140 metrelik ölüm tuzağı

Çanakkale'de piknik alanında açılan 140 metre derinlikteki sondaj çukuruna düşen 2.5 yaşındaki çocuk işte böyle kurtarıldı.

Çanakkale'ye bağlı Güzelyalı köyünde bir piknik alanında açılan sondaj çukuruna düşen 2.5 yaşındaki çocuk, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

İzmir'den Çanakkale'deki yakınlarını 2.5 yaşındaki oğulları Arda ile birlikte ziyarete gelen İhsan (37) ve Betül Tuna (29), Güzelyalı'daki bir piknik alanına gitti.

Burada diğer çocuklarla oynamaya başlayan Tuna, piknik alanının yakınlarında bulunan ve kimin tarafından açıldığı henüz belirlenemeyen yaklaşık 140 metre derinlikteki sondaj çukuruna düştü.

ÇIĞLIKLARI KURTARDI

Oğullarının çığlığı üzerine olay yerine gelen Tuna çifti, 3 metre derinlikte sıkışan çocuklarını kurtarmak istedi. Bunda başarılı olamayan İhsan ve Betül Tuna, daha sonra durumu jandarma ve itfaiyeye bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, çocuğu bulunduğu yerden çıkaramayınca, olay yerine iş makinesi getirildi. İtfaiye ekipleri, çukurun yanına bir başka çukur açarak küçük çocuğa ulaşmaya çalıştı.

3 SAATTE KURTARILDI

Kurtarma çalışması sırasında oğullarının durumunu merak eden ve sık sık onunla konuşan anne ve babası, "Arda uyuma. Oğlum az kaldı, seni kurtaracağız" diyerek küçük çocuğu sakinleştirmek istedi.

Yaklaşık 3 saat süren çalışmaların ardından itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden kurtarılan Arda, olay yerinde bulunan sağlık ekibince hastaneye götürüldü. Tuna'nın sağlık durumunun iyi olduğu, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler