıyorsak kendi kendimizi üzeriz ve stres altına gireriz. Önemli olan kendi huzurumuzu dış etkenlere bağlamamak, güven duygumuzu içimizde oluşturmaktır. Bu Dolunayın Pluto ile olan görünümü, iş ve finansal konular üzerinde derinlikli düşünmenizde, günlük hayatınızı düzenlemenizde sizi destekleyicidir.


OĞLAK

********

Sevgili Oğlaklar, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, huzur veren, rahatlatan, maddi ve manevi anlamda güçlendiren, kendimizi iyi ve emniyette hissetmemizi sağlayan güzelliklere yönelmenin işaretçisidir. Önemli olan benim değerlerim, arzularım, sahip olduklarım diye içimizden geçiririz. Kendimize iyi gelen şeyleri yapmaktan keyif alırız. Başkaları da önemlidir ancak bizim duygularımız, hissettiklerimiz bu yöndedir. Hatırlarsanız, geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, sosyal ilişkilerimiz, hedeflerimiz, başkalarıyla olan bağlantımız yönünde derinlikli bir analizde bulunup, ne isteyip istemediğimizi belirlediysek, şimdi bu Dolunayda girişimde bulunabiliriz. Yetenekli olduğumuz konularda kendimize güvenimiz tam. Uzun ömürlü ve sağlıklı bir aşkın peşindeyiz. Tutkuluyuz ve kendi hikayemizin kahramanı olmak istiyoruz. Bu Dolunayın Pluto ile olan görünümü de bu konuda sizi destekliyor. Sağlam, ciddi, tutarlı bir aşkın işaretçisi olabilir. Güçlü insanlardan destek gerebilirsiniz. Önemli bir girişiminiz başarıyla sonuçlanabilir.


KOVA

********

Sevgili Kovalar, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, aile hayatımız, yuvamız, geleceğimizin maddi-manevi anlamda güvence altına alınması yönünde önem taşıyor. Bu kriterler çerçevesinde duruma bakıyoruz. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda iş ve toplumsal hayatımızı ilgilendiren konularda yoğunlaşmıştık. Şu andaki işimizden, hayatımızdan memnun muyuz, bizi tatmin ediyor mu, arzu ettiğimiz yaşamı kurmamıza veya sürdürmemize imkan tanıyor mu diye gözden geçirecektik. Şimdi bugün geldiğimiz noktaya bakacağız. Bu Dolunay, evimizdeki huzurun yeniden tesis edilmesinde, ihtiyaçlarımıza göre bir iş tercihinde bulunmamızda olumludur. Sizi bir şeyler zorluyorsa ve yoruyorsa, üstünüzdeki sorumlulukların ağırlığı altında kalıyorsanız bunları derinlikli bir şekilde ele alarak çözüm bulabilirsiniz. Hayatta sizin için neyin değerli ve değersiz olduğunu, insanın iç huzurunun ne kadar önemli olduğunu hissedersiniz.


BALIK

********

Sevgili Balıklar, 14 Kasım saat 16:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımız, oturduğumuz şehir, eğitim veya iş hayatımız, kısaca mevcut yaşantımızda güven, istikrar, sağlamlık, huzur ve emniyet duygusunun her anlamda kıymetini vurguluyor. Bu kriterler çerçevesinde mevcut durumumuzu gözden geçireceğiz. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, farklı bir şeyler yapmak, arzu ve isteklerimize göre yeni bir dünya kurmak istemiştik. Bunu yapabilir miyiz yoksa ne gibi güçlüklerle karşılaşırız bunlar üzerinde durmuştuk. Şimdi gelinen durum, gerçekten ihtiyacınız olan gelişmeler için kendinize zaman tanımanızdır. Her şey hemen yerli yerine oturmayabilir. Ancak bu Dolunay olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Gereksiz inatlaşmaların önüne geçiyor, başkalarıyla uyumlu ve faydalı dostluklar kurmanızı sağlıyor. Sizin bilginiz, deneyim ve tecrübeleriniz başkaları tarafından dikkate alınabilir. Dolunayın Pluto ile görünümü, güçlü kişilerden göreceğiniz desteğin işaretçisi. Fazla hırs yapmayınız. Sonuçta bu Dolunay arzu ettiğiniz gelişmelerin zamanla oturacağını işaret ediyor.

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.