15 Temmuz'a ilişkin yeni görüntüler! Kara Kuvvetleri Komutanlığının cephaneliğini böyle yağmaladılar

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığının (KKK) cephanelik kapısını spiral makinesi ve balyozla kıran darbecilerin, yüklü miktarda mühimmat yağmaladıkları anların görüntüleri ortaya çıktı.

Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, darbe girişiminin ilk saatlerinde bir grup darbeci, karargahın cephanelik kapısını kontrol ediyor.

KAPIYI BALYOZLA KIRMAYI DENİYORLAR

Darbeciler saatler 23.12'de anahtarını bulamadıkları kapıyı kırmak için balyozla vurmaya başlıyor. Kapıyı bu şekilde açamayacaklarını anlayan darbeciler, bu kez metal kesiminde kullanılan spiral makinesini devreye sokuyor.

Olay yerine uzatma kablosu getiren darbeciler, ardından spiralle kapı menteşelerini kesmeye başlıyor.

20190922_2_38336160_47804287_Web

UZUN UĞRAŞLAR SONUCUNDA CEPHANELİĞE GİRİYORLAR

Uzun süren uğraşın ardından yeniden balyoz kullanan darbeciler, kapısını bu şekilde kırdıkları cephaneliğe giriyor.

Saatler 03.00'ü gösterdiğinde darbeci grup, buradaki mühimmat kutularını önce dışarıya çıkarıyor, ardından cephanelik bölgesine gelen bir minibüs ve iki hafif ticari araca yerleştiriyor.

MÜHİMMATLARI HELİKOPTERE YÜKLEDİLER

Bu araçlarla taşıma işlemini birkaç kez tekrarlayan darbeciler, saat 05.25'te gasbettikleri mühimmatın bir kısmını başka birliklere ulaştırması için helikoptere yüklüyor.

GENELKURMAY'A MÜHİMMAT TAKVİYESİ

Aynı saatlerde aynı model bir helikopterin, Genelkurmay Başkanlığı karargahına mühimmat takviyesi yaptığı daha önce ortaya çıkmıştı.

20190922_2_38336160_47804288_Web

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DARBE GİRİŞİMİ DAVASI

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanığın yargılanmasına Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediliyor.

Sanıklar hakkında, "anayasal düzeni", "TBMM'yi" ve "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
yapmazlar onlar abdestli insanlar!!! bunu ben demiyorum 2010 kpss'de kopya çektiler dediğimde akpli müslümanlar bunu demişti...yani diyorum ki alnı secdeye dokunandan uzak durun!!
15 TEMMUZ OLALI 3 YILI GEÇTİ . ARKASI YARIN GİBİ HABERLER MEDYAY VERİLİYOR. Ancaaaak nedense CHP-İYİ PARTİ ve MUHALEFETİN 15 TEMMUZ İÇİN TBMM'de ARAŞTIRILIP GERÇEKLERİN ÖĞRENİLMESİNİ AKP-MHP REDDEDİYOR. ACABA BU 15 TEMMUZDA OLAYIN ÖĞRENİLMESİ VE GERÇEKLERİN İKTİDARIN İSTEDİĞİ ŞEKİLDE MİLLETE ENJEKTE EDİLMESİNDEN MENFAATLERİ İÇİN REDDETMİŞ OLMASINLAR. AKP-MHP 15 TEMMUZDA ASIL SUÇUN ORTAKLARI GİBİ GELİYOR.
2 sene geçmiş üzerinden daha yeni mi ortaya çıkıyor bu görüntüler ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler