15 milyon yıllık balina kafatası bulundu

ABD’nin Virginia eyaletinde Miyosen dönemine ait 15 milyon yıllık balina kafatası bulundu.

15 milyon yıllık balina kafatası bulundu

Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletindeki Potomac Nehri’nin kıyısı, Miyosen dönemine (Günümüzden 23,03-5,33 milyon yıl öncesi) ışık tutabilecek önemli bir keşfe ev sahipliği yaptı. Calvert Deniz Müzesi’nden yapılan açıklamada 15 milyon yaşında olduğu tahmin edilen “dişsiz balina” türünden bir balina kafatası bulunduğu belirtildi.

Paleantolog John Nance, yaklaşık 7,5 metre uzunluğunda olduğu tahmin edilen balinanın şimdilik sadece kafatasına ulaşabildiklerini, balinanın geride kalan bölümlerinin ise Stratford Uçurumu’nda gömülü olduğunu ifade etti.

RÜYA KEŞİF

Paleantolog ekibinin başındaki isim olan John Nance, balina kafatasını “rüya keşif” olarak nitelendirdi. Miyosen döneminde iklimin bugüne nazaran daha ılıman olduğunu ve okyanusun bugün kapladığı alandan daha fazlasına yayıldığını aktaran Nance, uçurumun Miyosen dönemine ait başka hayvan fosillerini de bünyesinde saklıyor olabileceğini ileri sürdü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
İnsan hayvanının türü homo sapiens'tir, diğer bir değişle; modern insan. Diğer insanımsılar arasından varlığını sürdürebilen tek türdür. Çoğunun dediği gibi 'e niye diğer maymunlarda insan olmadı' tezi çürümüştür, zira birçok insanımsı hayvan yaşamıştır ve fakat varlığını sürdürebilen tek tür homo sapiens olmuştur. Kim bilebilir önümüzde ki yıllarda tüm insanların yok olup farklı bir canlı türünün yerimizi almayacağını? Evrim durmaz, evren üzerinde herşey sürekli bir değişim içindedir ve bizlerde bu değişimin en muazzam ürünleriyiz. Artık bu gerçeği kabul edip bilimin ışığında gitmek gerekir.
ne rüyası yav.bizi dinden mi çıkaracaksınız?şu meseleyi en iyisi bir imama sorayım.
Yani Allah herşeyi bir kurallar dahilinde bir düzen içinde yaratmıştır. Kur'an-ı Kerim'de bir çok yerde allah kullarının akıllarına hitaben hep "Ey akıl sahipleri" diyerek insanın aklına hitap etmektedir. Zaten sorarım size siz kendi elinizde bile değilsiniz. İstediğin saat, dakika, saniyede uyuyabilir misin? Yine istediğin bir saat, dakika, saniyede uyanabilir misin? Bir düşün bakalım. Şimdi ise sen daha bir bebekken ne kadar muhtaçtın, yardımsız bir hiçtin. Büyüdün geliştin aklın başına geldi, dünyaya hükmettin. Oysa dünyada başka böyle bir canlı yok.
evrimmiş :) delinin biri kuyuya taş atmış 9 akıllı çıkaramamış.Aslında çıkarmak için başka bir deliye ihtiyaç var.:)) evrim hakkında kuyuya taş atanlar halen kendisinin nereden geldiğini bile bilemeyenler ama böylelerinede ihtiyaç var yoksa doğruya nasıl doğru diyebiliriz.
Dağları görürsün de, donmuş sanırsın; oysa onlar bulutların sürüklenmesi gibi sürüklenirler... (Neml Suresi, 88) Yine düşün bakalım Bilim bunu ne zaman doğruladı, Kuran ı Kerim nezaman söylemiş ?
Evrimle birçok ilişki açıklanabilse de hala hayatın kaynağı ve ölümsüzlük gibi birşey bulunmadı, bulunamaz da. Çünkü "Her canlı ölümü tadacaktır." Ali İmran suresi 185. ayet. Şuanda karanlık enerji diye veya anti madde diye uzay fizikçilerinin bulduğu birşey var. Önceki fizik teorisine göre bigbang ile başlayan itme gücü kütle çekimi ile maddelerin birbirini çekerek cisimlerin zamanlar birbirine doğru yaklaşmalarını öngörüyordu. ancak bu anti madde ile cisimlerin birbirlerini ittiği ve yaklaşma yerine evrenin genişlediği görülüyor.
Ee bu hicmi evrim gecirmemis ? Darwine bi sorayim. Bizi dindarmi yapcaklar?
Diğer Haberler