16 üniversiteliye 8 ay hapis

Bülent Ecevit Üniversitesi'nde, yeni YÖK yasasıyla ilgili düzenleyecekleri toplantı için kendilerine salon tahsis edilmediği gerekçesiyle eylem yapan 16 öğrenci, 8 ay 10'ar gün hapis çarptırıldı.

16 üniversiteliye 8 ay hapis

Öğrenci Kollektifleri'ne üye bir grup öğrenci, geçen yıl 19 Aralık'ta yeni YÖK yasasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapmak istedi.

Şehir kampüsündeki Profesör Doktor Arif Amirov Salonu'nda toplanmak isteyen öğrencilere üniversite yönetimi başka bir salon gösterdi.. Toplantı için iddiaya göre 30 dakika süre verildi.

Bunu protesto eden öğrenciler rektörlük binasına yürüyüp oturma eylemi yaptı. Çevik kuvvet ekibinin müdahale ettiği olayda 16 öğrenci gözaltına alındı.

"Görevi yaptırmamak için direnme" suçlamasıyla haklarında dava açılan öğrencilere 8 ay 10'ar gün hapis cezası verildi.

Mahkeme, sanıkların daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmamaları ve yargılama sürecindeki davranışlarını dikkate alarak cezalarla ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 113 yorum
bunlar öğrenci değil ki...Olsa olsa vtan hainleri. Dertleri çözüm değil terbiyesizlik...Salon gösteriliyor ama onlar terbiyesizliğe devam ediyorlar.Cezaları az...Okuldan atılmalılar ve bu hainler devlet memuru yapılmamalılar...
bu dediklerini sadece yök yasasını protesto ettikleri için mi çekmeilieler?... Sen gerçekten aynaın karşısına geçtiğinde.. Ben insanmıyım. , ben nasıl müslümanım , nasıl bu hale geldim diye kendini sorguluyormusn???.. Yoksa sende Allah yerine gemiciklere $$$ lara tapalardan mısın
senin gibi hainler zaten devlet memuru yer kalmaz
sanamı sorulacak acaba kımler memur olur dıye esas vatan haını sızlersınız gerı kafalılar
Sen okuldan atılmış cahilin birisisin ki okuduğunu anlamıyorsun.Bu atılma EGONU dindirmek için hemen öğrencileri okuldan atılsın diyorsun.Birde utanmadan vatan haini ilan ediyorsun.O öğrencilerin anne ve babaları ne emeklerle onları oraya gönderdiler adam olsunlar ülkeye hayırlı birer evlat olsunlar diye.CAHİL HERİF PROTESTO SEBEBİ TOPLANTI İÇİN VERİLEN 30 DAKİKALIK SÜRE .GÖSTERİLEN SALON DEĞİL.Sizler öğrenci olayı dendimi hemen vatan haini ilan edeceğinize ne diyor bu gençler sorunları ne acaba diye bir kere dinleme zahmetinde bulunsanız daha güzel olmaz mı bu ülke.
Yurdum insanini hain ilan eden senin gibi cop kafalidir. Hain de senin gibi yuregi kin nefret barindiran insana denir
Sen öğrencileri nasıl olur da vatan hainliği ile suçlarsın be arkadaş. Bu nasıl bir vijdan. Kardeşim onlar Yalnızca öğrenci elbette Yeri geldiğnde direnişte bulunacaklar yeri geldiğinde gösteri yapacaklar zaten demokratik haklar böyle alınır ama belli ki senin bu dünya ile ilgin yok.
TRENİ GÖRÜNCEDE MÖÖÖ DİYOMUSUN SEN
onlar onurlu gençlık senin gibi yalaka ,işbirlikçi ,akp uşağı,satılık kişi değil
özgürlük böle bişi isteyen istediğini söleyebilecek esas vatan haini sizsiniz senin gibi gerizekalılar
Seni devclet memuru yapsınlar.
yazık deyilmi bu gençlere..
12 eylül döneminde asker şimdi ise polis devleti var her iki dönem de muhalifleri faşizan tedbirlerle susturmaya çalıştı çalışıyor ama nafile halk her zaman kazanır
Adaletin bu mu dünya?
bunlar neyi protesto ediyor ...
Anlamıyorsan susmayı dene, adam sansınlar.
Maçlardaki tezahüratlara bile yasaklar, tutuklamalar, sansürler .. yok arkadaşlar bunlarda zalim oldu. Daha bunlara oy moy yokkk.
ali amca senin oy zaten yok. öpseler vermezsin ceee
zamanı gelince öğrencilere suç uyduranlara bizde uyduracağız parayla değil sırayla
kalemi sözü keskin baskaldiran ceza evlerine Adam öldüren hirzislik yapan halki kulanan serbest gezerler .neyse arkadaslar okulunu ceza evinde bitirir yilmaz güneyde ceza evinde film cekmisti bos gecirmedi zamanini dünyada deger kazanan türkiyenin adini duyuran bir sanatci demokratiyi savunan ama kendi ülkesinde barindirmayan yabanci bir ülkede vefat eti böyle arkadaslarin sonuda yilmaz güneyi anlatiyor yasasin genclik demokrasi gezi parki eylemcileri
SENİN O ÇOK ÖVDÜĞÜN YILMAZ GÜNEY, ADANA'DA BİR SULH HUKUK HAKİMİNİ YOK YERE KATLEDEN KANI BOZUK,PİS BİR KATİLDİR.BÖYLE İPSİZ SAPSIZ,VATAN HAİNİ KATİLLERİ MODEL OLARAK GÖRMEK VATAN HAİNLİĞİNLE EŞDEĞERDİR.
ALLAH AŞKIYLA DOLUP TAŞAN BİR İNSAN OLARAK RABBİM NASİP EDERSE İNŞ BU FASIK MÜSLÜMANLARA YÜREKLE MEYDAN OKUYACAM...
Yuh sana
Adam ol adam . Ot gelmiş bol gideceksin . Fasık herif
Bana Vatan hainliğinin Tanımını doğru düzgün yapabilcek 10 akp li arıyorum
evet 10 da sensin
Ya bu gençler bizim gençlerimiz .Bu çocuklara soramadınız mı evladım size toplantı için kaç dakika yada kaç saat lazım diye.Ona göre süre verseniz de bu tatsız olaylar yaşanmasa,hiç kimse üzülmese olmaz mı acaba.BİRBİRİMİZE NE KADAR TAHAMMÜLSÜZ OLMUŞUZ YA.YAZIK DEĞİL Mİ BU GENÇLERE VE AİLELERİNE ŞİMDİ.SEBEBE BAK YA TOPLANTI YA 30 DAKİKA SÜRE VERİLMESİ.BU TOPLANTI 5 SAAT SÜRSE NE OLUR ALLAH AŞKINA YA. YAZIK ÇOK YAZIK .8 AY 10 AR GÜN HAPİS YA .
dışarıda genç kalmadı noluyor?
biz ne güne duruyoruz amca ?
öğrencileride fişlediler. herşeye eylem eylem. teröristten beter bunlar
AZ OLMUŞ MÜEBBET VERİN...NASILSA HAKİMLER KULUNUZZZ....
sonun yaklaşıyor akp.kimki adaletten uzaklaşır kendi kuyusunu kendi kazar azar azar!!!!
İNŞ ZOR ÇEKİLİR U ARSIZLAR FAKAT..
hangi siyasi görüşte olursa olsun tüm türk halkına soruyorum, bu ülkenin mısırdan suriyeden ne farkı var,yalnız sıralarken sakın demokrasi veya insan özgürlüğü gibi haklardan bahsetme şaşı kalırım.....?
ÇOK GÜZEL OLMUŞ KODESDE DERS A LIRLAR BELKİ ÖGRENCİMİSİNİZ EŞKİYAMISINIZ DİGER ÖGRENCİLEREDE DERS OLUR BEN ANNE VE BABALARINA ÖZÜLÜYOM
Acep neden bu dinci geçinenler kötü yoldaki insanları yola getirmek yerine onlardan umudu kesiyorlar.Benki şuna inanarımki her kötü insandır.Allah ne demiş(karşınızdakinin insan olduğunu unutmayın)demiş.O kötüleri yanlış yoldak insanlar kazanmamız gerek.Tarihte kötü olup doğru yola gelen çok insan var.H.z Ömer en iyiörneklerden biridir.vE ŞUNUDA HATIRLAYISIN HERKES BİZLER MÜSLÜMANSAK AF ETMEK İÇİN VARIZ.NİTEKİM ALLAH AF EDENLERİ SEVER.AF EDEİN SİNCİ GEÇİNENLER BU KADAR KATI OLMAZYIN.MERHAMETLİ OLUN.ÇAPULCUDA OLSA FAHİŞEDE OLSA ATEİSTTE OLSA AF EDİN!FANİ DÜNYADAYIZ..
Yaaaaa öylemi.?? Basbakanimizda insan. Onunda hatasi olabilir. Hic bir insan mükemmel deyil. Ama yok o size göre ayni deyil. Sizin adaletiniz size gecerli. Sizin adalet anlayisiniza tüküreyim ben...
acaba hangısı kötü insan
Yaaaaaa oylemi?? Basbakanda insan onunda hatasi olabilir. Hic bir insan mükemmel deyil. Ama yooooook. Size gelince af edin. Sizin adalet anlayisiniza tüküreyim ben.
Yaşasın demokrasi ha?
bunların demokrasısı bu
şunu artık iyice bellemeniz lazım bu ülkede yanlış yapan, kurallara uymayan kim olursa cezasını çeker. yok efendim öğrenciymiş, gazeteciymiş, hakimmiş, başkanmış vs. farketmez . hatayı yapan cezasını da çeker.
Akp yandaşları hariç demeyi unutmuşsun.
o bakanlarda cekecekmı acaba onlar hepsı dıvanı harbe akp nın kurallarınamı uyulacak ülkede anayasa var
hakkını korumak hata mı ?
yeter ki bizden olmasın,olsa bile farketmez silerler,afferderler abilerimiz,biz çobanın sürüsüyüz senin gibi ayn.ı o ne derse o olacak,yalnız şundan korkuyorum,sağlık sorunları yaşayacak gibi geliyor ,ama allah onu korur ki,ona bişey olmaz yaşasın çobanımız.
ARTIK PES ETTİNİZ YORUM BİLE YAPAMAZ HALE GELDINIZ
Niye..ideolojilerini dayatamazlar..yeryoksa yoktur..terör estitemessin
sen öyle san
Kimden bahsediyorsun.İntikam soğuk yenir haberin yokmu.O Gün geldiğinde yorumlarını beklerim.Yazacak halin kalırsa tabiki.
Adi akp nin yargılama sistemi .
bunların ögrencılıkle alakası yok ama bırgun gelecek ne eşşeklıkler peşinde boş boş şeylerle ugraşmışız dıyıp kendılerıne kızıcaklar emınım,
senin basbakanında aynı yoldan gecti?? uyuma ahpap cahil kalma cahillik sıktı artık..
ileri demokrasi,üniversitelere türbanlıları doldurmaktan ibaretmiş meğer.yetmez ama evetçiler okusun bu haberi.
yazık ağzını açanı herhangi bir konuda memnuniyetsizliğini dile getireni içeri atıyorlar. doğuda tonlarca uyuşturucuyu yakalanan tacirlerin ifadesi bile alınmıyor.kck ( kurdıstan cıvaneken koma ) serbest gençliğe hitabeyi istiklal marşını eleştirmek serbest, yökü eleştirmek suç.
onlar silahlı güc onların yanına yaklaşamoıyolar kankaları oldular
Dağdan inenleri haburda davul zurnayla karşılayıp,hoşgeldiniz deyip salıverende adlaet bakanlığının savcısı.Oturma eylemi yaparak protesto hakkını kullanan gençlere 8 ay hapsi veren de aynı adalet bakanlığının savcısı. İşte ülkemizdeki adalet ... Kul hakkı yedirtmem diyen sayın başbakanım. Adalet , kul hakkı , ileri demokrasi ...
az çarpımışlar 5 sene olmalıydı en az
eli palalılar serbes hakını savunan içeri ne ala bir düzen
akp 'ye oy verdim çok pişmanım
adam gibi okulunuzu okuyun ne işinez warki sizin okumaktan başka amaç belli huzuru bozmak az bile ceza ben hakim olsam 20 yıldan aşağı vermem bu çapulculara
1111111111'''''''^++++%&&//((((((())))))))))=/%%%%%%%%%%%%%%
SİZ AKPLİLERİN DİDELERİNDEN MERHAMET DAMLASI AKMAZMI?NE DUYGUSUZ İNSANLARSANIZ.MADEM İNSANLARI AF ETMİYORSUNUZ O ZAMAN MÜSLÜMANIM DİYE GEÇİNEMESSİNİZ.ALLAH AF EDECEKSİN DEMİŞ.ANLIYORMUSUNUZ SİZ BUNU?ALLAH NE DERSE O OLUCAK İŞTE O KADAR.MERHAMETSİZLİKLE NEREYE VARACAKSINIZ.H.Z ÖMERDE KÖTÜYMÜŞ SONRADAN İMAN ETMİŞ H.Z ÖMERİ NİÇİN SEVİYOR SİZ AKPLİLER ORDA SİZ OLSAYDINIZ H.Z ÖMERİDE AF ETMEYECEKSİNİZ.SİZ KİMSİNİZ YA.ALLAH BİZE MUHTAÇMI SANIYORSUNUZ.ALLAH AF EDECEKSİN DEMİŞ NE BİÇİM MÜSLÜMANSINIZ SİZ AKPLİLER?
YASALARI.ÇİĞNEYEN CEZASINI..ÇEKER..KİMSE İDEOLOJERİNİ..DAYATAMAZ..
rahatlık batınca hafif çimdiklemişler. kendinize gelin demişler. umarım faydası olur.
Allah belanızı versin. pkklı itlere bu kadar ceza veremiyorsunuz..
Demokrasi bu işte,muhalif olmayacaksın,yumurtaları alacaklar sen tavuk olmaya devam edeceksin..)
üniversitelimi örgüt mü May net ne saçma başlık
FAŞİZM. CUNTACILARDAN DAHA FAŞİST VE ZORBA BİR YÖNETİM. ASKER BU FAŞİSTLERDEN MİLYON KAT DAHA DEMOKRAT. AZ KALDI, ERİYİP BİTECEK VE HESAP VERECEKLER.
işte bu güzel haber tesekürler mynet
niye seçilmiş milletvekillerini suçu olsun olmasın içerde tutan tayyibin müebbet yemesi lazım değilmi onlarında görevlerine engel olunmadımı
Diğer Haberler