HABER

1500 YTL'lik telefon borcu yüzünden ailesi dağıldı

KAHRAMANMARAŞ (İHA) - Kahramanmaraş'ta, 2.5 yıl önce ev telefonuna gelen bin 500 YTL'lik faturayı ödeyemeyen inşaat işçisinin eşi ve çocukları evi terk etti.

Türkoğlu İlçesi'ne bağlı Yeşilyöre Beldesi'nde yaşayan ve geçimini inşaat işçiliği yaparak sağlayan Mehmet Ali Kızıları'nın hayatı, 2.5 yıl önce evine gelen telefon borcu yüzünden adeta karardı. Geçirdiği trafik kazası sonrası iki ayağında aksamalar meydana gelen Kızıları, o tarihten sonra iş yapamaz hale geldi.

Telefon görüşmesini kendilerinin yapmadığını iddia eden Kızıları, Telekom yetkililerine defalarca müracaat etmesine rağmen bir türlü sonuç alamadı. Bin 500 YTL telefon borcu nedeniyle icralık olan ve 10 gün cezaevinde kalan Kızıları, "Bu parayı ödeyecek gücüm yok. Şehre gelebilmek için 3 YTL parayı bile bulamıyorum. Çaresizim. Cezaevinde kaldım ama Telekom'dan yine icra geldi. Ne yapacağımı bilemiyorum" dedi.

Borç nedeniyle ailesinin kendisini terk ettiğini anlatan Kızıları, "Eşim, 2 çocuğumu da alarak babasının evine gitti. Ailem dağıldı. Ben de ablamın yanında kalıyorum. Borcu ödeyemediğim için eşim eve dönmüyor. Ne olur yardım edin" diye konuştu.

Borcu ödeyebilmek için daha önce böbreğini satışa çıkardığını belirten Kızıları, ondan da bir sonuç alamadığını ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön