15 kişi tutuklandı!

üzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve aralarında birçok ünlü ismin de bulunduğu 49 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

15 kişi tutuklandı!

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne dün sabah saatlerinde götürülen 48 şüpheliden 21'i savcılık tarafından serbest bırakılmıştı. İstanbul'daki uyuşturucu soruşturması kapsamında Denetimli serbestlik talebiyle mahkemeye sevk edilen oyuncular Murat Eken ve Duygu Yetiş'in de aralarında olduğu 8 kişi hakkında yurt dışına çıkış yasağı ile her hafta karakolda imza verme tedbiri konulurken, şarkıcı Koray Candemir'in de aralarında bulunduğu 4 kişi için ise tedbir konulmasına gerek duyulmadı.

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne dün sabah saatlerinde götürülen 48 şüpheliden 21'i savcılık tarafından serbest bırakılmıştı. 27 şüpheli ise tutuklama talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti. Aralarında Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Gökçe Özyol, Engin Günaydın ve Mehmet Erdem'in de bulunduğu 12 kişi tutksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Eray Özbal'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÜNLÜLERE YURT DIŞI YASAĞI VE ADLİ KONTROL

Mahkeme serbest bırkılanlara adli kontrol uygulaması getirirken ayrıca yurt dışı yasağı ve 50'şer bin TL para cezası verdi. Mahkeme kararı açıklandıktan sonra sanatçılar, Mehmet Erdem, Hakan Yılmaz, Engin Günaydın, Sarp Apak, Gökçe Özyol kendilerini bekleyen araçlarla adliyeden ayrıldı. Adliyeden çıkan ünlüler basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakırken sevinçli oldukları görüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 98 yorum
Hepsi gezi eylemine destek vermişlerdi. Çok garip bir ülkeyiz sanki devletin malıymış gibi herşeye yasak koyuyorlar. Uyuşturucu madde yasak, ot yasak, alkol yasak. Ya Abi sanane sonuçta adamlar zararlı olduğunu bilmiyor mu biliyo seni ne ilgilendirir devletin malını alıyorlarmış gibi sen kafana göre bunlara yasak koyamazsın ki.. Tamam yasaklaman güzel şeyler ama Özgür ülke özgür ülke diye bas bas bağırmasınlar. Adam parasıyla Esrar içip Alem yapamıyo böyle saçma bir şey olabilir mi ya ?
senin gibi salaklar da olmazsa olmaz yani lazımsınız amk bu memlekete ....
bunlara ünlü diyen bir toplumun ünsüzleri böyle olur..kral,,popstar,,imparator,,daha neler demedik beş para etmez insanlara işte sönları ne oldu hüsran..aslında bizler şımartıyoruz bu tipleri...
dünyanın hiç bir yerinde bizdeki gibi tek şarkı ile, bir klip ile yada herhangi bir yarışma programında yarışırken kazara ünlü olan insan yoktur ama ne hikmetse bizde kum gibi, bir cd doldur boğaz manzaralı yalılarda otur, bir şarkı söyle en lüks arabadan sipariş et, bir tane sadece bir tane dizide ufak bir rol al milyonları cukka et bu işte bir iş var
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler