HABER

15 yıllık silahlarla atıcılıkta rekor kırdılar

Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atıcılık Takımı, Sarsılmaz Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası'nda, kullandıkları 15 yıllık havalı silahlarla Türkiye rekoru kırdılar.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Küçük, şampiyon sporcuları makamında kabul etti. Küçük, kabulde yaptığı konuşmada, 24 Aralık 2006 tarihinde İstanbul'da düzenlenen şampiyonaya Türkiye genelinde 43 sporcunun katıldığını söyledi.

Şampiyonaya Edirne'den katılan antrenör Şelale Savaş ile 9 sporcunun ise çeşitli başarılar elde ettiğini ifade eden Küçük, Anadolu Meslek ve Kız Teknik Lisesi öğrencisi Aykut Gezer, Havsa Anadolu Lisesi'nden Umut Beran Aydın ve 1. Murat Lisesi'nden Kaner Gen'in yer aldığı takımın, 1.110 puanla Türkiye rekoru kırdığını bildirdi.

Ferdi olarak ise Aydın'ın seri farkıyla ikinci, Gezer'in üçüncü, Gen'in de dördüncü olduğunu dile getiren Küçük, şunları kaydetti:

"Sporcularımız 15 yıllık havalı silahlarla katıldığı şampiyonada büyük başarı elde ettiler. Böylece artık atıcılık takımımız Edirne'de söz sahibi haline geldi. Takıma malzeme yardımı yapıldığında ise daha büyük başarılar kazanacağımıza inanıyorum. Gençler kategorisinde mücadele eden sporcularımız 2007 yılından itibaren artık milli takıma katılabilecekler. Bu kazandığımız başarının ardından sporcularımızın milli takımda da mücadele edeceğine inanıyorum."

Daha sonra Küçük, şampiyonada başarılı olan sporcuları ve antrenör Savaş'ı kutladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön